Nogomet 10.03.2020. 13:05. Zadnja izmjena: 10.03.2020. 13:07.

Nogomet

3. HNL-SJEVER-16 KOLO: Osveta Poletovaca za jesenski poraz

• POLET - TEHNIČAR   4 : 1

Sveti Martin na Muri, Igralište NK Polet. Gledatelja 350. Sudac: Barišić.

STRIJELCI: 1:0 Brezovec (3), 1:1 Mlinarić (27), 2:1 Medved (59), 3:1 Šarić (66), 4:1 Brezovec (88).

POLET: Jambres, Mezga, Barat, Herceg, Horvat , Medved (od 87. Holi), Šarić, Brezovec, Krištofić, Mihalić, Perčić (od 46. Šegović). Trener: Mario Kovačević.

TEHNIČAR: Kurtanjek, Lovrek, Bartolović (od 68. Milek), Belovari, Kocijan, Vukonić, Mlinarić (od 89. Markušić), Tucaković, Jadanić, Hudak, Sabol (od 80. Bos). Trener: Velimir Špikić.

Uvjerljiva i potpuno zaslužena pobjeda Poleta protiv Tehničara kojom su se revanširali za jesenski poraz. Već u 3. minuti Mezga je odlično proigrao Brezovca koji sa osamnaest metara zabija lijep pogodak za vodstvo domaćina od 1:0. Nakon toga gosti preuzimaju igru i u 27. minuti preko Mlinarića poravnavaju rezultat i u nekoliko navrata opasno prijete. U nastavku utakmice domaćin je puno bolja ekipa, a Medved u 59. minuti prekrasnim pogotkom glavom prebacuje gostujućeg vratara i donosi ponovno vodstvo Poletu. U 66. minuti Šarić posprema loptu u gol nakon silovitog  udarca i obrane vratara gostiju. Prvo ime utakmice Josip Brezovec na dodavanje Hozjana niskim i preciznim udarcem postavlja konačni rezultat utakmice. (Z.Premuš)

• GRANIČAR – RUDAR  1 : 2

ĐURĐEVAC – Gradski stadion. Gledatelja: 200. Sudac: Filip Hirš (Varaždin). Strijelci: 1:0 Topolčić (1), 1:1 Radiković (41), 1:2 Mesarić (47).

GRANIČAR: Božek, Topolčić, Brusač, Palaić, Šoštarec, Žagi, Stanković, Resler, Fusić, Nikšić, Đurić. Trener: Ivor Bolteković.

RUDAR: Rajf, Šardi, Novak (75. A. Zadravec), M. Zadravec, Vinko (60. Šoltić), Antolović (46. Zeljko), Mesarić, Radiković, Kuhar, Vaš, Režić. Trener: Dražen Škvorc.

Važna gostujuća pobjeda Rudara koji su imali inicijativu i više prilika tijekom svih 90 minuta, sve to im se „isplatilo“ u drugom dijelu susreta. Krajem prvog poluvremena poravnali su rano vodstvo domaćih, Mesarić je početkom drugog poluvremena postigao vodeći pogodak, Režić je pogodio stativu, a bilo je još situacija za bolji rezultat koji se međutim nije mijenjao. Sve to ohrabruje pred subotnji derbi kada u Murskom Središću gostuje vodeći sastav lige, Mladost iz Ždralova. (J. Freiler)

Tablicu donosimo u tiskanom izdanju lista Međimurje.