Nogomet 21.10.2020. 08:13. Zadnja izmjena: 21.10.2020. 08:15.

3. HNL SJEVER: Rudar iznenadio Poletovce na njihovom terenu

SVETI MARTIN NA MURI Igralište NK Polet. Gledatelja 600. Sudac Dergez.

• STRIJELCI: 0:1 Škvorc (73), 1:1 Šarić (83), 1:2 Skoliber (86).
  • POLET: Jambres, Mezga (od 89. Filipović), Hozjan, Barat, Horvat, Šarić, Dodlek, Herceg, Mihalić, Cimerman (od 46. Medved), Cindrić (od 76 Šegović). Trener: Matija Kristić.
  • RUDAR: Rajf, F. Škvorc, Šardi, Mesarić, Vurušić (od 46. M. Zadravec), Patafta, Zrna (od 46. Skoliber), Nedeljko (od 77. D. Šoltić), Vinko (od 77. A. Zadravec), Vaš (od 73. M. Šoltić). Trener: Dražen Škvorc.

Pred oko 600 gledatelja odigran je susjedski derbi koji je donio borbenu i neizvjesnu utakmicu. Utakmica je odigrana pod teškim uvjetima za igru i završila pomalo neočekivanom, ali zasluženom pobjedom gostiju. U prvome dijelu bilježimo vratnicu Hercega te nekoliko neuspješnih pokušaja gostiju. U nastavku utakmice gosti su poveli u 73. minuti pogotkom Škvorca da bi domaćin preko najbolje raspoloženog svojeg igrača Šarića prvo u 77. minuti utakmice pogodio okvir gola dok u 83. minuti poravnava rezultat na 1:1. Četiri minute prije kraja utakmice najbolji strijelac Rudara Skoliber postiže pogodak za veliko slavlje gostujućih igrača i njihovih navijača.