Nogomet 13.10.2020. 23:22. Zadnja izmjena: 13.10.2020. 23:22.

8. kolo

3. HNL – SJEVER: Rudaru ne ide

• RUDAR – BJELOVAR 2:3

MURSKO SREDIŠĆE – Igralište Šoderka. Gledatelja. 200. Sudac: Ivan Slunjski (Varaždin) 6,5. Strijelci: 0:1 Sučić (12), 1:1 Patafta (43), 1:2 Rukavina (52), 2:2 Patafta (69), 2:3 Philippe (83).

RUDAR: Kovač, Škvorc, Mesarić, Vurušić (46. D.Šoltić),M. Šoltić (60. A. Zadravec), Patafta, M. Zadravec, Zrna, Zeljko (83. Nedeljko), Vinko, Skoliber. Trener: Dražen Škvorc.

BJELOVAR: Gujić, Philippe, Pranjić, Kosanović, Rukavina (65. Legčević), Ad. Coha (68. Nreca), Šantalab, Renić, Trupac, An. Coha, Sučić (90. Crnčić). Trener: Petar Bošnjak.

Zaslužena pobjeda Bjelovarčana koja je prema viđenome i prilikama trebala biti uvjerljivija. Od domaćih se je očekivalo više, nisu opasnije ugrozili gostujućeg vratara. Već u 4.minuti u prilici postići vodeći pogodak bio je Pranjić, pucao je glavom kraj gola, u 12.minuti Sučić je malo zakasnio nakon dobre akcije gostujuće navale, nije međutim zakasnio u 12.minuti, iskoristio je kiks domaće obrane i poentirao. Prvu opasnu akciju tek u završnici poluvremena domaći su pretvorili u izjednačujući pogodak, Patafta je bio siguran strijelac. U drugom poluvremenu gosti su propustili već u 56.minuti priliku postići vodeći pogodak (Pranjić), iza toga u 58. minuti i Sučić, što je kaznio Patafta i nakon udarca iz kuta glavom postigao efektni izjednačujući pogodak. Kada se očekivao preokret, gosti su bili ti koji za zaigrali bolje što im se je na kraju isplatilo. Sučić nije postigao pogotke u 68. i 69.minuti, u 74. i 76. minuti dva je puta spašavao vratar Kovač, nije uspio u 83. minuti kada se je Philippe nakon udarca iz kuta-prekida s dvadesetak metara dobro namjestio, gađao i pogodio za pobjedonosni pogodak. (J. Frieler)

• MLADOST ŽDRALOVI - POLET 0 : 2

Brdo Igralište Ždralovi.

Gledatelja 100. Sudac Culej.

Strijelci: 0:1 Škvorc (13), 0:2 Šarić (51).

MLADOST ŽDRALOVI: Srbljanović, Vrbanić, Vučak (od 75. Kočiš), Mlinarić (od 29. Hudeček), Jakšić, Landry, Katuša (od 46. Vranjić), Bošnjak (od 46. Ostrman), Sabljić (od 60. Kožarić), Camara, Hajdarović. Trener: Nikola Papac.

POLET (SMnM): Jambres, Krištofić (od 46. Horvat), Herceg, Mihalić, Barat, Hozjan (od 90. Cindrić), Kirić (od 68. Cimerman), Dodlek, Šarić, Škvorc, Šegović (od 85. Filipović). Trener: Matija Kristić.

U derbiju kola nogometaši Poleta odigrali su odličnu utakmicu te su ostvarili protiv trenutno vodeće momčadi potpuno zasluženu pobjedu.

Iako su Poletovci bili desetkovani bez Mezge, Medveda, Brezovca, Lesara, Perčića te umorni od utakmice sa Istrom uspjeli su organiziranom igrom pogocima Škvorca i Šarića  ostvariti zasluženu pobjedu koja je mogla biti rezultatski uvjerljivija s obzirom na propuštene prilike. Također Polet nije imao podršku svojih navijača jer im je bio zabranjen dolazak.