Nogomet 18.09.2017. 23:40. Zadnja izmjena: 18.09.2017. 23:42.

5. kolo

4. HNL ČAKOVEC / VARAŽDIN Nedelišće na vrhu tablice

NEDELIŠĆE            2

NEDELJANEC         0

Nedelišće - igralište SRC Trate. Gledatelja 250. Sudac Pavlić. Strijelac: Panić (79, 88).

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Antunović, Brlenić, Filipović (90. Vibovec), Martinović, Špicar (60. Panić), Nemet, Vizinger, Mandić (75. Levačić), Jambrošić (46. Vibovec). Trener Krešimir Šenji

Nogometaši Nedelišća ostvarili su petu uzastopnu pobjedu koja im je donijela s obzirom na ostale rezultate kola vodeću poziciju na prvenstvenoj ljestvici. Pobjeda je ostvarena u samoj završnici pogocima "jockera" s klupe Panića. (ZP)

MLADOST K.         3

BEDNJA               2

Prelog - igralište NK Prelog. Gledatelja 150. Sudac Kramar. Strijelci: 0:1 Klopotan (6), 1:1 Vuk (18), 2:1 Golubić (37), 2:2 Kulji  (70), 3:2 Vuk (78).

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, Bukal, Golubić (83. Horvat), Pintarić (72. Kraus), Balent, Tišljarić (90. Lacković), Jambrović, Baksa (90. A. Radiković), Vuk, M. Radiković. Trener Gregor Bunc

Nogometaši Preloga zaustavili su seriju od tri uzastopna poraza te su u utakmici punoj preokreta i rezultatske neizvjesnosti ostvarili tešku ali potpuno zasluženu pobjedu. Igrač utakmice bio je Vuk koji je postigao dva pogotka. Posebno je bio lijep pobjedonosni kada je nakon odlične akcije s oko 16 metara postigao prekrasan pogodak. Na kraju utakmice gosti su se teško pomirili s porazom vrijeđajući domaće funkcionare na neprimjeran način. (ZP)

PUŠĆINE      2

N. MAROF    3

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 150. Sudac Vugrinec. Strijelci: 1:0 Ribić (18), 1:1 Šinjori (27), 1:2 Sakač (30), 2:2 Bosilj (54), 2:3 Sabolić (87).

Pušćine: Kolar, Papec, Bosilj, Punčec, Kocijan, Novak (83. Marković), Celinger, Posavec, Horvat (45. K. Fekonja), Požgaj, Ribić. Trener Boris Đorđević

Nogometaši Pušćina su izgubili na svom travnjaku od Novog Marofa u utakmici punoj preokreta. Nakon prvog dijela koje je završilo vodstvom gostiju od 1:2 domaćin je ostao i bez svog isključenog vratara jer je zaustavio protivničkog igrača u 45. minuti kada je ovaj bio u izglednoj prilici za pogodak. U nastavku domaćin se borio i uspio u 54. minuti preko Bosilja poravnati na 2:2 ali su gosti tri minute prije kraja postigli pogodak vrijedan pobjede. (ZP)

JALŽABET    1

SLOGA          0

Jalžabet - Igralište Jalžabeta. Gledatelja: 150. Sudac: Dario Srnec (Pušćine). Strijelac: Hanc (22).

Sloga: Mihalković, Katančić (68. Vabec), Obadić, Kolar (62. Baksa), Kosalec, Marčec (46. Koprivec), Antonović, Fučko, Mesarić, Zoka, Gyofi. Trener Tihomir Blažeka

Pobijedio je s(p)retniji, to su pak bili domaći koji su u 22. minuti pogotkom Hanca riješili pitanje pobjednika. Bilo je prilika za drugačiji ishod s obje strane, nisu iskorištene, ostao je rezultat iz 22.minute i domaći su ti koji su se radovali pobjedi. (JF)

MEĐIMUREC          1

RUDAR         1

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja: 150. Sudac: Damir Klarić (Turčišće). Strijelci: 0:1 Novak (31), 1:1 Treska (66).

Međimurec: Bulić, Yokoyama, Kai, Marinčević, Hrustek (80. Kopjar), Kregar (61. Ignjić), Treska, Jurović (61. Deglin), Šimić, Šostarić (46. Pofuk), Piškor. Trener Želimir Orehovec

Rudar: Rajf, N. Šoltić (76. M. Šoltić), Vuri, Vurušić (80. Šardi), Zadravec, Knežević, Novak, Levačić, Zadravec, Goričanec, Radiković. Trener Anton Srša

Lokalni derbi završen je bez pobjednika, domaći su ti koji i te kako moraju biti zadovoljni konačnim rezultatom. Jer igrali su slabo, nisu imali ni jednu izglednu priliku postići pogodak i nisu zaslužili bolji rezultat. U 31. minuti dobro odigranu akciju gostujućeg navalnog reda završio je Novak postigavši vodeći pogodak. U drugom dijelu susreta izjednačeno do 66. minute kada je Treska najbolje reagirao i nakon ubačaja Piškora svladao Rajfa. Iza toga do kraja susreta gosti su ti koji moraju žaliti za propuštenim, jer su imali nekoliko odličnih prilika. (JF)

PLITVICA     2

SLOBODA    0

Gojanec - igralište Plitvice. Gledatelja: 100. Sudac: Goran Tomičić (Varaždin). Strijelci: 1:0 Tkalec (74), 2:0 Tomašić (82).

Sloboda: Tkalčec, Mesarić, Ivanuša, Begović, Cvetkovcić, Katanec, Srnec, Fegeš, Kolarić, Tkalec, Kukovec (69. Hergotić). Trener Milivoj Gorivcaj

Gosti u prvih 45 minuta nisu iskoristili inicijativu i dvije velike prilike, jednu nisu realizirali kada je domaći gol bio prazan, domaći su to u finišu susreta iskoristili i kaznili s dva pogotka pa su oni ti koji su se na kraju veselili pobjedi i bodovima. Ostaje međutim pitanje kako bi sve završilo da su prvi dio susreta gosti završili uvjerljivim vodstvom. (JF)

DINAMO       1

POLET          1

Domašinec - igralište Kokotov Vez. Gledatelja 300. Sudac Juras. Strijelci: 0:1 Medved (59), 1:1 Krznar (78).

Dinamo: Fodor, Bihar (81. Papak), Antonović, Krznar, Dominić, Bađari, Petak, Ribić, Sabadi (55. Hlišć), Kovač, Drožđek. Trener Nikola Goričanec

Polet: Jambres, M. Karlovčec, Radiković (46. Goričanec), Vinko (63. Ferlin), Barat, P. Horvat (90. K. Karlovčec), Medved, Cvetković, Mlinarić (87. Vršić), Herceg, Turk. Trener Goran Makovec

Po teškom i sklizavom terenu odigran je derbi kola koji je donio borbenu i neizvjesnu utakmicu u kojoj su gosti poveli preko Medveda u 59. minuti koji je iskoristio pogrešku domaće obrane. Domaćin je poravnao u 78. minuti nakon ubačaja i gužve preko Krznara da bi nakon pogotka gosti protestirali kod glavnog suca smatrajući da je bio prekršaj nad njihovim vratarom. Do kraja utakmice rezultat se nije promijenio. (ZP)

16. Nedeljan.  5          0          1          4          4:11     1

PAROVI 6. KOLA (16:30): subota: Zelengaj - Međimurec, Rudar - Plitvica, Polet - Sloboda; nedjelja: Nedeljanec - Pušćine, Novi Marof - Jalžabet, 10h: Sloga - Mladost Komet, Bednja - Podravina, Dinamo - Nedelišće.