Nogomet 23.11.2017. 11:29. Zadnja izmjena: 23.11.2017. 11:29.

14. kolo

4. HNL ČAKOVEC / VARAŽDIN: Nedelišće preuzelo vodstvo

NEDELIŠĆE 2

SLOBODA 1

Nedelišće - igralište SRC Trate. Gledatelja 250. Sudac Škrobar. Strijelci: 1:0 Panić (13, 11m), 2:0 Brlenić (26), 2:1 Cvetković (35).

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Antunović, Brlenić, Filipović, Martinović, Nemet, Panić, Mesarić, Petrovečki (66. Špicar), Mandić (78. Vizinger). Trener Krešimir Šenji

Sloboda: Tkalčec, Mesarić, Begović, Cvetković, Katanec, Srnec, Fegeš (73. Hergotić), Kolarić, Ivanuša, Kukovec, Tkalec. Trener Milivoj Goricaj

Susjedni derbi donio je čvrstu i borbenu utakmicu koja je završila pobjedom domaćina. Domaćin dolazi u vodstvo iz najstrože kazne pogotkom Panića od 13. minute da bi u 26. minuti Brlenić povisio na 2:0. Gosti uspijevaju smanjiti u 35. minuti pogotkom Cvetkovića. Do kraja stvoreno je nekoliko izglednih prilika pred oba gola ali mreže se nisu tresle kao i nervozu i dva isključenja (Mesarić i Tkalec u 90. min.) te je utakmica završila slavljem Nedelišća koje mu je donijelo vodeću poziciju na prvenstvenoj ljestvici. (ZP)

POLET 2

SLOGA 2

Sveti Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 200. Sudac Srnec. Strijelci: 1:0 Goričanec (27), 1:1 Kosalec (58), 2:1 K. Karlovčec (75), 2:2 Kolar (90).

Polet: Jambres, Sakač (53. M. Karlovčec), Vršić (63. K. Karlovčec), Vinko, Goričanec (67. Radiković), Ferlin, Horvat (71. Tomšić), Medved, Cvetković, Mlinarić (od 86. Filipović), Turk. Trener Stevica Žganec

Sloga: Mihalković, Katančić, Obadić, Kolar, Kosalec, Antonović, Fučko, Koprivec, Zoka (30. Gyofi), Caban, Baksa (43. Marčec). Trener Tihomir Blažeka

Međimurski derbi završio je bez pobjednika u utakmici u kojoj je domaćin poveo u 27. minuti pogotkom Goričanca. Gosti poravnavaju u 58. minuti golom Kosalca da bi ponovno Polet u 75. minuti postigao pogodak za 2:1. I kada se očekivao kraj utakmice u sudačkoj nadoknadi Kolar je iskoristio veliku pogrešku domaće obrane i poravnao rezultat na konačnih 2:2. (Z.P.)

MLADOST K. 2

PODRAVINA 2

Prelog - igralište Prelog. Gledatelja 150. Sudac Buden. Strijelci: 1:0 Pintarić (40), 2:0 M. Radiković (57), 2:1 Sakač (81), 2:2 Matijašec (88).

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, Bukal, S. Radiković, Golubić (63. Jambrović), Pintarić, Balent (77. A. Radiković), Tišljarić, Horvat, Vuk, M. Radiković. Trener Gregor Bunc

Nogometaši Mladosti su nakon odlične igre imali prednost od 2:0 zahvaljujući golovima Pintarića i M. Radikovića i činilo se da će devet minuta prije kraja upisati pobjedu. No, velike pogreške domaćina iskoristili su Sakač i Matijašec koji su poravnali rezultat na 2:2 s kojim je i završila utakmica. (Z.P.)

JALŽABET 2

MEĐIMUREC 1

Jalžabet - igralište Jalžabeta. Gledatelja: 150. Sudac: Dario Bubek (Pribislavec). Strijelci: 0:1 Hrustek (28), 1:1 Hruško (49), 2:1 Bručić (52).

Međimurec: Bulić, Yokoyama, Martinčević (69. Ignjić), Vabec, Deglin (54. Jurović), Hrustek, Piškor, Kregar (75. Zadravec), Treska, Šimić, Šostarić (59. Kopjar). Trener Želimir Orehovec

Igrači Međimurca nisu iskoristili priliku pobjedom se približiti samom vrhu tablice, nakon sedam uspješnih nedjelja poraženi su, domaćima je pak to nakon četiri uzastopna poraza bio prvi uspjeh. Nije međutim tako trebalo biti jer nakon vodstva, a i prije toga već u prvom dijelu susreta to je vodstvo trebalo biti uvjerljivije, propustili su igrači Međimurca nekoliko vrlo izglednih prilika. Domaći su to iskoristili, pred kraj poluvremena postigli izjednačujući, a početkom drugog poluvremena i vodeći pogodak i to su vodstvo zadržali do kraja. Drugi je pogodak domaćih vrlo diskutabilan, po svemu sudeći postignut iz zaleđa, to međutim goste ne opravdava, drugi su dio igrali još slabije. Šteta, očekivalo se da će pobjedom čestitati svom klubu evidentan jubilej - 80 godina uspješnog rada i djelovanja. (J.F.)

PUŠĆINE 5

PLITVICA 1

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 150. Sudac Jelić. Strijelci: 1:0 Posavec (8), 2:0 Kocijan (25), 3:0 Kocijan (58), 3:1 Buhin (83), 4:1 Levanić (88), 5:1 Ro. Punčec (90).

Pušćine: Kolar, Papec, Bosilj, Ro. Punčec, Kocijan, Posavec (81. Levanić), Petrić (90. D. Fekonja), Požgaj, Božić, Ribić, Celinger. Trener Boris Đorđević

U vrlo važnoj utakmici nogometaši Pušćina odigrali su odličnu utakmicu koja im je donijela visoku i potpuno zasluženu pobjedu koja je mogla biti uvjerljivija. Izuzetno raspoloženi domaćin već je do 58. minute pogocima Posavca i u dva navrata Kocijana poveo 3:0 da bi gosti smanjili preko Buhina a Levanić i Ro. Punčec zabijaju za 5:1. (Z.P.)

DINAMO 2

RUDAR 1

Domašinec - igralište Kokotov Vez. Gledatelja 250. Sudac Kramar. Strijelci: 1:0 Dominić (7), 2:0 Krznar (72, 11m), 2:1 Risonjić (75).

Dinamo (D): Fodor (46. Novak), Hlišć, Antonović, Krznar, Dominić, Bađari, Petak, Marković, Ribić (90. Bihar), Kovač, Drožđek. Trener Nikola Goričanec

Rudar: Rajf, Vuri, Vurušić, Zadravec, Knežević (78. N. Šoltić), Novak, Levačić (66. M. Šoltić), Zadravec, Risonjić, Goričanec, Radiković. Trener Anton Srša

Međimurski derbi donio je borbenu, na momente i grubu igru, u kojoj je zasluženu pobjedu ostvario domaćin. Već u 7. minuti nakon prekršaja nad Krznarem prekrasnim pogotkom Dominić dovodi domaćina u vodstvo. Krznar u 72. minuti iz kaznenog udarca povećava na 2:0. U 77. minuti gosti ostaju s deset igrača jer im je isključen Zadravec ali unatoč tome uspijevaju postići pogodak za 2:1 s kojim i završava utakmica. (Z.P.)

Ostali rezultati: Nedeljanec - Zelengaj 2:0, Novi Marof - Bednja 1:1.

PAROVI 15., POSLJEDNJEG JESENSKOG KOLA (13:30): subota: Međimurec - Mladost Komet, Sloboda - Pušćine, Rudar - Nedelišće, Zelengaj - Dinamo (D), Podravina - Polet; nedjelja: Plitvica - Jalžabet, Bednja - Nedeljanec, 10h: Sloga - Novi Marof.