Nogomet 29.08.2017. 13:55. Zadnja izmjena: 29.08.2017. 13:59.

2. Kolo

4. HNL ČAKOVEC / VARAŽDIN Poletu derbi i vodstvo

POLET           3

MEĐIMUREC 1

Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 200. Sudac Turk. Strijelci: 0:1 Piškor (11), 1:1 Medved (49), 2:1 Goričanec (63), 3:1 Goričanec (88).

Polet: Jambres (19. M. Horvat), Karlovčec (73. Vršić), Radiković (82. Tomšić), Vinko (82. Žganec), Barat, P. Horvat, Medved, Karlovčec (46. Goričanec), Mlinarić, Herceg, Turk. Trener Goran Makovec

Međimurec: Bulić, Kai, Maričević, Vabec, Hrustek, Piškor, Kregar (84. Ignjić), Treska (90. Zadravec), Kopjar (39. Marciuš), Šimić, Šoštarić (52. Pofuk). Trener Željko Orehovec

Gosti su poveli u 11. minuti pogotkom Piškora da bi u 39. minuti nakon prekršaja vratar gostiju Bulić bio isključen što je kod gostiju donijelo velike opravdane proteste. Kazneni udarac nije realiziran jer ga je obranio zamjenski vratar Marciuš. U nastavku utakmice domaćin je pogocima Medveda i u dva navrata Goričanca preokrenuo rezultat i ostvario pobjedu. (zp)

ZELENGAJ   8

PUŠĆINE       3

Kučan Donji - igralište Zelengaj. Gledatelja 150. Sudac Žganec. Strijelci: 1:0 E. Horvat (10), 1:1 Ribić (15), 1:2 Ribić (16), 2:2 Vugrinec (21), 3:2 E. Horvat (26), 3:3 Punčec (35), 4:3 V. Horvat (54), 5:3 Simao (63), 6:3 Simao (75), 7:3 Vrbanić (85), 8:3 Vrbanić (90).

Pušćine: Kolar (23. Pozder), Papec, Bosilj, Ro. Punčec (77. D. Fekonja), Kocijan (84. Gudlin), Re. Punčec (23. Marković), Posavec, Kučiš (52. Horvat), Požgaj, Ribić, Celinger. Trener Dejan Car

U prvom poluvremenu utakmica je bila puna preokreta i rezultatske neizvjesnosti a završila je 3:3. U nastavku nakon pogotka domaćih V. Horvata u 54. minuti ekipa Pušćina se raspala i predala što je rezultiralo s još četiri primljena pogotka te visoki poraz. Trener Pušćina Dejan Car u odnosu na jesen ostao je bez Molnara, Špicara, Meseca i ozlijeđenog Levanića dok su ozlijeđena i dvojica igrača te mu je teško sastaviti ekipu koja bi bila konkurentna u ovom rangu natjecanja. (zp)

RUDAR          2

JALŽABET    0

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 150. Sudac: Denis Buden (Črešnjevo). Strijelci: 1:0 Risonjić (2), 2:0 Da. Levačić (69).

Rudar: Stojko, Šardi, N. Šoltić (46. De. Levačić),Vuri, Vurušić, A. Zadravec (46. Radiković), M. Šoltić (67. Da. Levačić), Novak, M. Zadravec (90. Tkalec), Risonjić (73. Knežević), Goričanec. Trener Anton Srša

Domaći su nakon pobjede u Pušćinama zabilježili i prvu pobjedu na domaćem terenu. Kad se sve zbroji zasluženu, bili su konkretniji u završnim akcijama. Već u 2. minuti u prilici je bio Vurušić, vratar Špicer dobro je intervenirao, no odbijenu loptu Risonjić je rutinirano pospremio u mrežu. Iza toga do kraja poluvremena više inicijative gostiju, nažalost  nedovoljno konkretne. U drugom poluvremenu domaći su zaigrali bolje pa je odmah po ulasku u 69. minuti Danijel Levačić bio strijelac drugog pogotka koji je odlučio o pobjedniku. Jer iza toga u 76. i  90. minuti prilike za povećati rezultat nije iskoristio Knežević, a smanjiti ishod u 86. minuti kod gostiju Car. (jf)

SLOBODA     2

MLADOST K. 1

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 200. Sudac: Dario Srnec (Pušćine). Strijelci: 1:0 Fegeš (25), 2:0 L. Hergotić (63), 2:1 Hladnik (83).

Sloboda: Tkalčec, Mesarić, Ivanuša, Katanec, Cvetković, Begović, Kolarić, Srnec, Fegeš, P. Hergotić (90. Okreša), Tkalec (37. L. Hergotić). Trener Milivoj Goricaj

Mladost Komet: F. Farkaš, D. Farkaš, Halić (70. Kraus), Pintarić (46. Golubić), Balent, Hladnik, Tišljarić, Jambrović (54. Bukal), Baksa (70. Sraka), Vuk, Radiković. Trener Gregor Bunc

Gosti su tijekom susreta imali terensku inicijativu, međutim nedovoljno učinkovitu za bolji rezultat. Nasuprot tome domaći su cijeli susret odigrali taktički vrlo dobro, koristili su brze kontre i iz takvih akcija postigli dva pogotka. Gosti su u finišu smanjili, nisu imali prilike i vremena za nešto više. Domaći tako i dalje nastavljaju s uspješnim igrama i rezultatima. (jf)

SLOGA           1

DINAMO        1

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 150. Sudac: Marijan Dumančić (Čakovec). Strijelci: 1:0 Fučko (22), 1:1 Krznar (90+1).

Sloga: Mihalković, Katančić, Obadić, Kosalec, Antonović (89. Marčec), Fučko, Murković, Koprivec (62. Vinković), Zoka (68. Baksa), Caban, Gyofi (77. Kolar). Trener Tihomir Blažeka

Dinamo: Fodor, Bihar (46. Papak), Hlišć (46. Jakšić), Antonović, Krznar, Dominić, Marković, Ribić, Kovač, Drožđek, Petak. Trener Nikola Radiković

Lokalni derbi završen je bez pobjednika, konačnim rezultatom moraju više biti zadovoljni gosti koji su izjednačujući pogodak postigli duboko u sudačkoj nadoknadi na što domaći imaju primjedbe. Susret su međutim u svoju korist mogli riješiti domaćini da su osim vodećeg pogotka realizirali bar neku od nekoliko izglednih prilika. U drugom su poluvremenu gosti uspostavili terensku ravnotežu, bolje parirali i to im se isplatilo. U sudačkoj nadoknadi iskusni Stjepan Krznar postigao je izjednačujući pogodak odličnim udarcem s 20-ak metara. (jf)

BEDNJA        3

NEDELIŠĆE  4

Beletinec - igralište Kod mosta. Gledatelja 200. Sudac: Klarić. Strijelci: 1:0 Kulji (8), 2:0 Klopotan (15, 11m), 2:1 Brlenić (20, 11m), 2:2  Nemet (29), 2:3 Brlenić (55, 11m), 3:3 Kulji (65), 3:4 Vibovec (78).

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Antunović, Brlenić, Filipović, Martinović, Špicar, Nemet (76. Mandić), Vizinger (65. Panić), Mesarić, Marciuš (46. Vibovec). Trener Krešimir Šenji

Nakon pobjede u pretkolu Kupa nogometaši Nedelišća slavili su i u Beletincu pobijedivši neugodnu Bednju. Utakmica je bila puna preokreta i rezultatske neizvjesnosti da bi joker s klupe Vibovec u 78. minuti postigao pogodak vrijedan pobjede. (zp)

Rezultat 1. kola: Nedeljanec - Sloga 0:1 (strijelac Caban 57. min.); Ostali rezultati 2. kola: Plitvica - Podravina 1:2, Novi Marof - Nedeljanec 2:2.

1. Polet                2          2          0          0          5:1      6

2. Nedelišće        2          2          0          0          7:4      6

3. Podravina        2          2          0          0          4:1      6

4. Rudar              2          2          0          0          4:1      6

5. Dinamo/D        2          1          1          0          5:4      4

6. Sloboda           2          1          1          0          3:2      4

7. Sloga               2          1          1          0          2:1      4

8. Mladost K.        2          1          0          1          7:3      3