Nogomet 17.10.2017. 07:37. Zadnja izmjena: 17.10.2017. 07:37.

9. kolo

4. HNL ČAKOVEC / VARAŽDIN: Pušćine pobijedilo Polet, a Preložani Dinamo

MLADOST K.       2

DINAMO       1

Prelog - igralište Prelog. Gledatelja 350. Sudac Velđi. Strijelci: 1:0 Sraka (11), 1:1 Krznar (32), 2:1 Radiković (41).

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, Bukal, S.Radiković (90. Balent), Jambrović, Halić (54. Farkaš), Tišljarić, Horvat (73. A. Radiković), Baksa (89. Barić), Vuk (90. Grabant), M. Radiković. Trener Gregor Bunc

Dinamo (D): Fodor, Bihar (59. Hlišć), Papak (82. Sabadi), Bađari, Antonović, Krznar, Dominić, Marković, Kovač, Drožđek, Petak. Trener Nikola Goričanec

Prekrasno sunčano vrijeme u Prelogu je okupilo preko 350 gledatelja koji su u derbiju kola vidjeli borbenu i neizvjesnu utakmicu u kojoj je zasluženu pobjedu ostvario domaćin koji je tako nanio prvi poraz gostima iz Domašinca. Mladost Komet je povela u 11. minuti kada je Bukal odlično ubacio loptu u gostujući šesnaesterac gdje Sraka glavom dovodi domaćina u vodstvo od 1:0. Igrala se 32. minuta kada je Marković nanizao nekoliko igrača na desnoj strani te odlično uposlio Krznara koji postiže pogodak za 1:1. U 41. minuti Tišljarić je probio lijevu stranu, proigrao Silvija Radikovića koji postiže pogodak vrijedan pobjede. U nastavku domaćin je imao priliku preko mladog i na ovoj utakmici izuzetno raspoloženog Silvija Radikovića koju gostujući vratar brani da bi u posljednjim minutama utakmice gosti su postigli pogodak koji im je zbog zaleđa poništen. (ZP)

SLOBODA    0

BEDNJA        1

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 200. Sudac: Dragutin Pajtak (Mali Bukovec). Strijelac: Sabolić (65).

Sloboda: Tkalčec, Mesarić (66. Okreša), Tkalec, Begović, Cvetković, Katanec (73. Cirkvenčić), Srnec, Kukovec (46. Hergotić), Vrbanec, Kolarić, Ivanuša. Trener Milivoj Goricaj

Zaslužena pobjeda gostiju koja je zbog inicijative tijekom cijelog susreta i prilikama trebala biti uvjerljivija. Domaći su se uglavnom branili, umalo i obranili, dobra igra u obrani nije naišla na podršku iz veznog reda i napada. Već u 7. i 15. minuti najbolji pojedinac u redovima domaćih, vratar Tkalčec dva je puta dobrim intervencijama spašavao. Dva put iza toga gosti su u izglednim prilikama bilo pomalo nespretni, a jedine dvije dobre akcije domaćih u tom dijelu susreta nisu dobro završili Vrbanec i Srnec. U 39. i 43. minuti ponovo se istakao Tkalčec, a u 53. minuti grešku gostujućeg vratara Medveda nije iskoristio Ivanuša. Prije nego je Sabolić u 65. minuti na dodavanje Kuljija postigao pobjedonosni pogodak za goste, njihov igrač Hrebak nije realizirao 100% priliku. Iza toga do 90. minute uglavnom izjednačeno, a u 90. minuti gostujući vratar Rabuzin odličnom je intervencijom spriječio domaće da poravnaju, koji su se očito prekasno trgnuli. (JF)

RUDAR         1

ZELENGAJ   0

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 150. Sudac: Dubravko Pavlic (Varaždin). Strijelac: Da. Levačić (66).

Rudar: Rajf, Šardi, N. Šoltić (63. Tkalec), Vuri, Vurušić (78. Čalopa), Knežević, M. Šoltić, Risonjić, Goričanec, Radiković, Da. Levačić (88. Novak).Trener Anton Srša

S ove ne baš zanimljive utakmice pamtit će se jedino zaslužena pobjeda domaćih. Koja je da su iskorištene sve prilike i inicijativa tijekom cijele utakmice trebala biti uvjerljivija. (JF)

JALŽABET    1

NEDELIŠĆE 0

Jalžabet - igralište Jalžabet, gledatelja 150, Sudac Škrobar. Strijelac: Pomper (66)

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Brlenić, Filipović, Martinović, Špicar, Nemet (70. Mesarić), Panić, Međumurac (63. Vizinger), Petrovečki (46. Vibovec), Mandić (82. Levačić). Trener Krešimir Šenji

Gosti su tokom cijelog susreta dominirali ali i propustili sijaset prilika i jedanaesterac za izjednačenje da bi domaćin iz jedne brze akcije postigao u 66. minuti preko Pompera pogodak i ostvario pobjedu. (ZP)

MEĐIMUREC          3

N. MAROF            2

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja: 150. Sudac: Ivan Slunjski (Varaždin). Strijelci: 0:1 Martan (3), 1:1 Piškor (9), 2:1 Treska (31), 2:2 Spajić (53), 3:2 Kai (83).

Međimurec: Bulić, Yokoyama (Zadravec), Kai, Martinčević, Vabec (88. Šostarić), Deglin (50. Kopjar), Hrustek, Kregar, Treska (77. Jurović), Šimić, Piškor. Trener Želimir Orehovec

Zanimljiva i neizvjesna utakmica svih 90 minuta. Već u 3. minuti iz prvog opasnog napada gosti su došli u vodstvo, u 9. minuti isto je nakon dobre kombinacije anulirao Piškor. U 25. minuti Kai je propustio realizirati 100% priliku, s pet metara pucao je glavom kraj gola, a u 31. minuti Piškor nije realizirao opravdano suđeni kazneni udarac za domaće. Međutim, odbijenu loptu od vratara Saboleka Treska je pospremio u mrežu za vodstvo domaćih. Od 42. minute domaći su igrali s 10 igrača, zbog drugog žutog kartona „pocrvenio“ je Kregar. Brojčanu prednost gosti su iskoristili već u 53. minuti - Spajić je s 20-ak metara odlično poentirao. Do kraja susreta više inicijative gostiju, domaći pak preko brzih kontri opasni. U takvoj igri gosti su u 80. minuti pogodili stativu, a domaći iza toga prečku. Yokoyama je imao priliku postići vodeći pogodak nakon brze kontre u 82. minuti, iskupio se dodavanjem Kaiu koji je udarcem glavom bio precizan za 3:2 vodstvo domaćih i veselje s gledateljima za važnu i zasluženu pobjedu. (JF)

PLITVICA     1

SLOGA          2

Gojanec - igralište Plitvice. Gledatelja: 100. Sudac: Bojan Juras (Vučetinec). Strijelci: 0:1 Baksa (10), 0:2 Horvat-ag (30), 1:2 Buhin (81).

Sloga: Mihalković, Katančić (65. Zoka), Obadić, Bajus, Kosalec, Antonović (89. Gyofi), Fučko, Murković, Koprivec (56. Kolar), Caban, Baksa. Trener Tihomir Blažeka

Odlično su Čakovčani “odradili“ gostovanje u Gojancu i s važnom i zasluženom pobjedom  i bodovima vratili se u Čakovec. Odigrali su taktički vrlo dobro, borbeno i nakon prvih 45 minuta imali vodstvo 2:0. Koje su u drugom dijelu susreta unatoč pritisku domaćih pametnom igrom i taktikom održali, domaći su uspjeli tek u 81. minuti smanjiti ishod, više nisu mogli, a ni Čakovčani im to nisu dopustili. (JF)

PUŠĆINE      2

POLET           1

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 200, sudac Dumančić. Strijelci: 1:0 Kocijan (36), 2:0 Punčec (59), 2:1 Medved (65, 11m).

Pušćine: Kolar, Papec, Bosilj, Ro. Punčec, Kocijan, Re. Punčec (88. Novak), Posavec, Požgaj, Božić, Petrić, Celinger (46. Marković). Trener Boris Đorđević

Polet: Jambres, Karlovčec (54. Radiković), Vinko, Barat, Ferlin (60. Goričanec), Horvat, Medved, Cvetković (83. Karlovčec), Mlinarić, Herceg, Turk. Trener Stevica Žganec

Veliko iznenađenje priredili su nogometaši Pušćina koji su potpuno zasluženo pobijedili lidera prvenstva. Već na početku domaćin je propustio preko Bosilja odličnu priliku za pogodak da bi u 36. minuti nakon ubačaja s lijeve strane Kocijan postigao pogodak za 1:0. U samoj završnici prvoga dijela Punčec je izbio sam pred vratara Jambresa koji mu odličnom intervencijom zaustavlja udarac. U nastavku u 59. minuti Punčec postiže pogodak za 2:0 da bi u 65. minuti Goričanec u domaćem šesnaestercu bio srušen i sudac Dumančić pokazuje na najstrožu kaznu koju u pogodak pretvara Medved. Do kraja utakmice gosti pokušavaju doći do poravnanja, odlične prilike imaju Medved te u samoj završnici utakmice Radiković ali domaći vratar Kolar je bio nesavladiv. (ZP)

Preostali rezultat: Podravina - Nedeljanec 1:3.

PAROVI 10. KOLA (15 sati): subota: Nedelišće - Mladost Komet, Polet - Zelengaj; nedjelja: Dinamo - Podravina, Nedeljanec - Međimurec, Novi Marof - Plitvica, 10h-Sloga - Sloboda, Bednja - Rudar, Pušćine - Jalžabet.