Nogomet 16.11.2017. 07:02. Zadnja izmjena: 16.11.2017. 07:18.

13. kolo

4. HNL ČAKOVEC / VARAŽDIN  Rudar visoko pobijedio Nedeljanec

SLOBODA    0

DINAMO       2

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 100. Sudac: Dario Velđi (Štefanec). Strijelac: Krznar (45, 63-11 m).

Sloboda: Tkalčec, Mesarić, Begović, Katanec, Srnec, Fegeš, Vrbanec, Kolarić, Ivanuša, Kukovec (22. Hergotić), Tkalec. Trener Milivoj Goricaj

Dinamo: Fodor, Bihar (70. Hlišć), Antonović, Krznar (83. Papak), Dominić, Bađari, Petak, Ribić, Jakšić (85. Drvoderić), Kovač, Drožđek. Trener Nikola Goričanec

U lokalnom derbiju slavili su gosti. Igrali su bolje, imali više inicijative i prilika, opravdali su ulogu favorita. Domaći bez nekoliko standardnih igrača nisu prikazali očekivanu igru, u prvom su poluvremenu imali tek jedan opasan napad, pogodili su iz slobodnog udarca stativu, a u drugom poluvremenu u 57. minuti Fegeš nije iskoristio jednu od rijetkih prilika, iza toga tek u 90. minuti mogli su iz dvije dobre šanse postići bar pogodak. Za razliku od njih ponajbolji gostujući igrač Stjepan Krznar već je u 4. minuti imao 100% priliku, pogodio je stativu, iza toga domaći igrač Mesarić u 10. je minuti spašavao i loptu izbacio s gol linije, a Krznar je u 45. minuti iz dobro izvedene kontre postigao vodeći pogodak. Isti igrač je u 63. minuti realizirao kazneni udarac, a dvije prilike nije iskoristio Bađari, oba je puta Tkalčec dobro reagirao. (JF)

RUDAR                4

NEDELJANEC       1

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 150. Sudac: Dragutin Pajtak (Mali Bukovec). Strijelci: 1:0 Novak (15), 1:1 Levatić (37), 2:1 Risonjić (45, 11 m ), 3:1 A. Zadravec (73), 4:1 M. Zadravec (87).

Rudar: Rajf, Da. Levačić (86. Šardi), Šoltić (59. Tkalec), Vuri, Vurušić (56. Čalopa), A. Zadravec (80. Da. Levačić), Knežević, F. Novak (87. D. Novak), M. Zadravec, Risonjić, Goričanec. Trener Anton Srša

Konačno su domaći zaigrali prema očekivanju, konačni rezultat to potvrđuje. Već u prvom poluvremenu uz više inicijative postigli su dva pogotka, u drugom poluvremenu nastavak dobre igre i još dva pogotka. Bilo je s obje strane još prilika, svaka je momčad pogodila stativu, a domaći su bili ti koji su se na kraju veselili očekivanoj i zasluženoj pobjedi. (JF)

MLADOST K.      1

POLET              3

Prelog - igralište NK Prelog. Gledatelja 150. Sudac Babić. Strijelci: 0:1 M. Radiković-ag (8), 0:2 Medved (69), 1:2 Bukal (76), 1:3 Horvat (80).

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, Golubić, Jambrović (71. Bukal), Pintarić, Balent, Tišljarić, Horvat, Baksa (59. S. Radiković), Vuk, M. Radiković. Trener Gregor Bunc

Polet (SMnM): Jambres, Sakač (46. Ferlin), Vršić (83. Tomšić), Vinko, Goričanec (63. Karlovčec), Horvat, Medved, Cvetković, Mlinarić (76. Radiković), Herceg (86. Filipović), Turk. Trener Stevica Žganec

U međimurskom derbiju vodeća ekipa prvenstva zahvaljujući velikim pogreškama domaćih nogometaša koji su si i postigli dva autogola ostvarila je na kraju zasluženu pobjedu. (ZP)

MEĐIMUREC     3

PUŠĆINE          0

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja: 200. Sudac: Bojan Juras (Vučetinec). Strijelci: 1:0 Hrustek (51), 2:0 Kregar (57), 3:0 Hrustek (75).

Međimurec: Bulić, Yokoyama, Kai (78. Zadravec), Marinčević, Vabec (63. Deglin), Hrustek, Piškor, Kregar (68. Kopjar), Treska (78. Ignjić), Šimić, Šostarić (46. Jurović). Trener Želimir Orehovec

Pušćine: Pozder, Papec (71. Fekonja), Bosilj, Ro. Punčec, Kocijan (59. Petrić), Re. Punčec, Posavec, Horvat, Požgaj, Božić. Ribić (57. Levanić). Trener Boris Đorđević

Domaći su i nakon sedmog susreta neporaženi, u susjedskom derbiju zabilježili su uvjerljivu pobjedu, koja je prema igri u drugom poluvremenu trebala biti i uvjerljivija. U prvih 45 minuta uglavnom izjednačeno, bilježimo tek 22. minutu i dvije opasne akcije gostiju, bez konkretnije završnice i 27. minutu kada je Kregar s 20 metara pogodio prečku.

Nakon što Kregar početkom drugog poluvremena u 51. minuti nije iskoristio povoljnu priliku, odbijenu loptu od gostujućeg vratara Hrustek je pospremio u mrežu za zasluženo vodstvo domaćih. U 56. minuti gostujući vratar spašavao je, u prilici je bio Yokoyama, minutu iza toga bio je nemoćan kada se Kregar konačno upisao u listu strijelaca i postigao drugi pogodak za domaće. A zasluženu pobjedu domaćih svojim je drugim pogotkom na dodavanje Piškora začinio Hrustek. Do kraja susreta prilike za još uvjerljivije  vodstvo nisu iskoristili Hrustek, Zadravec i Marinović, dok gosti nisu opasnije ugrozili domaćeg vratara Bulića. (JF)

PLITVICA     1

NEDELIŠĆE 4

Gojanec - igralište NK Plitvica. Sudac Damir Klarić (Turčišće). Strijelci: 0:1 Panić (11), 1:1 J. Horvat (25), 1:2 Nemet (45), 1:3 Panić (71), 1:4 Panić (80).

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Antunović, Brlenić, Filipović, Martinović, Nemet (75. Levačić), Panić (82. Špicar), Vibovec (25. Mandić), Mesarić, Petrovečki (70. Vizinger). Trener Krešimir Šenji

Bez većih problema nogometaši Nedelišća  su ostvarili visoku pobjedu u Gojancu. Gostujući igrači svi su odigrali kvalitetnu utakmicu dok treba posebno spomenuti najboljeg na terenu Panića koji je postigao tri pogotka. (ZP)

BEDNJA        3

SLOGA          0

Beletinec - igralište Kod mosta. Gledatelja: 150. Sudac: Dario Bubek (Pribislavec). Strijelci: 1:0 Sabolić (36), 2:0 Sabolić (59), 3:0 Ivančić (74).

Sloga: Mihalković, Katančić, Obadić, Kosalec, Antonović (87. Hrastić), Fučko, Murković, Koprivec (78. Kolar), Zoka, Caban, Gyofi. Trener Tihomir Blažeka

Utakmica u kojoj su Čakovčani mogli rezultatski bolje proći. U 15. minuti Fučko je pogodio stativu, domaći su iza toga vodeći pogodak postigli pomalo sretno. A nakon što Murković početkom drugog poluvremena nije iskoristio priliku postići izjednačujući pogodak, domaći su iduća dva postigli uz pomoć gostujuće obrane. tako da su domaći do uvjerljive pobjede došli lakše od očekivanja. (JF)

Ostali rezultati: Podravina - Jalžabet 5:0, Zelengaj - Novi Marof 2:2.

PAROVI 14. KOLA (13:30): subota: Nedelišće - Sloboda, Polet - Sloga, Mladost Komet - Podravina; nedjelja: Jalžabet - Međimurec, Pušćine - Plitvica, Dinamo - Rudar, Nedeljanec - Zelengaj, Novi Marof - Bednja.