Nogomet 19.04.2018. 12:42. Zadnja izmjena: 19.04.2018. 12:47.

20. kolo

4. LIGA ČAKOVEC / VARAŽDIN: Nedelišću derbi i vodstvo na tablici

RUDAR 1

MEĐIMUREC 1

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 250. Sudac: Goran Žganec (Čakovec). Strijelci: 0:1 Treska (32), 1:1 Goričanec (80).

Rudar: Rajf, Levačić (51. Goričanec), Šardi, Vuri, Vurušić, A. Zadravec, Risonjić, Novak, M. Zadravec, Šoltić, Radiković. Trener Damir Vugrinec

Međimurec: Bulić, Kai (87. Zadravec),Šprajc, Hrustek (70. Vesenjak), Piškor (56. Deglin),Yokoyama (90. Zadravec), Treska, Šmit, Kopjar, Šostarić. Vabec. Trener Davor Piškor

Lokalni debi bez pobjednika, bliže pobjedi bili su domaći. U 19. minuti Risonjić je pogodio stativu, a u 32. minuti Treska je nakon dobro izvedene kontre postigao pogodak i doveo goste u vodstvo. U drugom poluvremenu više inicijative domaćih, Vurušić u 52. i Šoltić u 77. minuti nisu iskoristili prilike poravnati rezultat. Iskoristio ju je međutimu 80. Goričanec pa na kraju svakoj momčadi po bod. Prije početka susreta minutom šutne odana je počast prerano preminulom Ivanu Brodaru, dugogodišnjem djelatniku i treneru u klubu. (JF)

SLOBODA 2

PLITVICA 1

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 150. Sudac: Dino Kramar (Varaždin). Strijelci: 0:1 J. Horvat (52), 1:1 Begović (65), 2:1 Begović (77).

Sloboda: Tkalčec, Marčec, Hergotić, Cvetković, Katanec, Srnec, Fegeš, Kolarić, Begović, Novko, Tkalec. Trener Milivoj Goricaj

Važna pobjeda domaćih ostvarena boljom igrom u drugom poluvremenu, u finišu susreta. Nakon što u prvom dijelu susreta nije bilo pogodaka, gosti su vodeći pogodak postigli početkom drugog poluvremena. Što im nije bilo dostatno za uspjeh, jer je Ante Begović s dva pogotka preokrenuo rezultat i najavio pobjedu domaćih. Kojima nije u finišu susreta suđen kazneni udarac, nije to srećom odlučivalo o zasluženom pobjedniku pa su se domaći opravdano veselili važnim bodovima koji im mnogo znače u borbi za opstanak u Ligi. (JF)

POLET 2

DINAMO 2

Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet (SMnM). Gledatelja 300. Sudac Pavlić. Strijelci: 0:1 Petak (28, 11m), 1:1 Medved (43), 1:2 Petak (51), 2:2 Medved (74).

Polet: Jambres, Sakač (46. Goričanec), Hozjan, Barat, Ferlin (78. K. Karlovčec), Horvat, Medved, Cvetković (84. Vršić), Mlinarić, Herceg, Turk (58. M. Karlovčec). Trener Stevica Žganec

Dinamo: Fodor, Drvoderić, Bihar, Katančić, Hlišć, Horvat, Igrec, Petak, Ribić (71. Antonović), Jakšić (78. Sabadi), Kovač. Trener Nikola Goričanec

Bez pobjednika završio je međimurski derbi u kojem su gosti, koji su bili bitno oslabljeni u ovoj utakmici ali su zahvaljujući požrtvovnom igrom cijele ekipe te majstorijama Petaka dva puta vodili ali je domaćin uspio preko Medveda poravnati rezultat za konačnih 2:2. (ZP)

NEDELJANEC 1

NEDELIŠĆE 2

Nedeljanec - igralište Nedjeljanca. Gledatelja 200. Sudac: Klarić. Strijelci: 0:1 Pomper (10), 1:1 Kišić (57), 1:2 Vizinger (69).

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Levačić, Brlenić, Filipović (39. Međumurac), Martinović, Šimunić, Panić, Vizinger (79. Marciuš), Mesarić, Pomper

U derbiju kola Nedelišće unatoč tome što je bitno oslabljen velikog broja igrača uspio je ostvariti pobjedu na teškom terenu u Nedeljancu. Već u 10. minuti prekrasnim pogotkom s oko osamnaest metara Pomper dovodi goste u vodstvo od 0:1. Domaćin uspijeva poravnati rezultat u 57. minuti preko Kišića da bi u 69. nakon ubačaja Šimunića, Vizinger se najbolje snašao u gužvi pred protivničkim golom i postigao pogodak vrijedan pobjede. (ZP)

N. MAROF 4

PUŠĆINE 0

N. Marof - sportski park. Gledatelja 200. Sudac: Turk. Strijelci: 1:0 Harmicar (15), 2:0 Spajić (68), 3:0 Spajić (73, 11m), 4:0 Beštek (89).

Pušćine: Kolar, Papec, Bosilj, Punčec (od 69. Petrić), Kocijan, Re. Punčec (od 84. Horvat), Levanić, Posavec, Požgaj, Pintarić, Božić (62. Cirkvenčić). Trener Boris Đorđević

Prvi proljetni poraz nogometaša Pušćina u Novom Marofu u utakmici gdje je domaćin poveo u 15. minuti da bi gosti u nekoliko navrata opasno zaprijetili ali nisu uspjeli postići pogodak. U samoj završnici utakmici domaćin je sa još tri postignuta pogotka došao do visoke pobjede. (ZP)

SLOGA 1

JALŽABET 1

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 100. Sudac: Dragutin Pajtak (Mali Bukovec). Strijelci: 1:0 Obadić (25), 1:1 Petrovečki (71).

Sloga: Mihalković, Friščić, Obadić, Kolar, Kosalec, Fučko, Kovačić (75. Baksa), Koprivec, Caban, Zoka, Gyofi. Trener Tihomir Blažeka

Važan susret za obje momčadi na kraju je završio bez pobjednika što je i najrealnije. U prvom su poluvremenu domaći postigli vodeći pogodak, devetnaest minuta pred kraj susreta gosti su poravnali rezultat, oba puta pogoci su postignuti zbog grešaka u obrani. Bilo je još prilika za pogotke s obje strane, više u samoj završnici i to od strane gostiju kada je domaći vratar Mihalković dobrim intervencijama spašavao. (JF)

BEDNJA 2

MLADOST K. 1

Beletinec - igralište Bednja. Gledatelja 150. Sudac: Bubek. Strijelci: 1:0 Marić (2), 2:0 Klopotan (35), 2:1 D. Bukal (76)

Mladost Komet: Varga, Sraka, Halić (60. Balent), Pintarić, Jambrošić, M. Radiković, Tišljarić, Horvat (60. N. Bukal), D. Bukal (80. A. Radiković), Vuk, Farkaš. Trener Gregor Bunc

Nogometaši Mladosti Kometa izgubili su protiv Bednje mada su po igri i propuštenim prilikama zaslužili najmanje bod. Domaćin je već u 2. minuti poveo da bi Radiković i Tišljarić propustili odlične prilike za poravnanje. Kazna slijedi u 35. minuti kada domaćin koristi pogrešku gostujuće obrane te preko Klopotana povećava rezultat na 2:0. U nastavku utakmice gosti nakon neiskorištene prilike domaćina su uveli N. Bukala i Balenta te potpuno preuzimaju igru stvaraju veliki broj prilika koje je nekoje bilo teže promašiti nego pogoditi ali tek uspijevaju pogotkom D. Bukala u 76. minuti smanjiti za konačnih 2:1. (ZP)

Rezultati odgođenog (16. kola): Polet - Novi Marof 6:0, Sloga - Nedeljanec 3:3, Bednja - Dinamo 2:1, Zelengaj - Nedelišće 0:0, Rudar - Pušćine 1:3, Plitvica - Mladost Komet 2:3, Međimurec - Podravina 2:0, Sloboda - Jalžabet odgođeno. Preostali rezultat 20. kola: Zelengaj - Podravina 2:1.

PAROVI 21. KOLA (17 sati): subota: Mladost Komet - Sloga, Podravina - Bednja, Sloboda - Polet, Nedelišće - Dinamo; nedjelja: Pušćine - Nedeljanec, Jalžabet - Novi Marof, Međimurec - Zelengaj, Plitvica - Rudar.