Nogomet 16.05.2018. 08:34. Zadnja izmjena: 16.05.2018. 08:34.

25. kolo

4. LIGA ČAKOVEC / VARAŽDIN: Pobjede vodećih, Poleta i Nedelišća

MLADOST K.           1

NEDELIŠĆE             2

Prelog - igralište Prelog. Gledatelja 200. Sudac Klarić. Strijelci: 0:1 Panić (14), 1:1 Golubić (68), 1:2 Bađari (83).

Mladost Komet: Varga, Sraka, N. Bukal, S. Radiković (63. Hladnik), Pintarić, Jambrović, Golubić, M. Radiković, Horvat (89. A. Radiković), D. Bukal. Vuk. Trener Gregor Bunc

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Martinović, Pintarić, Filipović, Šimunić, Panić, Vizinger (53. Bađari), Slunjski, Međumurac, Pomper. Trener Zvonimir Panić

Međimurski derbi donio je borbenu i neizvjesnu utakmicu koja je na kraju završila zasluženom pobjedom gostiju. Nedelišće je povelo preko Panića u 14. minuti da bi u 65. ostali s igračem manje jer im je isključen Pintarić. Domaćin to koristi te u 68. minuti pogotkom Golubića poravnava na 1:1. Domaćin kreće na sve ili ništa, stvara nekoliko prilika koje ne realizira da bi u 83. minuti Bađari postigao pogodak i donio Nedelišću tri vrlo važna boda u borbi za naslov prvaka. (ZP)

PODRAVINA  1

DINAMO        2

Ludbreg - igralište Ludbreg. Gledatelja 150. Sudac Pavlić. Strijelci: 0:1 Krznar (34), 0:2 Krznar (45, 11m), 1:2 Valjak (62.)

Dinamo (D): Fodor, Bihar, Katančić, Hlišć, Krznar, Horvat, Igrec (90. Drvoderić), Marković, Jakšić (70. Sabadi), Kovač, Petak. Trener Nikola Goričanec

Odlične vijesti iz Ludbrega gdje je Dinamo ostvario vrijednu pobjedu nad Podravinom od 2:1. Krznar je u 34. te u 45. minuti iz kaznenog udarca goste na odmor odveo vodstvom od 2:0. U nastavku domaćin je u 62. minuti preko Valjaka tek smanjio rezultat. (ZP)

SLOBODA    3

SLOGA          0

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 200. Sudac: Dragutin Pajtak (Mali Bukovec). Strijelci: 1:0 Marčec (3), 2:0 Srnec (33), 3:0 Vrbanec (77).

Sloboda: Tkalčec, Marčec, Cvetković, Katanec, Srnec (52. Vrbanec), Fegeš, Kolarić (87. Hergotić), Novko (88. Maček), Tkalec, Vagjunec (83. Mesarić), Kukovec. Trener Milivoj Goricaj

Sloga: Mihalković, Friščić, Obadić, Kosalec, Antonović, Fučko, Kovačić (59. Kolar), Koprivec (77. Hrastić), Caban, Gyofi, Baksa. Trener Tihomir Blažeka

Važna pobjeda domaćih u lokalnom derbiju. Imali su više inicijative, više su željeli pobjedu, postigli su tri efektna pogotka. Već nakon prvih 45 minuta bilo je mnogo toga jasno oko konačnog pobjednika, Čakovčani ovaj put nisu igrali prema očekivanju i na kraju su sportski čestitali domaćima na zasluženom uspjehu. (JF)

RUDAR         0

BEDNJA        0

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 300. Sudac. Goran Tomičić (Našice).

Rudar: Rajf, Šardi, Tkalec (70. Novak), Vuri, A. Zadravec (87. Đuran), Risonjić, M. Zadravec, Šoltić, Goričanec, Radiković, Varga. Trener Damir Vugrinec

Šteta da je dobar i zanimljiv susret završen bez pogodaka. Za koje unatoč dobroj igri na terenu nije bilo s obje strane nekih posebno izrazitih prilika. Možda bi ih i bilo da u drugom dijelu susreta nije padala kiša, pa kada se sve zbroji konačni rezultat je realan. (JF)

ZELENGAJ   0

POLET           2

Kučan Donji - igralište NK Zelengaj. Gledatelja 120. Sudac Horvat. Strijelci: 0:1 Ferlin (17), 0:2 Goričanec (87).

Polet (SMnM): Jambres, Sakač, M. Karlovčec, Hozjan (90. Vršić), Barat, Ferlin (80. K. Karlovčec), Horvat (90. Filipović), Cvetković, Mlinarić (53. Turk), Herceg, Čurin (46. Goričanec). Trener Zoran Šardi

Očekivano, vodeći Polet nezaustavljivo je ostvario pobjedu na Zelengajem. Ferlin je u 17. minuti doveo Polet u vodstvo da bi od 49. minute igrali gosti s igračem manje jer im je isključen Karlovčec. To se nije osjetilo u igri, naprotiv, u 87. minuti Goričanec pogotkom potvrđuje pobjedu. (ZP)

MEĐIMUREC          6

NEDELJANEC         3

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja: 150. Sudac. Dino Kramar (Varaždin). Strijelci: 1:0 Šostarić (17), 2:0 Ignjić (27), 2:1 Matučec (39), 2:2 Kovačić (44), 2:3 Matučec (57), 3:3 Hrustek (59), 4:3 Kai (70), 5:3 Yokoyama (72), 6:3 Yokoyama (85).

Međimurec: Bulić, Kai, Šprajc, Hrustek, Yokoyama, Treska, Šmit (79. Zadravec), Vesenjak (65. Deglin), Šostarić, Ignjić (79. Vuk), Vabec. Trener Davor Piškor

Utakmica kakvu bi više puta željeli gledati. S mnogo preokreta i pogodaka, na kraju očekivana i zaslužena pobjeda domaćina. Koji su do 27. minute pogocima Šostarića i Ignjića postigli dva pogotka. Gosti nakon što su u 15. minuti pogodili prečku do kraja su  poluvremena preko Matučeca i Kovačića poravnali rezultat, oba je puta pogriješila domaća obrana. Baš kao i početkom drugog poluvremena kada su gosti postigli i treći pogodak. Slijedi veliki preokret, domaći su ti koji su preuzeli inicijativu i do kraja susreta postigli čak četiri pogotka. Iskoristili su greške gostujućih igrača. • U utorak 15. svibnja u 15 sati u prijateljskom susretu Međimurec ugošćuje igrače crnogorskog drugoligaša Adrie iz Podgorice. (JF)

JALŽABET    2

PUŠĆINE      1

Jalžabet - igralište Jalžabet. Gledatelja 150. Sudac Velđi. Strijelci: 1:0 Hanc (12), 1:1 Bosilj (45, 11m), 2:1 Hanc (70, 11m).

Pušćine: Kolar, Papec, Bosilj, Ro. Punčec, Kocijan, Re. Punčec, Dovečer, Levanić, Posavec, Petrić (21. Horvat), Požgaj. Trener Boris Đorđević

Poraz nogometaša Pušćina u Jalžabetu. Domaćin je poveo u 12. minuti pogotkom Hanca da bi gosti uspjeli u 45. minuti iz kaznenog udarca poravnati preko Bosilja. Pogodak vrijedan vrijedne pobjede postigao je ponovno Hanc iz kaznenog udarca u 70. minuti. (ZP)

Preostali rezultat kola: Plitvica - Novi Marof 2:2.

PAROVI 26. KOLA (17 sati): subota: Nedelišće - Podravina, Polet - Jalžabet; nedjelja: Pušćine - Mladost Komet, Dinamo - Međimurec, Nedeljanec - Plitvica, Novi Marof - Slbooda, 10h: Sloga - Rudar, Bednja Zelengaj.