Nogomet 25.04.2018. 06:48. Zadnja izmjena: 25.04.2018. 06:51.

21. kolo

4. LIGA ČAKOVEC / VARAŽDIN: Polet visoko slavio u Slakovcu

MLADOST K.     1

SLOGA          1

Prelog - igralište NK Prelog. Gledatelja 100. Sudac Škrobar. Strijelci: 1:0 S. Radiković (63), 1:1 Fučko (76)

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, N. Bukal, Pintarić, Jambrović (46. Horvat), Balent, M. Radiković, Tišljarić, D. Bukal (62. S. Radiković), Vuk, Farkaš (80. Halić). Trener Gregor Bunc

Sloga: Mihalković, Obadić, Kosalec, Caban, Antonović, Fučko, Kovačić (73. Bratko), Koprivec, Zoka, Friščić, Baksa. Trener Tihomir Blažeka

Međimurski derbi završio je bez pobjednika. Domaćin je poveo pogotkom S. Radikovića od 63. minute te je propustio još nekoliko odličnih prilika za povećanje rezultata da bi gosti u 76. minuti preko Fučka postigli pogodak za konačnih 1:1. (zp)

SLOBODA    0

POLET           8

Slakovec - igralište Slobode. Gledatelja: 200. Sudac Goran Babić (Varaždin). Strijelci: 0:1 Mlinarić (3), 0:2 Medved (17), 0:3 Hozjan (21), 0:4 Čurin (25), 0:5 Medved (43), 0:6 Goričanec (63), 0:7 Ferlin (80), 0:8 Sakač (90).

Sloboda: Tkalčec (46. Ter), Marčec, Cvetković, Katanec, Fegeš (80. Maček), Vrbanec, Begović (17. Mesarić), Novko, Tkalec (Hergotić), Vagjunec, Kukovec. Trener Milivoj Goricaj

Polet: M. Horvat, Sakač, Čurin (57. Karlovčec), Mlinarić (57. Filipović), Hozjan, Barat, P. Horvat, Turk (52. Ferlin), Medved (46. Goričanec), Cvetković (64. Tomšić), Herceg. Trener Zoran Šardi

Rezultat je najbolji pokazatelj događanja na terenu Slobode. Gdje su domaći nakon dvije važne pobjede teško rezultatski „stradali“. Iako nisu igrali u kompletnom sastavu to ih ne opravdava, nisu se nadali tako uvjerljivom porazu, očekivala se bolja igra. Gosti, a riječ je o kvalitetnom i uigranom sastavu, već nakon 45 minuta igre imali su uvjerljivo 5:0 vodstvo koje su dobrom igrom u drugom dijelu susreta s još tri pogotka povećali. (JF)

NEDELIŠĆE 4

DINAMO       0

Nedelišće - igralište SRC Trate. Gledatelja 300. Sudac Juras. Strijelci: 1:0 Šimunović (2), 2:0 Panić (23), 3:0 Brlenić (42), 4:0 Mesarić (80).

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Pintarić, Brlenić (65. Marciuš), Vrček, Martinović, Šimunović, Panić (65. Levačić), Mesarić, Međumurac, Pomper. Trener Zvonimir Panić

Dinamo (D): Fodor, Drvoderić, Bihar, Katančić, Hlišć, Antonović (30. Dodlek), Horvat, Igrec, Petak, Jakšić, Sabadi. Trener Nikola Goričanec

U međimurskom derbiju lakše nego što su očekivali nogometaši Nedelišća ostvarili su visoku i potpuno zasluženu pobjedu protiv Dinama. Već u prvom dijelu domaćin je postigao tri pogotka i praktički riješio utakmicu da bi u nastavku Mesarić u 80. minuti postavio konačni rezultat utakmice. (zp)

PUŠĆINE        4

NEDELJANEC      2

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 200. Sudac Vugrinec. Strijelci: 1:0 Bosilj (33. 11m), 2:0 Celinger (41), 2:1 Kovačić (53), 3:1 Dovečer (68), 4:1 Levanić (75), 4:2 Kišić (78).

Pušćine: Kolar, Bosilj, R. Punčec (70. Cirkvenčić), Kocijan, R. Punčec, Dovečer (74. Posavec), Levanić, Požgaj, Pintarić, Božić (61. Papec), Celinger. Trener Boris Đorđević

Četvrta proljetna pobjeda Pušćina u utakmici u kojoj su od prve minute dominirali terenom te do odlaska na odmor pogocima Bosilja i Celingera ostvarili vodstvo od 2:0. U nastavku gosti smanjuju da bi Dovečer i Levanić bili strijelci za 4:1 dok Kišić u 78. minuti pogotkom tek ublažava poraz. (zp)

MEĐIMUREC     4

ZELENGAJ      2

Dunjkovec-Pretetinec - igralište Hraščica. Gledatelja: 150. Sudac: Denis Buden (Črenševo). Strijelci: 0:1 Simao Gabriel (7), 1:1 Kai (30), 2:1 Yokoyama (33), 3:1 Hrustek (65), 4:1 Ignjić (78), 4:2 V. Vrbanić (89).

Međimurec: Bulić, Kai, Šprajc, Hrustek, Zadravec (59. Vuk), Yokoyama (68. Ignjić), Treska, Šmit, Kopjar, Vesenjak (46. Deglin), Vabec. Trener Davor Piškor

Već na početku susreta u 5. minuti domaći su primili pogodak, Simao Gabriel poslije brze kontre lako je poentirao. Iza toga do kraja poluvremena sredili su redove i preko „japanskog dvojca“ Kai - Yokoyama u svega tri minute preokrenuli rezultat i poluvrijeme završili vodstvom. Time da su gosti u 37. minuti spašavali i s gol linije izbacili loptu u polje. U drugom su dijelu susreta domaći dobro kontrolirali igru postigli još dva pogotka, gosti su pak minutu pred kraj smanjili ishod za nešto više nisu imali prilike. (JF)

PLITVICA     3

RUDAR         2

Gojanec - igralište Plitvice. Gledatelja: 150. Sudac: Marijan Dumančić (Čakovec). Strijelci: 0:1 Risonjić (1, 11 m), 1:1 Tomašić (31), 2:1 Horvat (49), 3:1 Tkalčec (69), 3:2 Risonjić (81).

Rudar: Rajf, Šardi, Vurušić, Risonjić, F. Novak, Levačić, Zadravec, M. Šoltić (71. N. Šoltić), Goričanec, Radiković, D. Novak (22. Tkalec, 51. Vuri). Trener Damir Vugrinec

Slaba igra „rudara“ osnovni je razlog poraza. Imali su već nakon 1. minute vodstvo, iza toga kao da su stali što su domaći iskoristili i do kraja poluvremena poravnali rezultatski ishod, a iza toga do 69. minute postigli su još dva pogotka za sigurno vodstvo. Koje su gosti uspjeli tek smanjiti, ali u posljednjih devet  minuta ne i anulirati. (JF)

Ostali rezultati 21. kola: Podravina - Bednja 1:1, Jalžabet - Novi Marof 4:1; rezultat odgođenog 16. kola: Sloboda - Jalžabet 3:2.

PAROVI 22. KOLA (subota, 28.4., 17 h): Dinamo - Pušćine, Nedeljanec - Jalžabet, Novi Marof - Mladost Komet, Sloga (Č) - Podravina, Bednja - Međimurec, Zelengaj - Plitvica (G), Rudar - Sloboda (S), Polet (SMnM) - Nedelišće.