Nogomet 22.05.2018. 21:37. Zadnja izmjena: 22.05.2018. 21:38.

26. kolo

4. LIGA ČAKOVEC / VARAŽDIN: Sloboda u teškoj situaciji

NEDELIŠĆE 2

PODRAVINA           1

Nedelišće - igralište SRC Trate. Gledatelja 250. Sudac Kramar. Strijelci: 1:0 Pomper (30), 2:0 Slunjski (62), 2:1 Tuđan (90).

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Martinović, Brlenić, Filipović, Pomper (56. Bađari), Šimunić, Panić, Slunjski, Mesarić, Međumurac (28. Vizinger). Trener Zvonimir Panić

Nedelišće je očekivano ostvarilo zasluženu pobjedu od 2:1 nad čvrstom ekipom iz Ludbrega. Pomper je u 30. doveo domaćina u vodstvo da bi Slunjski u 62. povećao rezultat na 2:0. Gosti u sudačkoj nadoknadi preko Tuđana uspijevaju smanjiti rezultat na konačnih 2:1. (ZP)

POLET           7

JALŽABET    0

Sveti Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 150. Sudac Svetec. Strijelci: 1:0 Čurin (20), 2:0 Medved (25), 3:0 Čurin (33), 4:0 Medved (43, 11m), 5:0 Ferlin (45), 6:0 Ferlin (47), 7:0 Ferlin (89).

Polet: Jambres (60. M. Horvat), Sakač, Hozjan, Barat, Ferlin, P. Horvat (55. Filipović), Medved, Cvetković (46. Vršić), Herceg (55. Tomšić), Čurin (46. Goričanec), Turk. Trener Stevica Žganec

Domaćin je bez većih problema ostvario minulog četvrtka visoku pobjedu nad Jalžabetom. Već u prvih 45 minuta utakmice Polet je imao vodstvo od 5:0 da bi u nastavku s još dva gola došao do pobjede od 7:0. Posebno je bio raspoložen za igru uz sve igrače bio Ferlin, trostruki strijelac na utakmici. (ZP)

PUŠĆINE                2

MLADOST K.           1

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 150. Sudac Turk. Strijelci: 0:1 Hladnik (31), 1:1 R. Punčec (68), 2:1 Levanić (86).

Pušćine: Kolar, Papec, Bosilj, R. Punčec (90. Horvat), Kocijan, R. Punčec (89. Petrić), Levanić, Posavec (46. Cirkvenčić), Požgaj, Božić, Celinger. Trener Boris Đorđević

Mladost Komet: Varga, Sraka, Pintarić, Jambrović, Golubić, Balent, Hladnik (75. A. Radiković), M. Radiković, Horvat (69. Halić), Vuk, Farkaš (37. S. Radiković). Trener Gregor Bunc

Burna utakmica kako na terenu tako i izvan njega, u kojem su gosti poveli u 31. minuti preko Hladnika da bi domaćin preokrenuo rezultat pogocima R. Punčeca i Levanića. U 84. minuti isključeni su Papec i Sraka te gostujući predstavnik I. Radiković koji je bio ogorčen suđenjem a  zbog prigovaranja i vrijeđanja sudaca je odstranjen iz tehničkog prostora. (ZP)

DINAMO       2

MEĐIMUREC          2

Domašinec - igralište Kokotov Vez. Gledatelja 150. Sudac Pavlic. Strijelci: 1:0 Krznar (5, 11m), 1:1 Yokoyama (19), 2:1 Krznar (32), 2:2 Ignjić (43).

Dinamo (D): Fodor, Bihar, Katančić (52. Dodlek), Krznar, Horvat, Igrec, Petak, Marković, Ribić (86. Drvoderić), Jakšić, Kovač. Trener Nikola Goričanec

Međimurec: Bulić, Kai, Šprajc, Hrustek, Piškor, Yokoyama (46. Deglin, 84. Vesenjak), Treska, Šmit, Šoštarić, Ignjić (81. Zadravec), Vabec. Trener Davor Piškor

Bez pobjednika završio je međimurski derbi koji je donio odličnu nogometnu predstavu u kojoj je domaćin u dva navrata pogocima Krznara vodio ali čvrsta i kvalitetna ekipa gostiju uspjela je doći do poravnanja. (ZP)

N. MAROF    3

SLOBODA    1

N. Marof - Gradski stadion. Gledatelja: 150. Sudac: Dario Srnec (Pušćine). Strijelci: 0:1 Vagjunec (22), 1:1 Sakač (55), 2:1 Sabolić (61), 3:1 Beloša (65).

Sloboda: Tkalec, Mesarić, Marčec, Cvetković, Katanec, Srnec, Fegeš, Vrbanec, Novko, Tkalčec, Vagjunec (60. Kolarić). Trener Milivoj Goricaj

Još jednom su gosti zakazali igrom u drugom dijelu susreta. Prvi su dio igrali dobro, postigli pogodak, pogodili stativu i prečku, imali su inicijativu. Slijedi slaba igra u drugih 45 minuta što su domaći znali iskoristiti, postigli su tri pogotka za što im je trebalo svega 10 minuta i zasluženo slavili. Ovim porazom Sloboda si je do kraja otežala i onako težak položaj na prvenstvenoj tablici. (JF)

SLOGA          3

RUDAR         0

Čakovec - igralište Sloge. Gledatelja: 120. Sudac: Nino Škrobar (Brezje). Strijelci: 1:0 Koprivec (35), 2:0 Caban (52), 3:0 Baksa (83).

Sloga: Mihalković, Obadić, Kolar, Kosalec,Antonović (90. Krznar), Fučko, Koprivec (58. Gyofi), Hrastić (68. Friščić), Zoka, Caban, Baksa. Trener Tihomir Blažeka

Rudar: Rajf, Levačić, Šardi, Vuri, N. Šoltić, Risonjić, M. Zadravec, M. Šoltić, Đuran, Goričanec (84. D. Zadravec), Varga. Trener Damir Vugrinec

U međimurskom derbiju dileme oko pobjednika nije bilo, domaći su lakše od očekivanja došli do važne pobjede i bodova. Već u prvom dijelu susreta imali su prilike postići još koji pogodak, u drugih 45 minuta postigli su dva, a imali također još prilika za uvjerljiviju pobjedu. Gosti iako nekompletni nisu igrali prema očekivanju, za bolji rezultat trebala je bolja igra, borbenost i veća efikasnost. A to na ovom susret s njihove strane nije bilo dovoljno. (JF)

Ostali rezultati: Nedeljanec - Plitvica 0:0, Bednja Zelengaj 10:0; rezultati 18. kola: Sloboda - Podravina 1:2, Rudar - Mladost Komet 4:1.

PAROVI 27. KOLA (17:30): subota: Podravina - Pušćine, Sloboda - Nedeljanec, Rudar - Novi Marof, Zelengaj - Sloga, Mladost Komet - Jalžabet; nedjelja: Međimurec - Nedelišće, Plitvica - Dinamo, Bednja - Polet.