Nogomet 10.09.2018. 10:44. Zadnja izmjena: 10.09.2018. 10:54.

4. kolo

4. MEĐUŽUPANIJSKA LIGA ČAKOVEC / VARAŽDIN: Polet slavio u Domašincu

SLOGA 1

OMLADINAC 1

Čakovec– Igralište Sloge. Gledatelja: 300. Sudac Nino Škrobar (Brezje). Strijelci: 0:1 Lesjak (40), 1:1 Rodriguez (57).

Sloga: Vurušić, Katančić (46. Vinković), Obadić, Bajus, Kosalec, Baksa (89. Borko), Ladić (46. Zoka), Antonović, Knežević, Rodrigues, Kukovec (83. Friščić). Trener: Tihomir Blažeka.

Omladinac: Mesarić, Goričanec, Reich, M. Lukman, Mikulaj, Horvat, Kuhar, Drk (76. Varga), Lesjak (60. Vugrinec), Novak, D. Lukman. Trener: Dražen Novak.

Zanimljiv susret lokalnih rivala, završen bez pobjednika. S mnogo propuštenih prilika za pogodak, domaći su ih imali više, s mnogo oštrih i grubih nekažnjenih prekršaja, kao da su kartoni sucu „ostali kod kuće“, s nekoliko dilema... Sve je počelo u 6. minuti kada Antonović nije realizirao izglednu priliku za domaće, u 17.minuti Rodrigues je previše komplicirao, a u 20. minuti upitna situacija u domaćem kaznenom prostoru kada je u prodoru bio Reich. U 24. minuti u brzoj kontri gosti nisu iskoristili „poklon“ pomoćnog suca (zaleđe) i poentirali. Iza toga u 35. i 39. Baksa nije iskoristio dvije vrlo izgledne prilike postići pogodak, kazna je stigla u 40.minuti kada je Leo Lesjak s dvadesetak metara preciznim udarcem savladao domaćeg vratara Vurušića. Vurušić je spašavao u 48.minuti , Rogrigues je malo zakasnio poentirati u 52.minuti, a u 57.minuti postigao je izjednačujući pogodak na koji su gosti imali mnogo primjedbi (dali je igrano rukom??). Baksa ni u 67. minuti nije postigao po treći puta pogodak, u 67. minuti Horvat je iz izgledne pozicije doslovce „dodao“ loptu Vurušiću koji je spašavao i u 80.minuti. Friščić će pamtiti 86. minutu, s pet metara neometan pogodio je prečku, a posljednju priliku, ovaj puta za goste u 90. minuti nije iskoristio Horvat. (jf)

MEĐIMUREC 4

RUDAR 2

Dunjkovec/Pretetinec – Igralište Hraščica- Gledatelja: 200. Sudac Dario Srnec (Puščinec). Strijelci: 0:1 M. Zadravec (4), 1:1 Copić (39), 2:1 Treska (42), 2:2 Šoltić (78), 3:2 Treska (87), 4:2 Strahonja (90).

Međimurec: Bulić, Vabec, Novko, Hrustek, Zadravec (46. Mizuguchi), Copić (88. Strahonja), Golik,Treska, Škeljo, Šostarić, Štrukelj (60. Šobak). Trener: Dejan Car.

Rudar: Rajf, A. Zadravec, Šprajc, Šoltić, Radiković, M. Zadravec, Toplek (85. Levačić), Petak (50.Novak),Goričanec, Vinko, Skoliber. Trener: Željko Domjanić.

U lokalnom derbiju nakon zanimljivih 90 minuta na kraju su domaći zasluženo slavili. Već u 4. minuti došli su u vodstvo nakon što je Bulić prvo obranio zicer Radikoviću, a onda nakon udarca iz kuta pogriješio što je Matija Zadravec iskoristio i postigao pogodak. U 6.minuti spašavao je Goričanec, izbacio je loptu s gol linije Copić nije bio precizan za izjednačujući pogodak. U 17.minuti dva je puta Rajfa spašavao u prilici postići izjednačujući pogodak bili su Copić i Vabec. U prilici Copić i Vabec, a onda se je u 39.minuti Copić iskupio dobro je završio jedan dugi uigrani napad domaćina. Odmah tri minute iza toga na dodavanje Šostarića Treska za bio precizan za vodeći pogodak domaćih. Drugi dio uglavnom je protekao u izjednačenoj igri sve do finiša. U 71.minuti dsva je putgazaaprijetio Copić, tri minute i Skoliber na suprotnoj strani, da bi odličnim udarcem u 75. minuti Šoltić postigao izjednačujući pogodak. Kada se je očekivao miran završetak susreta Treska je nakon dobre akcije postigao svoj drugi i vodeći pogodak za domaće, a odmah po ulasku u igru u 90.minuti efektno je poentirao Strahonja za na kraju uvjerljivu pobjedu domaćih. (jf)

NEDELIŠĆE 1

PUŠĆINE 0

Nedelišće - stadion SRC Trate. Gledatelja 400. Sudac Klarić. Strijelac: 1:0 Levačić (55).

Nedelišće: Kocijan, Vibovec (od 46. Martinović (od 74. Međumurac), Levačić, Brlenić, Filipović (od 59. Capan), Dodlek, L.Mesarić, Pomper, D.Mesarić. Trener: Željko Vukšić.

Pušćine: Banfić, Papec (od 88. Celinger), Bosilj, Kocijan, Punčec (od 64. Dovečer), Levanić, Malnar, Kos, Požgaj, Pintarić (od 58. Posavec), Mesec. Trener: Boris Đorđević.

Pred oko 400 gledatelja odigran je susjedni derbi koji je donio neizvjesnu i borbenu utakmicu u kojoj je domaćin u 55. minuti nakon ubačaja pogotkom Levačića došao do zaslužene pobjede. (zp)

DINAMO (D) 0

MLADOST KOMET 2

Domašinec - Igralište Kokotov Vez. Gledatelja 250. Sudac Bubek. Strijelci: 0:1 Horvat (67, ag), 0:2 Hladnik (75).

Dinamo (D): Fodor, Bihar, Novak, Hlišć, S,Krznar, Horvat, Igrec, Petak, I.Krznar (od 75. Marodi), Kovač, Drožđek. Trener: Nikola Goričanec.

Mladost Komet: Farkaš, Šimunić, Sraka, N.Bukal, Pintarić (od 79. Vagjunec), Golubić (od 55. A.Radiković), Vuk, Hladnik (od 86. Škiljo), S.Radiković, D.Bukal (od 46. Jambrović), Halić (od 90. Božek). Trener: Gregor Bunc.

Nakon dviju propuštenih prilika domaćina (Bihar, Krznar) isti su prosvjedovali kod suca Bubeka tražeći najstrožu kaznu zbog igranja rukom gostujućeg igrača u njihovom šesnajstercu kojeg nije svirao da bi preložanci odmah u slijedećoj akciji poveli autogolom Horvata te pobjedu potvrdili pogotkom Hladnika u 75. minuti. (zp)

POLET (SMnM) 9

NOVI MAROF 0

Sveti Martin na Muri - Igralište NK Polet (SMnM). Gledatelja 200. Sudac Horvat. Strijelci: 1:0 Ferlin (26), 2:0 Čurin (45), 3:0 Ferlin (62), 4:0 Medved (68), 5:0 Goričanec (71), 6:0 Hozjan (83), 7:0 Medved (85), 8:0 Ferlin (87), 9:0 Medved (89).

Polet (SMnm): Jambres, Sakač, Rožman (od 53. Karlovčec), Mezga, Hozjan, Barat, Ferlin, Horvat (od 72. Filipović), Cvetković (od 66. Mlinarić), Herceg (od 46. Medved), Čurin (od 58. Goričanec). Trener: Zoran Šardi.

N. Marof: Benković, Puškadija, Horvat, Zrno (od 46. Prepeljenić), Beloša, Sakač, Crnković, Beštek, Zidarić, M.Mešnjak, Ma.Mešnjak. Trener: Milan Miketek.

Nogometaši Poleta pogocima Ferlina, Medveda u tri navrata te Čurina, Goričanca i Hozjana deklasirali su Novi Marof pobijedivši ga sa čak s 9:0 dok je rezultat prema propuštenim prilikama mogao biti i puno veći. Nakon ove lake utakmice slijedi im težak ispit i utakmica protiv Varteksa koja se igra u Sračincu. (zp)

Parovi 5. kola (17:00)

• subota: Mladost Komet - Dubravka-Zagorac, Omladinac (NSR) - Dinamo (D), Rudar - Nedelišće
  • nedjelja: Pušćine - Sloga (Č), Bednja – Međimurec, Nedeljanec – Jalžabet, Novi Marof – Podravina, Varteks – Polet.