Nogomet 17.09.2018. 10:01. Zadnja izmjena: 17.09.2018. 10:03.

5. kolo

4. MEĐUŽUPANIJSKA LIGA ČAKOVEC / VARAŽDIN: Polet visoko poražen, prva pobjeda Omladinca

RUDAR 1

NEDELIŠĆE 1

Mursko Središće – Igralište Šoderka. Gledatelja: 250. Sudac: Nikola Jelić (Varaždin). Strijelci: 1:0 Vurušić (46), 1:1 Capan (63).

Rudar: Rajf, Šprajc, Vurušić, Šoltić, Radiković, Novak, M. Zadravec, Toplek, Petak (70. A. Zadravec), Vinko, Skoliber (70. Vuri). Trener. Željko Domjanić.

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Pintarić, Brlenić, Filipović, Jurak (70. Vizinger), Dodlek, L. Mesarić (22. Capan), Slunjski, Pomper (89. Međimurec), D. Mesarić. Trener: Željko Vukšić.

Crveni kartoni: 70. minuta: M.Zadravec (Rudar) i Brlenić (Nedelišće).

Mnogo toga, posebno onog neželjenog vidjeli smo na utakmici lokalnih rivala. Ukratko  bi to izgledalo ovako: U prvom dijelu susreta inicijativa gostiju bez konkretnog učinka, domaći su se pak organizirano branili i brzim kontrama ugrožavali Kocijana. Pa je tako u 27.minuti nakon udarca iz kuta Šprajc iz izgledne prilike glavom pucao kraja gola, a u 42.minuti vrlo upitna situacija. Kada je pred gostujućim golom nepropisni zaustavljen Skoliber, a slabi sudac Jelić nije reagirao. Početkom drugog dijela susreta, već u 46.minuti vodstvo domaćih. Nakon prekida i ubačaja s lijeve strane Vurušić je udarcem glave bio precizan. Prvu šansu gosti nisu iskoristili u 54.minuti Rajf je dobro reagirao, u šansi je bio Jurak. Gosti su izjednačujući pogodak postigli u 63.minuti na identičan način kao i domaći. Nakon prekida i ubačaja s lijeve stran e preciznim udarcem glavom strijelac je bio Capan. A onda kobna 70.minuta kada je mogao biti označen i prekid utakmice. Brlenić je grubim prekršajem zaustavio napad domaćih igrača sudac nije odmah reagirao i nastala je opća gužva i tučnjava. U kojoj su sudjelovali svio igrači, oni u igri i oni s klupe, uletjeli su nepotrebno i redari, stručni stožeri ...

Bilo je naguravanja i udaranja s svih strana, stradao je i sudac, a epilog je isključenje Brlenića i Matije Zadravca, iako je trebalo biti bar još nekoliko isključenja. Nakon desetak minuta utakmica je nastavljena, do 90.minute nije bilo ništa interesantnoga, a onda dvije 100%  neiskorištene prilike gostiju i kraj. Uz napomenu, ne ponovila se 70.minuta. (jf)

BEDNJA 2

MEĐIMUREC 1

Beletinec – Igralište kod mosta. Gledatelja: 150. Sudac: Marijan Dumančić (Čakovec). Strijelci. 1:0 Klopotan (54), 1:1 Novko (68), 2:1 Puškadija (70).

Međimurec: Bulić, Kai (60.Zadravec), Vabec, Novko, Hrustek (84. Gazibara), Copić, Golik (50. Šobak), Treska, Škeljo, Mizoguchi (71. Kopjar), Šostarić. Trener: Dejan Car.

Dobrom igrom i taktikom gosti su 50-etak minuta dobro parirali inicijativi i pritisku domaćih. Koji su u 54.minuti to ipak iskoristili i postigli vodeći pogodak. Vodstvo im je krako trajalo Novko je nakon dobre akcije poentirao za izjednačenje. Dvije minute iza toga Pušakadija je dobro „naciljao“ i postigao fenomenalni i neobranjivi drugi i vodeći pogodak koji će se dugo pamtiti. Nakon čega se rezultat do kraja susreta više nije mijenjao. (jf)

PUŠČINE 4

SLOGA 2

Puščine – Igralište Puščina. Gledatelja: 150. Sudac: Bojan Juras (Vučetinec). Strijelci: 1:0 Posavec (18), 2:0 Levanić (19), 2:1 Baksa (32), 3:1 Levanić (55), 3:2 Kosalec (70-11 m), 4:2 Posavec (76).

Puščine: Banfić, Bosilj, Kocijan, Punčec (84. Blaži), Dovečer (72. Papec), Levanić,Posavec (78. Pintarić), Malnar (64. Kišić), Kos, Požgaj, Mesec. Trener: Boris Đorđević.

Sloga: Vurušić, Katančić (79. Mihalic), Bajus (61. Bogdan),Kosalec, Baksa (84. Kovačić), Antolović, Knežević,Ladić, Zoka, Kukovec, Rodriguez. Trener: Tihomir Blažeka.

Crveni karton: Zoka (61).

U lokalnom derbiju na kraju su zasluženo slavili domaći, mogli su rezultatski na kraju i bolje proći. Nakon što u 5.minuti Bajus nije iskoristio dobru priliku goste dovesti u vodstvo, u 7.minuti ni domaći igrač Dovečer nije bio prezizan. Iza toga u dvije minute dva pogotka domaćih, precizni su ovaj puta  bili su Posavec i Levanić. Gosti su preko Bakse smanjili ishod u 32.minuti , a u završnici prvog poluvremena vrlo izgledne prilike nisu iskoristili Mesec i Kocijan. Deset minuta trebalo je domaćima da u nastavku susreta postignu treći pogodak, minutu iza toga istakao se je gostujući vratar Vurušić kao i u nekoliko navrata prije, ovaj puta obranio je zicer Kocijanu. Od 61.minute domaći su imali igrača više „pocrvenio“ je Zoka, no s 10 igrača gosti su iz kaznenog udarca smanjili rezultat. Što je od njih bilo sve, jer iza toga do kraja susreta domaći su kontrolirali igru i u 76. minuti pogotkom Posavca riješili pitanje pobjednika.(jf)

MLADOST (K) 2

DUBRAVKA-ZAGORAC 1

Prelog - Igralište NK Prelog. Gledatelja 150. Sudac Pavlić.

Strijelci: 1:0 Vuk (10), 2:0 D. Bukal (12), 2:1 Šestak (11m, 70).

Mladost Komet: Farkaš, Šimunić, Sraka, N. Bukal, Pintarić (od 75. A. Radiković), Jambrović, Vuk, Hladnik (od 90. Škiljo), S. Radiković, D. Bukal (od 64. Balent), Halić (od 64. Vagjunec). Trener: Gregor Bunc.

Nova pobjeda nogometaša Mladosti Kometa koja im je donijela i trenutno drugu poziciju na prvenstvenoj ljestvici. Domaćin je pogocima Vuka u 10. te dvije minute kasnije D. Bukala ostvario vodstvo od 2:0 te propustio preko S. Radikovića u 45. minuti odličnu priliku za povećanje rezultata. U nastavku gosti smanjuju u 70. minuti iz najstrože kazne pokušavaju doći do poravnanja ali im to domaćin nije dozvolio te je utakmica završila slavljem Mladost Kometa.(zp)

OMLADINAC (NSR) 4

DINAMO (D) 2

Novo selo Rok - Igralište NK Omladinac (NSR). Gledatelja 250. Sudac Nino Vugrinec (Sveti Đurđ). Pomoćnici Pintarić i Hrastić.

Strijelci: 1:0 Horvat (4), 1:1 Krznar (7,11m), 1:2 Drožđek (23), 2:2 Varga (81), 3:2 Sato (87), 4:2 Sato (90).

Omladinac (NSR): Mesarić, Goričanec, M.Lukman, D. Lukman, Horvat, Kuhar (od 20. Varga), Drk (od 90. Fric), Lesjak, Novak (od 50. Sato), Vugrinec, Jurinec. Trener: Dražen Novak.

Dinamo (D): Fodor, Bihar, Novak (od 76. Dodlek), Hlišć, Krznar, Horvat, Igrec, Petak, Jarić, Kovač, Drožđek. Trener: Nikola Goričanec.

Crveni karton: Bihar (65).

U Međimurskom derbiju nakon vodstva domaćina ranim pogotkom Horvata, Krznar tri minute kasnije poravnava iz kaznenog udarca dok Droždek u 23. minuti dovodi Dinamo u vodstvo. Od 65. minute gosti ostaju sa igračem manje ali jako dobro kontroliraju utakmicu da bi domaćin od 81. do 90. minute preko Varge i u dva navrata  Japanca Sate postigao pogotke i ostvario prvu prvenstvenu pobjedu. (zp)

VARTEKS 4

POLET 0

Sračinec - Igralište Sračinec. Gledatelja 400. Sudac Velđi.

Strijelci: 1:0 Novoselec (10), 2:0 Šoštarić (73), 3:0 Modrić (76), 4:0 Novoselec (83).

Polet: Horvat, Filipović (od 46. Turk.), Mezga ( od 42. Goričanec), Hozjan, Barat, Ferlin (od 41. Mlinarić), Horvat (od 74. Kovač), Medved, Cvetković, K.Karlovčec (od 46. M.Karlovčec), Čurin. Trener: Zoran Šardi.

Oslabljen Polet bez vratara Jambresa, Hercega, Sakača te Mezge koji se ozlijedio nakon grubog starta domaćeg igrača  u derbiju kola teško je poražen u Sračincu protiv Varteksa. Domaćin je poveo u 10. minuti nakon udarca iz kuta Novoselac glavom postiže pogodak za 1:0. Gosti su imali odlične prilike preko Horvata koji pogađa vratnicu  i Medveda te posebno u nastavku Ferlina i Čurina koje odlično branio domaći vratar Domjan. U 70. minuti utakmice Šoštarić sam je izašao pred gostujućeg vratara te poentira za 2:0. Dvije minute kasnije Modrić postiže pogodak za 3:0 dok po drugi puta Novoselac iz slobodnog udarca postiže prekrasan pogodak za konačnih 4:0. (zp)

Parovi 6. kola (16:30): subota: Nedelišće – Bednja, Polet - Mladost Komet; nedjelja: Dubravka - Omladinac (NSR), Dinamo (D) – Pušćine, Sloga (Č) – Rudar, Međimurec – Nedeljanec, Podravina – Jalžabet, Novi Marof - Varteks.