Nogomet 03.09.2018. 11:04. Zadnja izmjena: 03.09.2018. 11:08.

3. kolo

4. MEĐUŽUPANIJSKA LIGA ČAKOVEC / VARAŽDIN: Sedam golova Rudara

RUDAR 7

JALŽABET 1

Mursko Središće – Igralište Šoderka. Gledatelja: 150. Sudac: Dubravko Pavlić (Varažin). Strijelci: 0:1 Bručić (17), 1:1 A. Zadravec (24), 2:1 M. Zadravec (31), 3:1 Petak (34), 4:1 Vinko (72), 5:1 Skoliber (76), 6:1 Šoltić (86), 7:1 Skoliber (88).

RUDAR: Rajf, Šprajc, A. Zadravec (84. M. Radiković), Šoltić, G. Radiković, Novak (6. Levačić, 78. Goričanec), M. Zadravec, Toplek (79. Tkalec), Petak, Vinko (72. Vurušić), Skoliber. Trener: Željko Domjanić.

Rezultat je najbolji pokazatelj događanja na igralištu Rudara. Terensku inicijativu svih 90 minuta domaći su na najbolji mogući način iskoristili, postigli su sedam, mogli bar još četiri, pet pogodaka, Šoltić je pogodio prečku.... Da nisu „krivac“ je gostujući vratar Špicer koji je u niz navrata odličnim intervencijama to spriječio. Gosti su inače postigli vodeći pogodak preko Bručića nakon vrlo lijepe i brze akcije, A. Zadravec je na isti način poravnao ishod, a do kraja poluvremena M. Zadravec i Petak također su postigli dva efektna pogotka. U drugom poluvremenu nizale su se akcije i šanse i još četiri pogotka domaćih. Sve u režiji najboljeg pojedinca susreta Roberta Skolibera koji je uz to postigao i dva pogotka Gosti u drugom dijelu nisu iskoristili jedinu šansu,Janušić nije bio dovoljno spretan. (jf)

PUŠČINE 3

MEĐIMUREC 0

Puščine – Igralište Puščina. Gledatelja: 200. Sudac: Bojan Juras (Vučetinec). Strijelci: 1:0 Kocijan (11), 2:0 Pintarić (81), 3:0 Kocijan (90).

Puščine: Banfić, Bosilj, Kocijan, Punčec (87. Papec), Levanić, Malnar, Kos, Požgaj,Posavec (75. Pintarić), Mesec, Celinger. Trener:Boris Đorđević.

Međimurec: Bulić, Mizugushi (83. Gazibara), Šobak, Škeljo, Vabec, Novko, Hrustek, Golik, Treska, Šostarić, Sato (57. Kopjar). Trener: Dejan Car

Uvjerljiva i zaslužena pobjeda domaćina u lokalnom, općinskom derbiju. Pobjeda koja je prema viđenome trebala biti daleko uvjerljivija, da nije bila „krivac“ je odlični gostujući vratar Bulić i neefikasnost u pojedinim situacijama. Rano su domaći došli u vodstvo već u 11. minuti preko Kocijana koji je dobro završio isto tako dobar napad. Prije toga u prilici je bio i Levanić, već u 5.minuti, kasnije u 25.minuti i Kocijan, Treska je u 32.minuti loptu u polje izbacio s gol linije, iza toga ni Celinger u 38. nije realizirao još jednu izglednu priliku. Kod gostiju u 22.minuti dobru akciju nije dobro završio Sato, a domaći gol spašavao je Požgaj kada je u 36.minuti loptu ispred gol linije izbacio u polje. U drugom, dijelu susreta početna inicijativa gostiju, nerealizirana šansa Šobaka u 55.minuti i uglavnom izjednačena igra do samog finiša susreta. Kada je Pintarić nakon što je ušao u igru realizirao dobro izvedeni kontra napad, Punčec u 86.minuti propustio realizirati 100% priliku s pet metara sam pred Bulićem,te kada je u 90.minuti ponovo nakon dobre kontre Kocijan bio precizan i postigao lako treći pogodak. (jf)

OMLADINAC (NSR) 1

NEDELIŠĆE 1

Novo selo Rok- Igralište NK Omladinac. Gledatelja 200. Sudac Jelić.

Strijelci: 1:0 Drk (14), 1:1 Pintarić (68).

Omladinac (NSR): Križaić, Goričanec, Reich,M. Lukman, Mikulaj, Horvat, Kuhar (od 64. Varga), Drk, Lesjak, Novak, D.Lukman. Trener: Dražen Novak.

Nedelišće: Paman (od 46. Kocijan), Vibovec, Martinović, Pintarić, Brlenić, Filipović, Dodlek, L. Mesarić, Slunjski, D. Mesarić (od 70. Međumurac), Capan (od 46. Pomper). Trener: Željko Vukšić.

Bez pobjednika završio je susret Omladinca i Nedelišća u borbenoj i neizvjesnoj utakmici. Domaćin je došao u vodstvo pogotkom Drka u 14. minuti da bi gosti uspjeli poravnati rezultat u 68. minuti preko Pintarića za 1:1 s kojim je rezultatom i završila utakmica. (zp)

MLADOST KOMET 3

SLOGA (Č) 1

Prelog - Igralište NK Prelog. Gledatelja 150. Sudac Velđi.

Strijelci: 1:0 Hladnik (28), 2:0 Golubić (63), 2:1 Caban (72), 3:1 Hladnik (90).

Mladost Komet: Farkaš, Šimunić, Sraka, N. Bukal, Pintarić, Golubić, Hladnik (od 90. A. Radiković), D. Bukal (od 58. Jambrović), Halić, Balent (od 63. Vagjunec). Trener: Gregor Bunc.

Sloga (Č): Vurušić, Katančić (od 46. Zoka), Obadić, Bajus, Caban, Kosalec, Baksa, Antonović, Knežević (od 83. Borko), Ladić (od 59. Kukovec), Rodrigues (od 65. Friščić). Trener: Tihomir Blažeka.

U međimurskom derbiju nakon propuštenih prilika Pintarića i Bakse domaćin je pogocima u dva navrata Hladnika i jednom Golubića stigao do zaslužene pobjede. Za goste strijelac je bio Caban koji je nešto ranije pogodio i stativu. (zp)

POLET (SMnM) 1

PODRAVINA 0

Sveti Martin na Muri - Igralište NK Polet (SMNM). Gledatelja 200. Sudac Kramar. Strijelac: 1:0 Herceg (85).

Polet (SMnM): Jambres, Sakač, Kovač (od 46. Mlinarić), Mezga, Hozjan, Barat (od 90. Rožman), Ferlin (od 66. Goričanec), Horvat (od 87. Turk), Cvetković, Herceg, Čurin (od 77. Karlovčec). Trener: Zoran Šardi.

Podravina: Markulinčić, Vađunec, Valjak, Marković (od 77. Havaić), Međimorc, Fajt, Sakač, Zadravec, Lotar, Špoljarić (od 46. Zelenc), Pačko. Trener: Mario Piškor.

Polet je u derbiju kola minimalno ali potpuno zasluženo ostvario pobjedu nad Podravinom iz Ludbrega. Pogodak vrijedan sva tri boda postigao je Herceg u 85. minuti nakon kaznenog udarca kojeg mu je obranio gostujući vratar Mikulinčić lopta je ponovno došla do istog igrača koji je loptu pospremio u gol. (zp)

• Parovi 4. kola (17:00): subota: Podravina – Nedeljanec, Polet (SMnM) - Novi Marof, Nedelišće - Pušćine; nedjelja: Dubravka-Zagorac – Varteks, Dinamo (D) - Mladost Komet, Međimurec – Rudar, Jalžabet – Bednja, nedjelja, 9. rujna u 10 sati: Sloga (Č) - Omladinac (NSR)