Nogomet 26.03.2019. 08:17. Zadnja izmjena: 26.03.2019. 08:19.

18. kolo

4. NOGOMETNA LIGA ČAKOVEC – VARAŽDIN: Dinamo Domašinec zaustavio Varteks

MEĐIMUREC 2

PUŠČINE 2

Dunjkovec/Pretetinec – Igralište Hraščica. Gledatelja: 150. Sudac: Nino Vugrinec (Sv. Đurđ). Strijelci:1:0 S. Treska (31), 2:0 Copić (33), 2:1 Levanić (53), 2:2 Kos (81).

Međimurec: Bulić, Kai, Ishida, Novko, Hrustek (86.Šobak), Piškor, S. Treska, D. Treska, Copić, (71. Zadravec), Krajina (80. Štrukelj), Vabec. Trener: Davor Piškor.

Pušćine: Banfić, Papec, Bosilj, Punčec, Kocijan, Levanić, Posavec (55. Pintarić), Malnar, Kos, Požgaj, Kišić. Trener: Boris Đorđević.

Susjedski derbi završen je bez pobjednika što je kada se sve zbroji i najrealnije. U prvih 45 minuta bilježimo nešto više inicijative domaćih i u svega dvije minuta dva pogotka. Prvi je nakon lijepe akcije postigao Saša Treska, a drugi na dodavanje strijelca prvog pogotka, efektnim i preciznim udarcem Jure Copić. Nakon što Hrustek u 50. minuti nije iskoristio stopostotnu priliku povećati vodstvo domaćih na 3:0, do kraja susreta više inicijative imali su gosti. Tu su inicijativu iskoristili na način da su dvije greške domaće obrane pretvorili u dva pogotka za kako smo u uvodu naznačili realan konačni rezultatski ishod. (J. Freiler)

NEDELIŠĆE 2

OMLADINAC (NSR) 1

Nedelišće - SRC Trate. Gledatelja 250. Sudac Kramar. Strijelci: 1:0 Silva (11), 2:0 Vugrinec (37,ag), 2:1 Yokochi (44,11m).

Nedelišće: Jovan, Pintarić, Santana (75. Marciuš), Mesarić, Kolak, Jurak, Silva, Slunjski (33. Šemper), Martinović, Capan, Vrček. Trener: Željko Vukšić.

Omladinac/NSR: Križaić, Goričanec, Reich, M. Lukman, D. Lukman (66. Horvat), Yokochi, Kuhar, Drk, Fric (46. Mlinarić), Vugrinec, Lesjak. Trener: Danijel Šteful.

Crveni karton: Drk (44).

U međimurskom derbiju nogometaši Nedelišća ostvarili su protiv Omladinca treću uzastopnu pobjedu. Rodrigo je doveo domaćina u vodstvo u 11. minuti da bi gostujući igrač Vugrinec nespretno zahvatio loptu i postigao sam sebi pogodak za 2:0. Gosti su smanjili u 44. minuti iz kaznenog udarca pogotkom Yokochia nakon prekršaja nad Drkom koji nešto kasnije zbog drugog žutog kartona biva isključen. U nastavku i jedni i drugi pokušavaju doći do pogotka, ali neuspješno te utakmica završava slavljem domaćina. (Z. Premuš)

PODRAVINA 0

POLET (SmnM) 5

Ludbreg Igralište NK Podravina. Gledatelja 250. Sudac Dumančić. Strijelci: 0:1 Mezga (7), 0:2 Cvetković (15), 0:3 Herceg (30), 0:4 Medved (40), 0:5 Medved (60).

Polet (SMnM): Jambres, Filipović, Mezga (77. Rožman), Hozjan, Barat (46. Ferlin), Medved (77. Kovač), Cvetković (77. Turk), Šarić, Karlovčec, Herceg, Čurin (65. Goričanec). Trener: Mario Kovačević.

Treća uzastopna „petarda” nogometaša Poleta u nastavku prvenstva potvrđuje da je ekipa Marija Kovačevića u odličnoj formi i da superiorno gazi sve pred sobom. Već do 40. minute Polet je vodio 4:0 da bi u nastavku postigao još jedan pogodak za visoku i potpuno zasluženu pobjedu. (zp)

SLOGA 0

MLADOST/KOMET 0

Čakovec – Igralište Sloge. Gledatelja: 150. Sudac: Dubravko Pavlic (Varaždin).

Sloga: Furuya, Obadić, Kosalec, Baksa, Antonović (65. Caban), Knežević, Begović, Fabricio Cruz, Ladić, Kukovec, Hlapčić. Trener: Tihomir Blažeka.

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, N. Bukal, Pintarić, Jambrović (D. Bukal), Vuk, Hladnik (85. A. Radiković), S. Radiković (60. Golubić), Šimunić (90. Zvornik), Halić, Balent. Trener: Gregor Bunc.

Lokalni derbi završen je bez pobjednika i pogodaka. Iako je s obje strane bilo prilika, a najveću, onu stopostotnu, domaći nisu iskoristili u 51. minuti kada je Antonović sam pred gostujućim golom pogodio stativu. (jf)

JALŽABET 2

RUDAR 1

Jalžabet – Igralište Jalžabeta. Gledatelja: 150. Sudac: Goran Tomičić (Varaždin). Strijelci: 1:0 Petrovečki (31), 2:0 Možanić (57), 2:1 Goričanec (73).

Rudar: Rajf, Šardi, Šprajc, Vuri, Zadravec, Šoltić, Radiković, Novak, Petak, Goričanec, Skoliber. Trener: Željko Domjanić.

Utakmica u kojoj je nekompletni sastav Rudara poražen u Jalžabetu pamtit će se i po izuzetno lošem suđenju Tomičića, suca na čiju arbitražu imaju primjedbe mnogi klubovi. U takvom ozračju „rudari“ nisu uspjeli izbjeći poraz. Nakon vodstva domaćih 2:0 uspjeli su petnaestak minuta pred kraj tek smanjiti ishod. U klubu nakon svega razmišljaju o slanju protesta na suđenje, istovremeno svjesni da nažalost neće time ništa postići. Kažnjeni su porazom, hoće li i sudac biti kažnjen? (jf)

DINAMO (D) 1

VARTEKS 1

Palovec - Igralište NK Dinamo. Gledatelja 300. Sudac: Novosel. Strijelci: 0:1 Benković (11), 1:1 S. Krznar (51).

Dinamo/D: Fodor, Bihar, Novak (78. Jakšić), Krznar, Dominić (22. Hlišć), Igrec, Petak, Marodi, Horvat, Kovač, Drožđek. Trener: Nikola Goričanec.

Borbena i neizvjesna utakmica Dinama i Varteksa završila je bez pobjednika 1:1. Gosti su poveli u 11. minuti pogotkom Benkovića da bi domaćin u nastavku utakmice poravnao preko svog najboljeg strijelca S. Krznara te propustio preko Igreca i Horvata dvije odlične prilike u kojima su mladi nogometaši sami izašli pred gostujućeg vratara, ali su pucali pored gola. (zp)

Parovi 19. kola: Varteks – Dubravka Zagorac, Mladost Komet – Dinamo (D), Omladinac (NSR) – Sloga (Č), Pušćine – Nedelišće, Rudar – Međimurec, Bednja – Jalžabet, Nedeljanec – Podravina, Novi Marof – Polet (SmnM).