Nogomet 11.03.2019. 13:18. Zadnja izmjena: 11.03.2019. 13:18.

16. kolo

4. NOGOMETNA LIGA ČAKOVEC – VARAŽDIN: Nedelišće zaustavilo Varteks

NEDELIŠĆE 2

VARTEKS 0

Nedelišće - Stadion Trate. Gledatelja 700. Sudac: Jelić. Strijelci: 1:0 Slunjski (36, 11m), 2:0 Pintarić (45).

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Caio Vinicius (63. Šemper), Mesarić, Jurak (90. Vrček), Rodrigo Lima (90. Marciuš), Vizinger (69. Kolak), Slunjski, Martinović, Capan, Vibovec. Trener: Željko Vukšić.

Prekrasno sunčano vrijeme na stadion Trate okupilo je na derbiju kola, u kojem su se sastali Nedelišće i Varteks, oko 700 gledatelja koji su vidjeli borbenu i čvrstu utakmicu, koja je na kraju završila zasluženom pobjedom domaćina. Gosti, koje je bodrio veliki broj navijača, popularnih White Stonsa koji su slavili 29. rođendan, u 24. minuti utakmice imali su preko Šoštarića odličnu priliku za vodstvo koju nisu iskoristili, da bi domaćin poveo u 36. minuti, nakon što je gostujući igrač u svom šesnaestercu igrao rukom a sudac dosudio najstrožu kaznu koju u pogodak pretvara Slunjski. U posljednjoj minuti prvoga dijela nakon ubačaja iz kuta Pintarić glavom postiže prekrasan pogodak za 2:0. U nastavku utakmice gostujući igrač Šoštarić pogađa okvir gola da bi do kraja utakmice domaćin kontrolirao utakmicu i stigao do vrijedne pobjede. (zp)

SLOGA 4

NOVI MAROF 1

Čakovec – Igralište Sloge. Gledatelja: 150. Sudac. Nino Vugrinec (Sveti Đurđ). Strijelci: 1:0 Zoka (41 – 11 m), 1:1 Cecelja (60), 2:1 Caban (71), 3:1 Caban (74), 4:1 Antonović (84).

Sloga: Furuya, Obadić, Baksa (86. Bogdan), Begović, Borko, Zoka, Antonović (88. Zdolec), Caban (88. Hrastić), Ladić, Kukovec, Hlapčić. Trener: Tihomir Blažeka.

Važna startna pobjeda Čakovčana, koji su prvih 45 minuta igre završili minimalnim vodstvom, pogotkom postignutim iz kaznenog udarca. Nakon što su gosti u 60. minuti poravnali rezultat, domaći su se konačno razigrali te preko iskusnog Cabana postigli dva brza pogotka, a visoku pobjedu potvrdio je Antonović četvrtim pogotkom šest minuta pred kraj utakmice. (jf)

MEĐIMUREC 2

MLADOST KOMET 4

Dunjkovec/Pretetinec – Igralište Hraščica. Gledatelja: 150. Sudac: Dino Kramar (Varaždin). Strijelci: 0:1 Golubić (7), 0:2 Pintarić (8), 0:3 Štrukelj (29-autogol), 0:4 Pintarić (55), 1:4 Hrustek (63), 2:4 S. Treska (70).

Međimurec: Bulić, Kai, Vabec, Hrustek, Piškor, Copić, S. Treska, D. Treska, Ishida, Štrukelj, Zadravec (60. Šobak). Trener: Davor Piškor.

Mladost Komet: Farkaš, Balent, Sraka, N. Bukal, Pintarić, Golubić (89. Zvornik), Vuk (D. Bukal), Hladnik, Jambrović, Halić (70. Radiković), Šimunić. Trener: Gregor Bunc.

Međimurski derbi odigran po velikom vjetru zasluženo su dobili gosti iz Preloga. Nakon što u 6. minuti priliku za vodstvo nije realizirao Darian Treska, u iduće dvije minute prilike za goste iskoristili su Golubić i Pintarić, a u 19. minuti nakon ubačaja s lijeve strane uz pomoć vjetra vlastitu mrežu pogodio je Štrukelj. U drugom dijelu susreta mnogo uzbuđenja. Nakon što je Pintarić postigao svoj drugi, a gostujući četvrti pogodak, Kai je u 60. minuti s gol linije izbacio loptu u polje, a Hrustek ubrzo nakon toga iz gužve smanjio rezultat. U 70. minuti Saša Treska je postigao drugi pogodak za domaće, da bi u 81. minuti Piškor pogodio stativu. Na suprotnoj strani stativu je u 85. minuti pogodio Radiković, a stativu i prečku u 87. i 90. minuti Golubić. U 90. minuti tri je puta spašavao Farkaš za opravdano veselje Preložana. (jf)

NEDELJANEC 2

PUŠČINE 0

Nedeljanec – Igralište Nedeljanca. Gledatelja: 150. Sudac. Bojan Juras (Vučetinec). Strijelci: 1:0 Gredelj (49), 2:0 Glavaš (54 – 11 m).

Pušćine: Banfić, Bosilj, Ro. Punčec, Kocijan, Re. Punčec (71. Dovečer), Posavec, Malnar, Kos, Pintarić (71. Požgaj), Kišić, Mesec. Trener: Boris Đorđević.

Šteta da gosti nisu ponovili igru iz prvog dijela susreta, kada su uz inicijativu imali i dvije vrlo izgledne, nažalost neiskorištene prilike. To su domaći iskoristili u drugom poluvremenu te u svega pet minuta riješili pitanje pobjednika, time da su drugi pogodak postigli iz pomalo dvojbenog udarca s 11 metara, a nakon toga imali i igrača više. (jf)

BEDNJA 0

RUDAR 0

Beletinec – Igralište Kod mosta. Gledatelja: 150. Sudac: Dario Srnec (Puščine).

Rudar: Rajf, Šardi, Skoliber (90. F. Novak), Šprajc,A. Zadravec, Šoltić, G. Radiković, M. Zadravec, Toplek, Petak (89. M. Radiković), Goričanec (84. Vuri). Trener: Željko Domjanić.

Nogometaši Rudara u nekompletnom sastavu osvojili su veliki bod na gostovanju kod drugoplasiranog sastava lige Bednje. Šteta da se u Mursko Središće nisu vratili sa sva tri boda, za što su imali više prilika tijekom cijelog susreta, a jednom su u drugom poluvremenu pogodili i stativu. No, i ovaj bod je vrlo poticajan pred nastavak prvenstva. (jf)

DINAMO (D) 0

POLET (SMnM) 5

Palovec - Igralište NK Dinamo. Gledatelja 200 Sudac Dumančić. Strijelci: 0:1 Herceg (29), 0:2 Medved (36), 0:3 Čurin (51), 0:4 Barat (55), 0:5 Turk (90).

Dinamo (D): Novak, Bihar, Antonović (46. Hlišć), Krznar, Dominić, Igrec, Petak (79. Marodi), Horvat (64. Jakšić), Kovač, Drožđek (89. Dodlek), Jarić. Trener: Nikola Goričanec.

Polet (SMnM): Jambres, Sakač (86. Turk), Hozjan (63. Ferlin), Mezga, Barat (86. Filipović), Horvat, Medved, Šarić, Karlovčec (66. Cvetković), Herceg. Čurin (75. Kovač). Trener: Mario Kovačević.

Domaćin, koji igra svoje utakmice u Palovcu, unatoč velikoj želji i htijenju nije uspio zaustaviti kvalitetne goste koji su postigli dva pogotka u prvome i tri u nastavku utakmice te ostvarili visoku pobjedu i potvrdili da će biti najozbiljniji kandidat za prvo mjesto. (zp)

JALŽABET 1

OMLADINAC (NSR) 0

Jalžabet - Igralište NK Jalžabet. Gledatelja 100. Sudac Turk. Strijelac: Petrovečki (52).

Omladinac (NSR): Križaić, Okubo (71. Fric), Reich, M. Lukman, D. Lukman, Yokochi, Horvat, Kuhar, Belše, Mlinarić, Vugrinec (85. Varga). Trener: Danijel Štefulj.

Unatoč dosta dobroj igri, uz nekoliko propuštenih odličnih prilika, nogometaši Omladinca poraženi su u Jalžabetu minimalnim rezultatom. Nažalost nisu imali sreće jer su pogodili i okvir gola dok je domaćin postigao pogodak u 52. minuti nakon ubačaja preko Petrovečkog. (zp)

Parovi 17. kola: (subota, 15 sati) Varteks – Sloga (Č), Mladost Komet – Nedelišće, Omladinac (NSR) – Međimurec, Rudar – Nedeljanec, Polet (SmnM) – Dubravka-Zagorac, (nedjelja, 15 sati) Bednja – Podravina, Novi Marof – Dinamo (D), Pušćine – Jalžabet.