Nogomet 04.06.2019. 08:31. Zadnja izmjena: 04.06.2019. 08:33.

28.kolo

4. NOGOMETNA LIGA ČAKOVEC – VARAŽDIN: Polet iz Svetog Martina novi/stari prvak 4. lige

• PODRAVINA – PUŠČINE 5:3

Ludbreg – Stadion Podravine. Gledatelja: 150. Sudac: Goran Žganec (Čakovec). Strijelci: 0:1 Ro. Punčec (2), 0:2 Malner (16), 1:2 Pačko (31), 2:2 Vagjunec (51), 3:2 Valjak (57), 3:3 Levanić (61), 4:3 Fajt (76), 5:3 Valjak (82).

Pušćine: Banfić, Papec, Ro. Punčec, Kocijan, Re. Punčec, Dovečer, Posavec, Malner, Kos, Požgaj, Levanić. Trener Rade Herceg.

U Ludbregu domaća Podravina i Pušćine odigrali su zanimljiv susret, u kojem su igrači Puščina prema događanjima na terenu ipak trebali rezultatski bolje proći. Već u 16. minuti imali su vodstvo 2:0, nakon toga nisu iskoristili nekoliko izglednih prilika za postizanje pogotka, što su domaći znali kazniti te se na kraju, pomalo iznenađujuće, veseliti pobjedi. (J. Freiler)

• OMLADINAC – RUDAR 0:1

Novo selo Rok - Igralište NK Omladinac. Gledatelja 250. Sudac: Velđi. Strijelac: 0:1 Šoltić (43).

Omladinac: Križaić, Goričanec, Reich, M. Lukman, D. Lukman, Kuhar, Jurinec, Novak, Belše, Vugrinec (71. Mesarić), Drk. Trener Danijel Štefulj.

Rudar: Rajf, Šardi, Šprajc, Petak (75. Goričanec), Šoltić, Radiković, Novak, M. Zadravec, Toplek (37. A. Zadravec), Vinko, Skoliber. Trener: Smiljan Liklin.

Međimurski derbi donio je čvrstu i borbenu utakmici u kojoj su obje ekipe stvorile nekoliko izglednih prilika, međutim, samo je gostima uspjelo jednu od njih pretvoriti u pogodak, a to je pošlo za nogom Šoltiću u 43. minuti, čime su igrači Rudara ostvarili minimalnu, ali zasluženu pobjedu. (Zlatko Premuš)

• POLET – MEĐIMUREC 2:1

Sveti Martin na Muri - Igralište NK Polet. Gledatelja 300. Sudac: Novosel. Strijelci: 1:0 Medved (50), 2:0 Medved (55), 2:1 Hithoshi (80).

Polet (SMnM): Jambres, Sakač, Filipović, Mezga (87. Cvetković), Hozjan, Barat, Ferlin (74. Goričanec), Horvat, Medved, Herceg, Čurin 63. Šarić). Trener Mario Kovačević.

Međimurec: Bulić, Kai, Šobak, Vabec (87. Kopjar), Novko, Hrustek, Copić, Treska, Hitoshi, Štrukelj (60. Zadravec), Ignjić. Trener: Antun Jukić.

U odličnoj utakmici domaćini su došli do vrijedne pobjede kojom su obranili naslov prvaka lige. U prvom poluvremenu mreže su mirovale unatoč tome što su obje ekipe stvorile nekoliko izglednih prilika. U nastavku Medve postiže dva lijepa pogotka unutar pet minuta, u 50. i 55. minut, da bi gosti u 80. minuti uspjeli tek smanjiti rezultat pogotkom Hithoshija za konačnih 2:1. (zp)

• DINAMO (D) – SLOGA 2:5

Palovec - Igralište NK Dinamo. Gledatelja 100. Sudac: Škrobar. Strijelci: 1:0 Jarić (40 - 11m), 1:1 Fabricio (52), 1:2 Baksa (74), 1:3 Baksa (80), 1:4 Baksa (85), 1:5 Knežević (85), 2:5 Horvat (87).

Dinamo: Fodor, Bihar, Antonović, Horvat, Igrec, Petak (27. Hlišć), Marodi, Jakšić (72. Novak), Kovač, Droždek (40. Krznar), Jarić (82. Drvoderić). Trener Nikola Goričanec.

Sloga: Furuya, Hlapčić, Obadić, Kukovec (89. Kovačić), Kosalec, Baksa(od 90. Bahunek, Fabricio (86. Bogdan), Knežević, Borko (90. Hrastić), Zoka, Ladić. Trener Tihomir Blažeka.

U Palovcu su domaći Dinamo i Sloga iz Čakovca odigrali uzbudljivu utakmicu punu preokreta u kojoj su na kraju pobjedu ostvarili gosti iz Čakovca. Domaćin je poveo iz najstrože kazne pogotkom Jarića da bi isti igrač promašio novi kazneni udarac u 45. minuti, to jest gostujući vratar Furuya odlično je obranio njegov udarac. U nastavku domaćin je promašio nekoliko odličnih prilika, da bi gosti stigli do preokreta u zadnjih petnaestak minuta utakmice kada Baksa s tri pogotka odvodi Slogu na 4:1. Još jednom je mrežu gostiju zatresao Knežević u 85. minuti, a Horvat je pogotkom u 87. minuti tek ublažio visoki poraz Dinama. (ZP)

• DUBRAVKA-ZAGORAC – NEDELIŠĆE 5:4

Turčin - Igralište Dubravka. Gledatelja 150. Sudac: Klarić. Strijelci: 1:0 Špicer (10), 2:0 Vibovec (15 - ag), 3:0 Horvatić (32), 4:1 Špicer (35), 5:1 Horvatić (40), 5:2 Jurak (75), 5:3 Slunjski (77), 5:4 Vizinger (84).

Nedelišće: Jovan (46. Kocijan), Novak, Pintarić, Mesarić, Jurak, Vizinger, Slunjski, Martinović, Capan, Vibovec, Vrček. Trener Željko Vukšić.

Poraz nogometaša Nedelišća u Turčinu gdje je domaćin već u prvome poluvremenu ostvario vodstvo od 5:1, a gosti su u nastavku tek smanjili na konačnih 5:4. (ZP)

Parovi 29. kola (17:30 sati): subota Nedelišće – Polet (SMnM), Rudar - Pušćine, nedjelja Bednja – Omladinac (NSR), Nedeljanec – Mladost Komet, Jalžabet – Varteks, Međimurec – Novi Marof, Sloga (Č) – Dubravka Zagorac (10 sati), Dinamo (D) – Podravina.