Nogomet 14.05.2019. 08:53. Zadnja izmjena: 14.05.2019. 08:53.

25. kolo

4. NOGOMETNA LIGA ČAKOVEC-VARAŽDIN: Polet iz Svetog Martina preuzeo vodstvo na tablici

PUŠČINE – VARTEKS 2:0

Pušćine – Igralište Puščina. Gledatelja: 300. Sudac: Goran Babić (Varaždin). Strijelci: 1:0 Levanić (10), 2:0 Kišić (28).

Pušćine: Banfić, Mesec, Papec, Kocijan, Re. Punčec, Dovečer (46. Ro. Punčec), Levanić, Malnar, Kos, Požgaj, Kišić. Trener Rade Herceg.

Gosti, koji su slovili kao favoriti sigurno se nisu nadali porazu u Pušćinama, dok su domaći vrlo dobrom i borbenom igrom došli do zasluženog uspjeha. U prvih 45 minuta mnogo toga zanimljivoga. Već u 3. minuti domaći vratar Banfić istaknuo se kada je u prilici bio Šoštarić, da bi domaći poveli u 10. minuti nakon što je Malnar dobro izveo udarac iz kuta, a Levanić postigao vodeći pogodak. U 15. minuti još jedna dobra intervencija Banfića, ovaj puta u prilici za pogodak bio je Sušac. Nakon toga, u 19. i 22. minuti dvije izgledne prilike za domaće nije iskoristio Levanić. Isti igrač u 26. minuti nije iskoristio jedanaesterac, gostujući vratar Domjan obranio je njegov udarac, međutim, odbijenu loptu Kišić je pospremio u mrežu i povisio vodstvo domaćih. U 43. minuti mogao je Šoštarić smanjiti ishod, Banfić je međutim još jednom bio siguran. Početkom drugog dijela, u 50. minuti priliku za treći pogodak nije iskoristio Kocijan, da bi nakon toga gosti preuzeli inicijativu, ali nisu uspjeli postići pogodak. Bilježimo još nepotrebnu gužvu i naguravanje igrača obje momčadi u 60. minuti, koje je prošlo bez sankcija glavnog suca. (J. Freiler)

OMLADINAC – MLADOST KOMET 2:2

Novo selo Rok - Igralište NK Omladinca. Gledatelja 150. Sudac: Dumančić. Strijelci: 1:0 Yokochi (3), 1:1 Hladnik (19), 1:2 Balent (26), 2:2 Mlinarić (74).

Omladinac: Križaić, Goričanec, Reich, M. Lukman, D. Lukman, Yokochi, Okubo (90. Fric), Kuhar, Jurinec (46. Mlinarić), Belše (64. Vugrinec), Lesjak (68. Drk). Trener Danijel Štefulj.

Mladost Komet: Farkaš, Halić, Balent, Pintarić, Jambrović, Vuk (23. Hozjak), Hladnik, S. Radiković (85. N. Bukal), D. Bukal (82. Božek), A. Radiković, Šimunić. Trener Gregor Bunc.

Bez pobjednika završio je međimurski derbi Omladinca i Mladosti Kometa iz Preloga, a bio je to susret pun preokreta i rezultatske neizvjesnosti. Japanski internacionalac Yokochi već u 3. minuti dovodi domaćina u vodstvo, da bi gosti preko Hladnika i Balenta preokrenuli rezultat na 1:2. 'Joker' s klupe trenera Štefulja, Mlinarić, u 74. minuti postiže pogodak za konačnih 2:2. (Zlatko Premuš)

RUDAR – NOVI MAROF 7:0

Mursko Središće – Igralište Šoderka. Gledatelja: 150. Sudac: Dubravko Pavlic (Varaždin). Strijelci: 1:0 Petak (24), 2:0 Skoliber (44), 3:0 Vinko (48), 4:0 Šoltić (53), 5:0 Vinko (63), 6:0 Skoliber (83), 7:0 Skoliber (87).

Rudar: Končić, Šardi (61. M. Radiković), Šprajc (52. Vuri), Petak, Šoltić, G. Radiković, Novak, Toplek, Goričanec, Skoliber, Vinko. Trener Smiljan Liklin.

Rezultat je najbolji pokazatelj događanja na igralištu Rudara, jedina dilema bila je s kojom će razlikom susret završiti. Na kraju uvjerljiva pobjeda domaćina, kod kojih se posebno istaknuo trostruki strijelac Roberto Skoliber, a osim što je očekivana, važna je i zbog položaja na prvenstvenoj tablici. (jf)

NEDELIŠĆE – PODRAVINA 1:0

Nedelišće - SRC Trate. Gledatelja 200. Sudac: Novosel. Strijelac: 1:0 Šemper (22).

Nedelišće: Jovan, Marciuš (77. Vrček), Mesarić, Kolak, Jurak, Rodrigo Lima, Vizinger, Martinović, Capan, Vibovec, Šemper. Trener Željko Vukšić.

Nedelišće je protiv Podravine ostvarilo minimalnu, ali potpuno zasluženu pobjedu, koja je prema propuštenim prilikama mogla biti još uvjerljivija. Pogodak vrijedan pobjede postigao je Šemper u 22. minuti. (ZP)

MEĐIMUREC – SLOGA 1:2

Dunjkovec/Pretetinec – Igralište Hraščica. Gledatelja: 150. Sudac: Goran Žganec (Čakovec). Strijelci: 1:0 Hrustek (23), 1:1 Kosalec (38-11 m), 1:2 Knežević (73).

Međimurec: Bulić, Kai, Novko, Piškor, S. Treska, D. Treska, Hrustek, Kopjar, Ishida, Copić, Ignjić. Trener Antun Jukić.

Sloga: Furuya, Hlapčić, Obadić, Kosalec, Kukovec, Caban (17. Baksa), Knežević, Begović, Zoka, Ladić, Fabricio. Trener Tihomir Blažeka.

Čakovčani iz utakmice u utakmicu igraju sve bolje, to su potvrdili i na gostovanju u Dunjkovcu/Pretetincu, u lokalnom derbiju s Međimurcem. Nakon što su domaći poveli preko Hrusteka, iz kaznenog udarca rezultat je poravnao Kosalec. U 65. minuti novi kazneni udarac, ovaj puta za domaće koji nije iskorišten, obranom se istaknuo gostujući vratar Furuya. Ubrzo nakon toga Knežević je u 73. minuti postigao drugi pogodak za goste, koji je ujedno i odlučio pobjednika. (JF)

JALŽABET – DINAMO (D) 2:4

Jalžabet - Igralište NK Jalžabet. Gledatelja 150. Sudac: Turk. Strijelci: 0:1 Igrec (7), 1:1 Bručić (52), 1:2 Novak (62), 2:2 Modrić (80), 2:3 Igrec (87), 2:4 Igrec (90).

Dinamo: Fodor, Bihar, Antonović, Igrec, Petak, Marodi, Jakšić (65. Drvoderić), Horvat, Kovač, Droždek (77. Krznar), Jarić (58. Novak). Trener Nikola Goričanec.

Odlična igra mlade ekipe Dinama donijela im je zasluženu pobjedu u Jalžabetu. Ponovno je izuzetno raspoložen bio Igrec koji je postigao tri pogotka dok je još jedan postigao Novak. (zp)

BEDNJA – POLET (SMnM) 2:2

Bednja - Igralište Kod mosta. Gledatelja 300. Sudac: Juras. Strijelci: 0:1 Mezga (25), 0:2 Medved (35), 1:2 Holi (66,11m), 2:2 Holi (81).

Polet: Jambres, Sakač, Filipović (90. Čurin), Mezga, Hozjan, Barat, Ferlin (68. Goričanec), Horvat, Medved, Cvetković, Herceg. Trener Mario Kovačević.

Bez pobjednika završio je susret Bednje i Poleta, u kojem su gosti u prvome dijelu poveli pogocima Mezge i Medveda da bi u nastavku domaćin preko dvostrukog strijelca Holija uspio izjednačiti i izbjeći poraz. Obzirom da je Varteks poražen, Polet je preuzeo vodeću poziciju na prvenstvenoj ljestvici. (zp)

Parovi 26. kola (17 sati): subota: Mladost Komet – Pušćine, Varteks – Rudar, Polet (SMnM) – Nedeljanec, Podravina – Omladinac (NSR), nedjelja: Novi Marof – Bednja, Dubravka Zagorac – Jalžabet, Dinamo (D) – Međimurec, Sloga (Č) – Nedelišće (10 sati).