Nogomet 27.05.2019. 10:22. Zadnja izmjena: 27.05.2019. 10:28.

27. kolo

4. NOGOMETNA LIGA ČAKOVEC – VARAŽDIN: Polet iz Svetog Martina sve bliže tituli prvaka

JALŽABET – POLET 2:9

Jalžabet - Gledatelja 200. Sudac: Srnec. Strijelci: 0:1 Modrić (5 - ag), 1:1 Modrić (10), 1:2 Hozjan (20), 1:3 Hozjan (29), 1:4 Mezga (43), 1:5 Ferlin (53), 1:6 Medved (69), 2:6 Vrbek (73), 2:7 Mezga (77), 2:8 Medved (82 - 11m), 2:9 Mezga (88).

Polet: Jambres (82. Horvat), Sakač (67. Cvetković), Filipović (67. Turk), Mezga, Hozjan, Barat, Ferlin, Horvat, Medved, Herceg, Čurin (62. Goričanec). Trener Mario Kovačević.

Odlična igra nogometaša Poleta donijela im je visoku pobjedu u Jalžabetu, koja je prema propuštenim prilikama mogla biti još uvjerljivija. Porazom Varteksa u derbiju kod Bednje, Polet se dodatno odvojio na vrhu tablice od prvih pratitelja. (Zlatko Premuš)

RUDAR – MLADOST KOMET 3:0

Mursko Središće – Igralište Šoderka. Gledatelja: 150. Sudac. Marijan Dumančić (Šenkovec). Strijelci: 1:0 Šoltić (7), 2:0 M. Zadravec (21), 3:0 Skoliber (30).

Rudar: Rajf, Šardi (77. Radiković), Šprajc, Petak, A. Zadravec, Šoltić, Novak (81. Vuri), M. Zadravec, Toplek, Vinko, Skoliber. Trener Smiljan Liklin.

Mladost Komet: Farkaš, Halić, Pintarić, Jambrović, Golubić, S. Radiković, Hladnik, Mišić (78. Horvat), A. Radiković (46. Hozjak), Zvornik (46. Rašan), Šimunić. Trener Gregor Bunc.

Lokalni derbi zasluženo su dobili domaći, a sve dvojbe oko pobjednika riješene su već do 30. minute, a pobjeda je mogla biti izražena i uvjerljivijim rezultatom da su igrači Rudara realizirali sve prilike. Gosti su igrali slabije od očekivanja te takvom igrom nisu mogli do povoljnijeg ishoda. (J. Freiler)

SLOGA – PODRAVINA 4:1

Čakovec – Igralište Sloge. Gledatelja: oko 100. Sudac: Dubravko Pavlić (Varaždin). Strijelci: 1:0 Cruz (5), 2:0 Kosalec (42), 3:0 Baksa (59), 3:1 Fajt (64), 4:1 Baksa (87).

Sloga: Furuya, Obadić, Kosalec, Baksa (88. Zdolec), Knežević, Borko, Cruz, Zoka, Bogdan (82. Bahunek), Kukovec, Hlapčić. Trener Tihomir Blažeka.

Čakovčani nastavljaju pobjedničku seriju, a ovaj put uspješniji su bili protiv Podravine iz Ludbrega. Igrali su i ovaj put vrlo dobro i efikasno te su nadigrali goste u svim elementima nogometne igre. Šteta što ovakve partije nisu pružali i u prvom dijelu prvenstva, sigurno bi u tom slučaju i njihov plasman bio puno bolji. (jf)

NEDELIŠĆE – DINAMO 1:1

Nedelišće - Stadion SRC Trate. Gledatelja 250. Sudac: Jelić. Strijelci: 1:0 Jurak (5), 1:1 Igrec (7).

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Marciuš (46. Vrček), Mesarić, Kolak, Jurk, Silva, Slunjski, Martinović, Capan, Vibovec. Trener Željko Vukšić.

Dinamo: Fodor, Bihar, Hlišć (68. Novak), Antonović, Igrec, Petak, Marodi, Jakšić (68. S. Krznar), Horvat (83. Drvoderić), Kovač, Jarić. Trener Nikola Goričanec.

Sve najvažnije u međimurskom derbiju desilo se u prvih desetak minuta utakmice. Domaći su poveli u 5. minuti pogotkom Juraka, a gosti su izjednačili nakon samo dvije minute preko Igreca. Rezultat se do kraja utakmice nije mijenjano, bilježimo još samo ozljedu domaćeg igrača Martinovića u 75. minuti. Kako domaći više nisu imali zamjena do kraja utakmice igrali su s igračem manje, međutim gosti to nisu iskoristili. (zp)

MEĐIMUREC – DUBRAVKA ZAGORAC 1:0

Dunjkovec/Pretetinec – Igralište Hraščica. Gledatelja: 150. Sudac: Goran Babić (Varaždin). Strijelac: 1:0 S. Treska (58).

Međimurec: Bulić, Kai, Šobak, Vabec, Novko, Hrustek (90. Kopjar), Piškor, S. Treska, Ishida, Štrukelj (66. Zadravec), Ignjić (46. Copić). Trener Antun Jukić.

Uz puno truda i muke upisali su igrači Međimurca nove bodove. Tek u 58. minuti uspjeli su slomiti otpor domaćina, nakon što prije toga nisu iskoristili nekoliko stopostotnih prilika. Gosti su najveću priliku za izjednačenje imali u 73. minuti, međutim udarac Toplaka odlično je obranio vratar domaćih Bulić. (jf)

PUŠČINE – OMLADINAC 3:0

Pušćine – Igralište Puščina. Gledatelja: 200. Sudac: Željko Turk (Zebanec). Strijelci: 1:0 Kišić (21), 2:0 Punčec (32), 3:0 Dovečer (57)

Pušćine: Banfić , Papec, Punčec, Kocijan, Dovečer, Levanić, Posavec, Malnar, Kos, Požgaj, Kišić (72. Hajdinjak). Trener Rade Herceg.

Omladinac: Križaić, Goričanec, Novak, Lukman, Kuhar (46. S. Mesarić), Jurinec, Belše, D. Mesarić, Vugrinec, Horvat, Drk. Trener Danijel Štefulj.

Uvjerljiva pobjeda Pušćina u lokalnom derbiju protiv Omladinca. Prvo poluvrijeme završilo je prednošću domaćina od dva pogotka, da bi u drugom poluvremenu pobjedu potvrdio Dovečer pogotkom u 57. minuti. Bila je to utakmica u kojoj su obje ekipe nastupile u nekompletnim sastavima, bez nekoliko standardnih prvotimaca, a u toj situaciji na terenu su se ipak bolje snašli domaći. (jf)

Parovi 28. kola (17:30 sati)

Subota: Omladinac (NSR) – Rudar, Mladost Komet – Bednja, Varteks – Nedeljanec, Polet (SMnM) – Međimurec, Podravina - Pušćine

Nedjelja: Novi Marof – Jalžabet, Dubravka Zagorac – Nedelišće, Dinamo (D) – Sloga (Č).