Nogomet 09.04.2019. 08:38. Zadnja izmjena: 09.04.2019. 08:38.

20. kolo

4. NOGOMETNA LIGA ČAKOVEC – VARAŽDIN: Polet iz Sv.Martina pobjedom u derbiju preuzeo vrh tablice

POLET 2

VARTEKS 1

Sveti Martin na Muri - Igralište NK Polet. Gledatelja 1000. Sudac: Vugrinec. Strijelci: 1:0 Mezga (25), 1:1 Šoštarić (62), 2:1 Medved (84).

Polet (SMnM): Jambres, Sakač, Mezga, Hozjan (74. Goričanec), Barat, Ferlin (90. Turk), Horvat, Medved, Šarić, Karlovčec (81. Cvetković), Herceg. Trener: Mario Kovačević.

Derbi kola odigran pred 1000 gledatelja donio je borbenu, čvrstu i neizvjesnu utakmicu koja je završila zasluženom pobjedom domaćina. Polet je poveo u 25. minuti pogotkom Mezge, da bi samo tri minute kasnije isti igrač našao ponovo odlično pucao, ali njegov udarac zaustavlja vratnica. U nastavku utakmice gosti uspijevaju u 62. minuti pogotkom Šoštarića izjednačiti na 1:1. Šest minuta prije završetka utakmice Medved se najbolje snašao u gostujućem šesnaestercu te postiže pogodak vrijedan pobjede. (Zlatko Premuš)

NEDELIŠĆE 2

RUDAR 2

Nedelišće – SRC Trate. Gledatelja 250. Sudac: Bubek. Strijelci: 0:1 Skoliber (2), 1:1 Jurak (16), 1:2 Skoliber (27), 2:2 Capan (86).

Nedelišće: Kocijan, Caio Vinicius (56. Marciuš), Kolak, Jurak, Rodrigo Lima, Vizinger, Martinović, Capan, Vibovec, Šemper, Vrček (73. Novak). Trener: Željko Vukšić.

Rudar: Končić, Šardi, Skoliber, Šprajc, A. Zadravec, Šoltić, Radiković, Novak (12. Goričanec), M. Zadravec, Toplek, Petak (84. Vuri). Trener: Željko Domjanić.

Samo tri dana nakon Kup utakmice, isti protivnici odigrali su i prvenstveni susret, koji je ovaj put završio bez pobjednika. Gosti su u dva navrata vodili pogocima izuzetno raspoloženog Skolibera da bi domaćin uspio najprije u 16. minuti poravnati preko Juraka, dok je pogodak za konačnih 2:2 postigao Capan, četiri minute prije kraja utakmice (zp)

SLOGA 0

PUŠČINE 1

Čakovec – Igralište Sloge. Gledatelja: 200. Sudac: Dubravko Pavlić(Varaždin). Strijelac: 0:1 Ro. Punčec (21).

Sloga: Furuya, Obadić, Kosalec, Knežević, Borko, Cruz, Caban, Ladić (83. Hrastić), Bogdan (46. Baksa), Kukovec, Hlapčić. Trener: Tihomir Blažeka.

Pušćine: Banfić, Papec, Bosilj (78. Dovečer), Ro. Punčec (68. Pintarić), Kocijan (90. Požgaj), Levanić, Posavec (68. Re. Punčec), Malnar, Kos, Kišić, Mesec. Trener: Boris Đorđević.

Sloga i Pušćine odigrali su zanimljiv susret kojeg su gosti riješili u svoju korist pogotkom Roberta Punčeca u 21. minuti susreta. Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao pa su igrači Pušćina upisali važnu pobjedu. (J. Freiler)

MEĐIMUREC 3

BEDNJA 2

Dunjkovec/Pretetinec – Igralište Hraščica. Gledatelja. 150. Sudac: Nikola Jelić (Varaždin). Strijelci: 1:0 S. Treska ( 2),1 :1 Ivančić (8), 2:1 Kai (42), 2:2 Kulji (56), 3:2 Ishida (86).

Međimurec: Bulić, Hrustek, Kai, Novko, Piškor, S. Treska, D. Treska (88. Kopjar), Šobak, Štrukelj (64. Zadravec), Ishida, Vabec (60. Copić). Trener: Antun Jukić.

Domaći su poveli već u 2. minuti preko Darijana Treske, međutim, to vodstvo je ubrzo anulirao Ivančić u 8. minuti. U 42. minuti domaći ponovo vode, a strijelac je bio Kai. Gosti su preko Kulja izjednačili rezultat ,a pobjedu je ekipi Međimurca pred kraj utakmice donio drugi Japanac u njihovim redovima, Ishida. (jf)

DINAMO (D) 1

OMLADINAC (NSR) 1

Palovec - Igralište NK Dinamo. Gledatelja 150. Sudac: Klarić. Strijelci: 1:0 S. Krznar (6), 1:1 Kuhar (60).

Dinamo (D): Fodor, Bihar, Novak (61. Jarić), Hlišć (68. Petak), Antonović (72. Jakšić), Krznar, Igrec, Marodi, Horvat, Kovač, Droždek. Trener: Nikola Goričanec.

Omladinac (NSR): Križaić, Goričanec, Reich, M. Lukman, D. Lukman, Horvat, Fric (77. Mesarić), Kuhar, Vugrinec (46. Belše), Drk, Lesjak (90. Varga). Trener: Danijel Štefulj.

Već u 6. minuti Krznar je iz slobodnog udarca prekrasnim pogotkom doveo domaćina u vodstvo. Imao je domaćin još nekoliko odličnih prilika u kojima su Igrec i Krznar sami izlazili pred gostujućeg vratara Križaića, koji se međutim istaknuo obranama. U 60. minuti Kuhar je pogodio za 1:1, što se pokazalo i kao krajnji rezultat utakmice. (zp)

DUBRAVKA-ZAGORAC 2

MLADOST KOMET 1

Turčin - Igralište Dubravke. Gledatelja 100. Sudac: Škrobar. Strijelci: 1:0 Horvatić (38), 2:0 Conjar (42), 2:1 S. Radiković (75).

Mladost Komet: Farkaš, Halić, Sraka, Pintarić, Jambrović (90. Oehler), Vuk, S. Radiković, Šimunić, Bukal (82. Zvornik), A. Radiković, Balent. Trener: Gregor Bunc.

Poraz nogometaša Mladosti Kometa u Turčinu u kojem su nastupili bez nekoliko igrača. Mogli su Preložani unatoč tome ostvariti pozitivan rezultat, ali su pokazali premalo htijenja i volje, dok je domaćin igrao motivirano i ostvario zasluženu pobjedu. (zp)

Parovi 21. kola (16:30 sati): subota Mladost Komet – Polet (SmnM), Omladinac (NSR) – Dubravka-Zagorac, Rudar – Sloga (Č), Varteks – Novi Marof, nedjelja Pušćine – Dinamo (D), Bednja – Nedelišće, Nedeljanec – Međimurec, Jalžabet – Podravina.