Nogomet 02.04.2019. 08:36. Zadnja izmjena: 02.04.2019. 08:38.

19. kolo

4. NOGOMETNA LIGA ČAKOVEC – VARAŽDIN: Poletovci zabili trinaest golova u Novom Marofu

RUDAR 0

MEĐIMUREC 1

Mursko Središće – Igralište Šoderica. Gledatelja: 200. Sudac: Bojan Juras (Vučetinec). Strijelac: 0:1 D. Treska (67).

Rudar: Rajf, Šardi, Šprajc, A. Zadravec, Šoltić, Novak, M. Zadravec, Toplek, Petak, Goričanec, Skoliber. Trener: Željko Domjanić.

Međimurec: Bulić, Kai, Vabec, Novko, Hrustek (89. Štrukelj), Piškor, Copić (79. Zadravec), S. Treska, D. Treska (90. Krajina), Ishida, Šobak. Trener: Davor Piškor.

Utakmica lokalnih rivala samo je na momente bila zanimljiva. U prvih 45 minuta bilježimo neiskorištene prilike Saše Treske u 25. i 30. minuti, dok su domaći u tom dijelu bili bez prave prilike. Do 67. minute gledali smo i dalje nezanimljivu utakmicu, s mnogo krivih dodavanja, da bi tada Darijan Treska iskoristio jednu od rijetko dobro odigranih akcija i postigao pogodak odluke. Domaći su u posljednjih deset minuta konačno zaigrali napadački, međutim, nisu imali pritom ni dovoljno sportske sreće poravnati rezultat. Na kraju su važne bodove osvojili gosti iz Dunjkovca/Pretetinca. (J. Freiler)

MLADOST KOMET 3

DINAMO (D) 0

Prelog - Igralište NK Prelog. Gledatelja 200. Sudac Turk. Strijelci: 1:0 Golubić (30), 2:0 Pintarić (55), 3:0 Pintarić (89).

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, N. Bukal (46. D. Bukal), Pintarić (90. Božek), Jambrović, Golubić (70. S. Radiković), Vuk, Hladnik (80. A. Radiković), Šimunić, Halić, Balent. Trener: Gregor Bunc.

Dnamo (D): Fodor, Bihar, Novak (82. I. Krznar), Antonović, S. Krznar, Igrec, Petak (23. Jakšić), Marodi, Horvat, Drožđek, Jarić. Trener: Nikola Goričanec.

Otvorena i borbena utakmica u kojoj je domaćin ostvario zasluženu pobjedu. U 30. minuti domaćin je poveo pogotkom Golubića, da bi Pintarić nakon ubačaja povećao rezultat na 2:0. Isti igrač, ujedno i igrač utakmice, u posljednjim je trenucima susreta postigao pogodak za konačnih 3:0. (Zlatko Premuš)

OMLADINAC (NSR) 3

SLOGA (Č) 3

Novo Selo Rok - Igralište NK Omladinac (NSR). Gledatelja 150. Sudac: Srnec. Strijelci: 0:1 Cruz (38), 1:1 Yokochi (49), 1:2 Caban (61), 2:2 Yokochi (76), 3:2 Yokochi (78), 3:3 Caban (85).

Omladinac (NSR): Mesarić, Goričanec, Reich, M.Lukman, D.Lukman, Yokochi, Horvat (88. Varga), Kuhar, Mlinarić, Vugrinec, Lesjak (85. Belše). Trener: Danijel Štefulj.

Sloga: Furuya, Obadić, Baksa, Knežević, Begović, Cruz (65. Vinković), Zoka, Caban, Ladić, Kukovec (82. Borko), Hlapčić. Trener: Tihomir Blažeka.

Odlična nogometna predstava puna rezultatskih preokreta, neizvjesnosti i uzbuđenja završila je bez pobjednika, što je prema zbivanjima na terenu i najrealniji rezultat. Gosti su dva puta vodili da bi domaćin preokrenuo rezultat na 3:2. Konačan rezultat postavio je Caban svojim drugim pogotkom pet minuta prije kraja utakmice. Posebno se na utakmici istaknuo internacionalac u redovima Omladinca, Yokochi strijelac triju pogotka. (zp)

PUŠČINE 5

NEDELIŠĆE 1

Pušćine – Igralište Puščina. Gledatelja: 450. Sudac: Goran Žganec. Strijelci: 1:0 Bosilj (3 – 11 m), 2:0 Malnar (13), 3:0 Malnar (58), 3:1 Jurak (70), 4:1 Levanić (72), 5:1 Malnar (81).

Pušćine: Banfić, Papec, Bosilj. Ro. Punčec (84. Pintarić), Kocijan (75. Dovečer), Levanić, Posavec (60. Re. Punčec), Malnar(90. Hajdinjak), Kos, Kišić, Mesec. Trener: Boris Đorđević.

Nedelišće: Jovan, Pintarić, Jagec (68. Vrček), Rodrigo, (65. Marciuš), Mesarić, Jurak, Santana, Vizinger, Martinović, Capan, Šemper. Trener: Željko Vukšić.

Općinski derbi zasluženo su uvjerljivim rezultatom dobili domaći. Već u 1. minuti gostujući vratar Jovan spašavao je ispred Kocijana, međutim, u 3. je minuti skrivio kazneni udarac iz kojeg Bosilj postiže vodeći pogodak. U 13. minuti Malnar je efektnim udarcem s 18 metara povisio vodstvo. Do kraja poluvremena veća inicijativa gostiju koju je mogao okruniti Nino Pintarić u 42. minuti nakon udarca iz kuta, glavom je međutim pucao kraj gola. U 58. minuti Malnar postiže još jedan vrlo efektan pogodak za visoko vodstvo domaćih. Gosti su u 70. minuti preko Juraka tek uspjeli smanjili vodstvo Pušćina, no to je s njihove strane bilo sve. Do kraja susreta dominacija domaćih koju su okrunili Levanić i Malnar za uvjerljivu pobjedu Pušćina, prvu u drugom dijelu prvenstva. (jf)

NOVI MAROF 0

POLET (SmnM) 13

Novi Marof - Igralište športski park. Gledatelja 100. Sudac: Horvat. Strijelci: 0:1 Cvetković (3), 0:2 Herceg (7), 0:3 Ferlin (8), 0:4 Medved (30), 0:5 Ferlin (37), 0:6 Medved (49), 0:7 Mezga (52), 0:8 Ferlin (53), 0:9 Medved (56), 0:10 Goričanec (56), 0:11 Mezga (80), 0:12 Medved (82), 0:13 Mezga (85).

Polet: Jambres, Sakač (72. Turk), Mezga, Barat, Ferlin (72. Kovač), Horvat (61. Goričanec), Medved, Cvetković (72. Filipović), Šarić, Karlovčec (61. Rožman), Herceg. Trener: Mario Kovačević.

Rezultat je najbolji pokazatelj zbivanja na terenu u Novom Marofu u kojem su nogometaši Poleta demolirali domaćina te na najbolji mogući način najavili derbi prvenstva u kojem u subotu u Svetom Martinu na Muri ugošćuju trenutno vodeći Varteks. Iz kluba pozivaju sve ljubitelje nogometa da dođu u što većem broju na ovu nogometnu poslasticu. (zp)

Parovi 20. kola (16:30 sati): subota Polet (SmnM) – Varteks, Nedelišće – Rudar, Podravina – Novi Marof, nedjelja Dubravka Zagorac – Mladost Komet, Dinamo (D) – Omladinac (NSR), Sloga (Č) – Pušćine (10 sati), Međimurec – Bednja, Jalžabet – Nedeljanec.