Nogomet 06.05.2019. 12:39. Zadnja izmjena: 06.05.2019. 12:45.

24. kolo

4. NOGOMETNA LIGA ČAKOVEC-VARAŽDIN: Poletu iz Svetog Martina gornjomeđimurski derbi

VARTEKS – OMLADINAC 4:2

Sračinec - Igralište Sračinec. Gledatelja 250. Sudac: Srnec. Strijelci: 0:1 Yokochi (19), 0:2 Yokochi (78), 1:2 Karić (81), 2:2 Šoštarić (83), 3:2 Šenkiš (84), 4:2 Šoštarić (90).

Omladinac: Križaić, Goričanec, Reich, Lukman, Yokochi, Okubo, Kuhar, Mlinarić, Horvat, Lukman, Lesjak. Trener Danijel Štefulj.

Nogometaši Omladinca do 81. minute pogocima Yokochia vodili su Varteks 2:0 da bi u posljednjih devet minuta utakmice primili četiri pogotka i na kraju izgubili. Treba naglasiti da je Varteks sretno i spretno došao do ove pobjede, dok su se gosti lavovski borili, ali bez zamjene nisu izdržali te su pokleknuli u samoj završnici. (Zlatko Premuš)

NEDELIŠĆE – MEĐIMUREC 0:0

Nedelišće - Stadion Trate. Gledatelja 400. Sudac Klarić.

Nedelišće: Kocijan, Jagec (10. Vrček), Vinicius, Kolak, Jurak, Rodrigo, Vizinger, Slunjski, Martinović, Capan,

Šemper. Trener Željko Vukšić.

Međimurec: Bulić, Kai, Vabec, Novko, Hrustek, Piškor, Copić (83. Zadravec), Treska, Štefulj, Ishida, Šopar (65. Ignjić). Trener Antun Jukić.

Bez pobjednika završio je susjedni derbi Nedelišća i Međimurca u borbenoj i neizvjesnoj utakmici. Domaćin je uglavnom prijetio preko Rodriga Lime, dok je najopasniji kod gostiju bio Saša Treska, međutim, mreže se nisu tresle i na kraju je završilo podjelom bodova. (zp)

SLOGA – JALŽABET 6:2

Čakovec – Igralište Sloge. Gledatelja: 50. Sudac: Dubravko Pavlić (Varaždin). Strijelci: 1:0 Cruz (17), 2:0 Caban (19), 3:0 Knežević (30) 4:0 Kosalec (40), 4:1 Friščić (52), 4:2 Amanović (52), 5:2 Knežević (65), 6:2 Cruz (70).

Sloga: Furuya, Obadić, Kosalec (90. Katančić), Baksa (57. Vinković), Knežević, Begović, Cruz (89.

Hrastić), Zoka (65. Borko), Caban (90. Bogdan), Ladić, Hlapčić. Trener Tihomir Blažeka.

Loše vrijeme nije smetalo da Čakovčani zabilježe važnu pobjedu. Posebno raduje njihova efikasnost i borbenost tijekom svih 90 minuta. Već nakon prvog poluvremena imali su nedostižno vodstvo (4:0), u drugom dijelu nakon što su gosti postigli dva pogotka, ponovo su se razigrali i konačna pobjeda od četiri pogotka razlike to potvrđuje. Ovakva igra, konačno i efikasnost ohrabruje pred finiš prvenstva.

J. Freiler

NOVI MAROF – PUŠČINE 1:3

Novi Marof – Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Nino Škrobar (Brezje). Strijelci: 0:1 Kišić (62), 0:2 Kišić (65), 0:3 Kocijan (70), 1:3 Pečnik (82).

Pušćine: Banfić, Mesec(78. K. Fekonja), Papec, Ro. Punčec, Kocijan, Re. Punčec, Dovečer (46. Kišić), Posavec (90. D. Fekonja), Malnar, Kos, Požgaj. Trener Rade Herceg.

Nakon inicijative i nekoliko propuštenih prilika u prvih 45 minuta kada su pogodili prečku i stativu, u drugih 45 minuta dileme oko pobjednika više nije bilo. Igrači trenera Hercega, koji je dobro rotirao momčad unatoč lošim vremenskim prilikama i uvjetima za igru, su se razigrali i za svega osam minuta preko Kišića i Kocijana postigli tri pogotka i s tri važna boda vratili se u Puščine. (JF)

PODRAVINA – MLADOST KOMET 0:1

Ludbreg - Igralište NK Podravina. Gledatelja 200. Sudac: Bubek. Strijelac: Pintarić (7).

Mladost Komet: Farkaš, Balent, Zvornik (79. Božek), Pintarić, Jambrović, Golubić (14. Oehler), Vuk, S. Radiković (90. N. Bukal), Šimunić, D. Bukal (87. Horvat), A. Radiković. Trener Gregor Bunc.

Desetkovana ekipa Mladosti Kometa, koja je nastupila praktički s juniorskim sastavom, ostvarila je minimalnu, ali potpuno zasluženu pobjedu u Ludbregu nad Podravinom. Velikim zalaganjem svih igrača, odličnom taktikom trenera Bunca stigli su do tri boda dok je pobjedonosni pogodak postigao Pintarić u sedmoj minuti utakmice. (ZP)

DINAMO (D) – NEDELJANEC 3:1

Palovec - Igralište NK Dinamo. Gledatelja 50. Sudac: Buden. Strijelci: 1:0 Igrec (4), 2:0 Igrec (16), 3:0 Igrec (42), 3:1 Glavaš (55).

Dinamo (D): Fodor (60. Novak), Bihar, Hlišć (75. Jakšić), Antonović (75. Novak), Igrec, Petak, Marodi, Horvat (90. Drvoderić), Kovač, Droždek, Jarić. Trener: Nikola Goričanec.

Na krilima izrazito raspoloženog trostrukog strijelca Stjepana Igreca, nogometaši Dinama ostvarili su potpuno zasluženu pobjedu nad Nedeljancem. Utakmica je riješena već u prvom dijelu kada je Igrec postigao tri pogotka, da bi u nastavku gosti tek uspjeli smanjiti rezultat na konačnih 3:1. (ZP)

POLET – RUDAR 4:0

Sveti Martin na Muri - Igralište NK Polet. Gledatelja 500. Sudac: Velđi. Strijelci: 1:0 Kovač (41), 2:0 Ferlin (44), 3:0 Medved (52), 4:0 Medved (90).

Polet: Jambres, Sakač, Kovač (54. Goričanec), Mezga, Hozjan (90. Rožman), Barat, Ferlin (82. Čurin), Horvat (90. Filipović), Medved, Cvetković (73. Turk), Herceg. Trener Mario Kovačević.

Rudar: Končić, Šprajc, Petak, A. Zadravec, Šoltić, Novak (54. G. Radiković), M. Zadravec, Toplek, Goričanec, Skoliber (85. M. Radiković), Vinko. Trener Smiljan Liklin.

Susjedni derbi Poleta i Rudara, odigran pred oko petstotinjak gledatelja, donio je odličnu nogometnu predstavu koja je završila visokom pobjedom domaće ekipe. U samoj završnici prvoga dijela Kovač i Ferlin odvode Polet na odmor s prednošću od dva pogotka, da bi u nastavku Medved potvrdio pobjedu Poleta pogocima u 52. te u 90. minuti. (ZP)

Parovi 25. kola: Nedjelja, 12.5. u 17h: Pušćine – Varteks, Bednja – Polet (SMnM), Nedeljanec – Dubravka Zagorac, Jalžabet – Dinamo (D), Međimurec – Sloga (Č), Subota, 11.5. u 17h: Nedelišće – Podravina, Omladinac (NSR) – Mladost Komet, Rudar – Novi Marof.