Nogomet 28.08.2019. 08:15. Zadnja izmjena: 28.08.2019. 08:16.

1. kolo

4. NOGOMETNA LIGA ČAKOVEC-VARAŽDIN: Teška ozljeda igrača u Dunjkovcu/Pretetincu

SLOGA – IVANČICA 2:5

Čakovec – Igralište Sloge. Gledatelja: 150. Sudac: Dino Kramar (Varaždin). Strijelci: 0:1 Vukman (8), 0:2 Vrbanić (28), 1:2 Vinković (35), 1:3 Žuliček (38), 1:4 Jagić (69), 2:4 Knežević (71), 2:5 Božak (90).

Sloga: Vurušić, Obadić, Kosalec, Baksa, Vinković (90. Zdolec), Knežević, Borko (78. Vabec), Zoka, Toplek (90. Ružić), Bogdan (60. Takamura), Hlapčić. Trener Tihomir Blažeka.

Ivančica: Andreić, Friščić, Vinceković (76. Vuković), Vukman (61. Kostanjevac), Gregur (83. Martinčević), Božak, T. Jagić, Vrbanić (90. Hehet), D. Jagić, Žuliček, Ribić. Trener Damir Friščić.

Novi četvrtoligaš Ivančica lakše je od očekivanog zabilježio pobjedu na gostovanju kod čakovečke Sloge. Čakovčani su razočarali igrom i zalaganjem, kako u obrani tako i napadu, a pitanje pobjednika bilo je riješeno već nakon prvih 45 minuta.

MLADOST KOMET – ZELENGAJ 2:2

Prelog - Igralište NK Prelog. Gledatelja 150. Sudac: Babić. Strijelci: 0:1 Soldatek (35), 1:1 Sabol (44), 2:1 Golubić (55), 2:2 Horvat (70).

Mladost Komet: Kanižaj, Halić (73. Hozjak), Balent, D. Bukal, N. Bukal (12. Radiković), Jambrović (90. Božek), Golubić, Sabol, Vagjunec, Blagus, Šimunić. Trener Gregor Bunc.

Zelengaj: Bešenić, Hudoletnjak, Vrbanić, Mlakar, Vrček (55. Ismajlovski), Kapitan (74. Labaš), Jurinić (64. Martinez), Soldatek, Vitez, Perkušić, Horvat. Trener Mario Ružić.

Utakmica Mladosti Kometa i Zelengaja bila je borbena, puna preokreta i rezultatske neizvjesnosti, što pokazuje i konačan rezultat 2:2. Potez utakmice zasigurno je bio predivan pogodak Sabola u 44. minuti, a prema prikazanom, domaćin je taj koji mora žaliti za pobjedom.

NEDELIŠĆE – DINAMO (D) 3:2

Nedelišće - Igralište SRC Trate. Gledatelja 300. Sudac: Velđi. Strijelci: 0:1 Igrec (39), 1:1 Farkaš (40), 2:1 Radiković (52), 2:2 Igrec (70), 3:2 Vibovec (75).

Nedelišće: Kocijan, Radiković (88. Jagec), Jurak, Dežđek (69. Dodlek), Panić, Vizinger (71. Patafta), Sabol (85. Šoštarić), Capan, Vibovec, Farkaš, Lesjak (46. Petrovečki). Trener Neven Bujanić.

Dinamo (D): Žagar, Bihar (88. Drvoderić), Novak (57. Šegović), Hlišć, Antonović (56. Dominić), Krznar, Igrec, Petak, Jakšić (56. Marodi), Horvat, Drožđek. Trener Nikola Goričanec.

Međimurski derbi donio je borbenu i neizvjesnu utakmicu u kojoj je domaćin, unatoč tome što je utakmicu završio s devet igrača, došao do vrijedne pobjede, dok gosti mogu žaliti za svojim propuštenim prilikama. (ZP)

DINAMO (P) – MLADOST (SM) 0:0

Palovec . Igralište NK Dinamo. Gledatelja 400. Sudac: Pavlić.

Dinamo (P): Jalšovec, F. Jančec, Dodlek, Nađ, M.Jančec (55. Klekar), Baksa, Gajnik, Štrok, S. Križaić (65. I. Križaić), Šmit, Bujan. Trener Josip Šegović.

Mladost (SM): Prekupec, Pavlic, Kvakan, Tarandek, Nađ, Vlah, Erdelji (70.D. Igrec), Gašparić (90. Šulj), Skitarelić (46. Mlinarec), Magdalenić, F. Igrec. Trener Goran Jagić.

Bez pobjednika završila je borbena i neizvjesnsa utakmica dvaju novajlija u ligi. Na kraju je završilo bez pogodaka, iako su obje momčadi stvorile nekoliko izglednih prilika, koje ipak nisu iskoristile. (ZP)

MEĐIMUREC – NEDELJANEC 3:2

Dunjkovec/Pretetinec – Igralište Hraščica. Gledatelja: 200. Sudac: Nino Vugrinec (Sv. Đurđ). Strijelci: 1:0 Malnar (40), 2:0 Malnar (70), 2:1 Modrić (75), 3:1 Ro. Punčec (83), 3:2 Matučec (90+4).

Međimurec: Posavec, Kai, Šobak (77.Štrukelj), Vabec (82. Kos), Hrustek, S. Treska (90. Re. Punčec), Papec, Ishida (48. D. Treska), Malnar, Ro. Punčec (90. D. Novko), M. Novko. Trener Antun Jukić.

Nedeljanec: Mikić, Kučko, Mesec, Gredelj (90. Hruškar), Đunđek, Matučec, Škvarić (48. Žganec), Hanžek, Bistrović, Glavaš, Modrić. Trener Damir Maretić.

Na Hraščici, u Dunjkovcu/Pretetincu, gledali smo zanimljiv susret, koji je ipak na kraju obilježila teška ozljeda Emanuela Škvarića, a sama utakmica je zbog pružanja prve pomoći igraču trajala čak 21 minutu duže. Što se sam utakmice tiče, na početku više inicijative gostiju, dva je puta u prilici bio Modrić, jednom Bistrović, a dobro je oba puta reagirao vratar Posavec. Domaći prvi put prijete u 38. minuti preko Roberta Punčeca, da bi u 40. minuti Malner dobro izveo slobodan udarac s dvadesetak metara i pogodio za vodstvo domaćih. U drugom poluvremenu Malnar ponovo zabija za povećanje vodstva, međutim, gosti smanjuju nakon samo pet minuta. Posavec je obranio opravdano suđeni kazneni udarac za goste, a odbijenu loptu Modrić je ipak pospremio u mrežu. Do kraja susreta uzbudljivo. Nakon što je Mikić obranio zicer Darijanu Treski, Robert Punčec je postigao efektni pogodak za uvjerljivo vodstvo domaćih, koje je trajalo do četvrte minute sudačke nadoknade, kada Matučec zabija za konačnih 3:2. (JF)

JALŽABET – OMLADINAC 4:1

Jalžabet - Gledatelja 200. Sudac: Juras. Strijelci: 1:0 Ismajlovski (32), 2:0 Lotar (66), 2:1 Toplek (74), 3:1 Božić (78), 4:1 Lotar (87).

Jalžabet: Špicar, Friščić, Možanić (84. Artić), Bobek, Vrbek (77. Božić), Ismajlovski, Ljubek, Amanović (46. Horvatić), Hanc (81. Janušić), Cvilko (46. Lotar), Car. Trener Goran Vitković.

Omladinac: Križaić, Goričanec, Fric, M. Lukman, D. Lukman, Mlinarić, Sermek, Mesarić (75. Baksa), Mesarić, Toplek, Drk. Trener Danijel Štefulj.

Težak poraz nogometaša Omladinca u Jalžabetu protiv razigranog domaćina. Nadu gostima vratio je Toplek pogotkom u 74. minuti, međutim, domaći nakon toga postižu još dva pogotka za uvjerljivu pobjedu 4:1. (ZP)

Parovi 2. kola (17 sati): Ivančica – Jalžabet, Dinamo (P) – Mladost Komet, Mladost (SM) – Omladinac (NSR), Dianmo (D) – Međimurec, Nedeljanec – Bednja, Dubravka Zagorac – Sloga, Zelengaj – Nedelišće.