Nogomet 18.06.2019. 08:27. Zadnja izmjena: 18.06.2019. 08:29.

30. kolo

4. NOGOMETNA LIGA ČK – VŽ: U N.Marofu igrač Nedelišća 'pocrvenio' zbog udaranja suigrača

• PUŠČINE – BEDNJA 1:1

Pušćine – Igralište Puščina. Gledatelja: 250. Sudac: Denis Buden (Ljubeščica). Strijelci: 0:1 Ivančić (17), 1:1 Kocijan (45).

Pušćine: Banfić, Mesec, Ro. Punčec, Kocijan, Re. Punčec, Dovečer (55. Fekonja), Levanić, Malnar, Kos, Požgaj, Kirić. Trener Rade Herceg.

Iako se igralo po velikoj vrućini, gledatelji su mogli vidjeti zanimljivu utakmicu u kojoj su obje ekipe postigle po jedan pogodak, tako da je prema prikazanom na terenu neriješen rezultat i realan ishod susreta. Gosti su početnu inicijativu iskoristili u 17. minuti postigavši vodeći pogodak, dok su domaći izjednačili preko Kocijana u posljednjoj minuti prvog poluvremena. U drugom poluvremenu bez pogodaka, iako je s obje strane bilo prilika za promjenu rezultata. Valja spomenuti da se igralo vrlo fer i korektno, bez kartona. (J. Freiler)

• PODRAVINA – RUDAR 1:4

Ludbreg – Stadion Podravine. Gledatelja: 150. Sudac: Dario Velđi (Štefanec). Strijelci: 0:1 Skoliber (3), 0:2 M. Zadravec (22), 0:3 Goričanec (45), 0:4 Skoliber (48), 1:4 Valjak (70).

Rudar: Rajf, Vinko, Šardi, Skoiber, Šprajc, Petak (67. M. Radiković), A. Zadravec, Šoltić (56. G. Radiković), Novak, M. Zadravec, Goričanec. Trener Smiljan Liklin.

Velika vrućina nije smetala igračima Rudara zabilježiti uvjerljivu pobjedu. Kontrolirali su igru svih devedeset minuta, a kao strijelac i dodavač istaknuo se Roberto Skoliber. Domaći su već nakon prvog poluvremena imali uvjerljivo vodstvo, a mogli su do kraja susreta postići još koji pogodak za uvjerljiviju pobjedu. Ova pobjeda i rezultat dobar su znak i poticaj za novu sezonu u koju će Rudar ući kao novi trećeligaš. (JF)

• VARTEKS – MEĐIMUREC 3:1

Sračinec – Igralište Sračinca. Gledatelja: 200. Sudac: Damir Klarić. Strijelci: 0:1 Šostarić (25), 2:0 Kukec (32), 2:1 Zadravec (45), 3:1 Senkiš (82).

Međimurec: Bulić, Kai, Šobak, Vabec, Hrustek, Novko, Copić (61. Piškor), S. Treska, Zadravec (69. D. Treska), Štrukelj, Ignjić (71. Kregar). Trener Antun Jukić.

Zaslužena pobjeda domaćih koji su igrali bolje i imali više prilika za pogodak, od kojih su dvije iskoristili u prvom dijelu susreta. Gosti su do kraja poluvremena smanjili ishod, da bi u završnici drugog dijela domaći postigli još jedan pogodak te riješili pitanje pobjednika. (JF)

• MLADOST KOMET – JALŽABET 3:1

Prelog - Stadion Mladosti. Gledatelja: 100. Sudac: Turk. Strijelci: 1:0 N. Bukal (19), 2:0 D. Bukal (30), 2:1 Hanc (33), 3:1 Golubić (34).

Mladost Komet: Božek, Halić, Mišić, N. Bukal (50. Zvornik), Pintarić, Golubić, Balent, Hladnik, Hozjak, D. Bukal (53. Horvat), Šimunić. Trener Gregor Bunc.

U posljednjoj utakmici prvenstva domaćin, desetkovan izostancima igrača, ostvario je zasluženu pobjedu protiv čvrste i borbene ekipe Jalžabeta. Najljepši trenutak utakmice dogodio se u 19. minuti kada je Nikola Bukal, kojem je ovo bila posljednja seniorska utakmica, postigao predivan pogodak za što je od navijača nagrađen gromoglasnim aplauzom. (Zlatko Premuš)

POLET (SMnM) – SLOGA 4:0

Sveti Martin na Muri - Igralište NK Polet. Gledatelja: 250. Sudac: Vugrinec. Strijelci: 1:0 Barat (3), 2:0 Barat (42), 3:0 Mezga (87), 4:0 Goričanec (88).

Polet: Jambres (od 83. Horvat), Filipović (od 61. Turk), Mezga, Hozjan (od 78. Rožman), Barat, Ferlin (od 61. Čurin), Horvat, Medved, Cvetković, Šarić (od 61. Goričanec), Karlovčec. Trener Mario Kovačević.

Sloga: Vurušić, Caban (90. Zdolec), Kosalec, Knežević, Begović, Borko, Hrastić, Fabricio, Ladić, Bogdan (66. Bahunek), Hlapčić. Trener Tihomir Blažeka.

Nogometaši Poleta u slavljeničkoj atmosferi ostvarili su očekivanu i potpuno zasluženu pobjedu. Nakon utakmice nastavljeno je veliko slavlje uz vatromet, a medalje i pehar za osvojeni naslov prvaka igračima Poleta i stručnom stožeru uručio je povjerenik za natjecanje lige Darko Jambrović. (ZP)

• DINAMO (D) – DUBRAVKA ZAGORAC 2:2

Palovec - Igralište NK Dinamo. Gledatelja: 100. Sudac: Pavlić. Strijelci: 1:0 Hlišć (45), 2:0 Jakšić (64), 2:1 Toplak (81), 2:2 Toplak (90).

Dinamo: Fodor, Drvoderić (77. I. Krznar), Novak (87. Dodlek), Hlišć, S. Krznar, Horvat, Igrec, Jakšić, Kovač, Droždek, Jarić. Trener Nikola Goričanec.

Pomlađena ekipa domaćih odigrala je odličnu utakmicu te do 81 minute imala prednost 2:0. Propustili su igrači Dinama iz Palovca i nekoliko odličnih prilika za uvjerljivije vodstvo, kao i kazneni udarac u 59. minuti, kada je S. Krznar pogodio vratnicu. Uporni gosti iz Turčina iskoristili su pad koncentracije domaćih te u samoj završnici susreta, preko „jokera s klupe” Toplaka, postižu dva pogotka za konačnih 2:2. (ZP)

• NOVI MAROF – NEDELIŠĆE 3:7

Novi Marof - Športski park. Gledatelja: 60. Sudac: Juras. Strijelci: 0:1 Mesarić (9), 0:2 Jurak (40), 0:3 Jurak (43), 0:4 Marciuš (55), 0:5 Mesarić (60), 1:5 Sabolić (72), 2:5 Puškadija (75), 2:6 Kocijan (78), 3:6 Hrupec (79), 3:7 Jurak (85).

Nedelišće: Jovan, Pintarić, Marciuš, Mesarić, Kocijan, Jurak, Slunjski, Martinović, Capan, Vibovec, Vrček. Trener Željko Vukšić.

Očekivana pobjeda Nedelišća unatoč tome što su većinu utakmice igrali s igračem manje. Naime, u 22. minuti za vrijeme odmora za osvježenje Martinović je namjerno udario vlastitog suigrača rukom u predjelu prsa te je zbog toga isključen. Igrači Nedelišća, iako samo s desetoricom, uz sedam postignutih pogodaka propustili su još nekoliko izglednih prilika za uvjerljiviju pobjedu. (ZP)

• OMLADINAC – NEDELJANEC 1:0

Novo Selo Rok - Igralište NK Omladinac. Gledatelja: 150. Sudac: Novosel. Strijelac: D. Lukman (45).

Omladinac: Križaić (90. Mesarić), Goričanec, Reich (87. Vugrinec), M. Lukman, D. Lukman, Kuhar, Drk, Belše, Fric (62. Mesarić), Horvat (80. Lesjak), Jurinec. Trener Danijel Štefulj.

U posljednjem prvenstvenom kolu minimalna, ali potpuno zaslužena pobjeda Omladinca pogotkom Denija Lukmana pred kraj prvog dijela utakmice. (ZP)