Nogomet 30.04.2019. 06:36. Zadnja izmjena: 30.04.2019. 06:37.

23. kolo

4. NOGOMETNA LIGA ČK– VŽ: Visoku pobjedu Poleta u Pušćinama zasjenio incident na kraju utakmice

PODRAVINA – MEĐIMUREC 2:3

Ludbreg – Stadion Ludbreg. Gledatelja: 150. Sudac: Bojan Juras (Vučetinec). Strijelci: 0:1 S. Treska (11), 0:2 D. Treska (18), 0:3 S. Treska (25), 1:3 Pačko (44), 2:3 Valjak (53-11 m).

Međimurec: Bulić, Ishida, Kai, Copić, Vabec, Hrustek, Piškor (90. Ignjić), S. Treska (90. Kopjar), D. Treska, Šobak (63. Zadravec), Štruklej (34. Novko). Trener: Antun Jukić.

Već u 25.minuti gostujući sastav imao je uvjerljivo vodstvo 3:0. Domaći su do kraja poluvremena isto smanjili, a nakon pogotka iz kaznenog udarca utakmicu učinili krajnje neizvjesnom. Međutim, dobrom taktikom gosti su do kraja susreta kontrolirali igru i osvojili tri vrlo važna boda koja će im u konačnom poretku mnogo značiti. (J. Freiler)

RUDAR – DUBRAVKA ZAGORAC 1:1

Mursko Središće – Igralište Šoderka. Gledatelja: 150. Sudac: Bojan Novosel (Trnovec). Strijelci: 0:1 Conjar (3), 1:1 Goričanec (24).

Rudar: Končić, Šardi, Šprajc, A. Zadravec, Šoltić, Novak (63. Radiković), M. Zadravec, Toplek, Goričanec (72. Petak), Vinko, Skoliber. Trener: Smiljan Liklin.

Sve najznačajnije na ovoj ne baš zanimljivoj utakmici dogodilo se u prvom dijelu susreta. Gosti su iz brze kontre rano postigli vodeći pogodak, a domaći preko Goričanca poravnali rezultat koji se do kraja susreta nije mijenjao, iako je bilo prilika za to, posebno od strane domaćih. (JF)

PUŠČINE – POLET 0:5

Pušćine – Igralište Puščina. Gledatelja: 400. Sudac: Dino Kramar (Varaždin). Strijelci: 0:1 Mezga (21-11 m), 0:2 Mezga (32), 0:3 Goričanec (55), 0:4 Mezga (57 – 11 m), 0:5 Goričanec (83).

Pušćine: Banfić, Papec, Bosilj, Ro. Punčec (87. Fekonja), Kocijan (46. Kišić), Re. Punčec, Levanić, Posavec (71. Požgaj), Malnar, Kos, Mesec (80. Dovečer). Trener: Rade Herceg.

Polet: Jambres, Sakač, Kovač (46. Goričanec), Mezga, Hozjan , Barat, Ferlin (72. Medved), Horvat (81. Rožman), Cvetković, Šarić (84. Turk), Herceg. Trener: Mario Kovačević.

Utakmicu u Pušćinama obilježilo je izrazito slabo suđenje sudačke trojke te rutinska pobjeda gostiju, koji su od 26. minute imali i igrača više. Gosti su poveli u 21. minuti pogotkom Mezge s 11 metara. Isti igrač promašio je u 26. minuti drugi kazneni udarac, kojem je prethodio prekršaj na domaćem vrataru, a tom je prilikom isključen Levanić. Mezga je ipak ponovo bio strijelac u 32. minuti. U drugom poluvremenu dva je pogotka postigao Goričanec, a još jedan, ponovo iz kaznenog udarca, Mezga. (JF)

NEDELJANEC – SLOGA 2:3

Nedeljanec – Igralište Nedeljanca. Gledatelja: 150. Sudac: Željko Turk (Zebanec). Strijelci: 0:1 Caban (4), 0:2 Knežević (7),1:2 Levatić (56), 2:2 Škvorić (75), 2:3 Caban (85).

Sloga: Furuya, Hlapčić, Obadić, Kukovec (78. Borko), Kosalec, Baksa, Caban, Knežević, Zoka, Ladić. Trener: Tihomir Blažeka.

Važna i zaslužena pobjeda Čakovčana. Već u 7. minuti imali su uvjerljivo vodstvo koje su domaći do 75. minute anulirali. Međutim, iskusni Caban je pet minuta pred kraj utakmice svojim drugim pogotkom donio sva tri boda čakovečkoj ekipi. Interesantno je spomenuti da domaći nisu realizirali kazneni udarac u 72., a Čakovčani u 90. minuti. (JF)

Ostali rezultati: Omladinac (NSR) – Novi Marof 4:0, Bednja – Dinamo (D) 1:2, Jalžabet – Nedelišće 3:1, Mladost Komet – Varteks 1:2

Susret 22. kola

SLOGA – BEDNJA 0:1

Čakovec – Igralište sloge. Gledatelja: 200. Sudac: Goran Babić (Varaždin). Strijelac: 0:1 Kulji (46).

Sloga: Furuya, Obadić, Kosalec, Baksa, Borko (71. Caban), Fabricio, Zoka, Ladić, Bogdan (46. Vinković), Kukovec, Hlapčić. Trener: Tihomir Blažeka.

Iako su gosti zasluženo pobijedili, ostaje dojam da su domaći mogli bolje proći. Nakon što u 17. minuti Fabricio nije iskoristio dobru priliku, još bolju na suprotnoj strani nije u 23. minuti realizirao Kulji, koji se iskupio u 46. minuti postigavši vodeći, a pokazalo se i jedini pogodak na utakmici. Domaći u finišu susreta nisu iskoristili dvije prilike za izjednačenje, oba puta u prilici je bio Baksa, tako da su bodovi otišli gostima u Beletinec.