Nogomet 24.04.2019. 13:45. Zadnja izmjena: 24.04.2019. 13:50.

22. kolo

4.NOGOMETNA LIGA ČK–VŽ: Rudaru iz Murskog Središća međimurski derbi protiv Dinama iz Domašinca

DUBRAVKA ZAGOREC – PUŠČINE 2:1

Turčin – Igralište Dubravke. Gledatelja: 150. Sudac: Dario Bubek (Pribislavec). Strijelci: 1:0 Sakač (47), 1:1 Re. Punčec (57), 2:1 Katalenić (75).

Pušćine: Banfić, Papec, Ro. Punčec, Kocijan, Re. Punčec, Levanić, Posavec (72. Dovečer), Kos, Požgaj, Kišić, Mesec. Trener: Rade Herceg.

Nekompletni sastav Puščina u Turčinu je izdržao samo prvih 45 minuta, u kojima nisu iskoristili terensku inicijativu i dvije izgledne prilike za postizanje pogotka. U drugom poluvremenu, nakon vodstva domaćih, Renato Punčec je efektnim pogotkom poravnao ishod, što međutim nije bilo dovoljno. Domaći su petnaestak minuta prije kraja utakmice postigli pogodak koji je na kraju odlučio o pobjedniku. (J. Freiler)

NEDELIŠĆE – NEDELJANEC 1:1

Nedelišće - SRC Trate. Gledatelja: 350. Sudac: Vugrinec. Strijelci: 1:0 Mesarić (21), 1:1 Škvarić (82).

Nedelišće: Jovan, Pintarić, Jagec, Caio Vinicius (83. Vrček), Mesarić, Jurak, Rodrigo Lima, Vizinger (61. Kolak), Martinović, Capan (56. Šemper), Vibovec (75. Marciuš).

Susret Nedelišća i Nedeljanca završio je bez pobjednika. Domaćini su poveli u 21. minuti pogotkom Mesarića te su stvorili još nekoliko prilika koje nisu realizirali. U nastavku utakmice gosti su preuzeli inicijativu, stvorili više prilika, a sve su okrunili pogotkom Škvarića pred kraj utakmice za konačnih 1:1. (zp)

DINAMO (D) – RUDAR 0:2

Palovec - Igralište Dinama. Gledatelja 200. Sudac: Škrobar. Strijelci: 0:1 Šoltić (23), 0:2 Petak (83).

Dinamo (D): Fodor, Novak (88. Dodlek), Hlišć (46. Jarić), Antonović, Krznar (80. Drvoderić), Igrec, Petak, Marodi (61. Jakšić), Horvat, Kovač, Droždek. Trener: Nikola Goričanec.

Rudar: Končić, Šardi, Skoliber, Šprajc, A. Zadravec, Šoltić (90. Radiković), Novak (7. Petak), M. Zadravec (71. G. Radiković), Toplek, Goričanec, Vinko. Trener: Smiljan Liklin.

U međimurskom derbiju nogometaši Rudara tijekom cijele utakmice bili su bolja ekipa te su pogocima Šoltića i Petaka ostvarili potpuno zasluženu pobjedu. Indisponiran i neprepoznatljiv domaćin bio je potpuno bezopasan, a od 65. minute igrao je i s igračem manje jer mu je zbog druge javne opomene isključen Kovač. (zp)

OMLADINAC (NSR) – POLET 0:4

Novo Selo Rok - Igralište Omladinca. Gledatelja 400. Sudac: Klarić. Strijelci: 0:1 Hozjan (41), 0:2 Mezga (72), 0:3 Barat (75), 0:4 Mezga (90).

Omladinac: Križaić, Goričanec, Reich, Lukman, Okubo, Kuhar (76. Fric), Drk (70. Lesjak), Mlinarić, Belše (58. Mesarić), Vugrinec, Horvat. Trener: Danijel Štefulj.

Polet: Jambres, Sakač, Kovač (60. Šarić), Mezga, Hozjan (87. Filipović), Barat, Ferlin (76. Goričanec), Horvat (87 Turk), Medved, Cvetković, Herceg. Trener: Mario Kovačević.

Domaćin je izdržao pritisak gostiju do 41. minute, kada je Hozjan pogotkom donio prednost Poletu. U nastavku utakmice gosti postižu još tri pogotka, pri čemu je Mezga zabio dva, a Barat jedan, za visokih 0:4. (zp)

NOVI MAROF MLADOST KOMET 0:4

Novi Marof - Igralište NK Novi Marof. Gledatelja 100. Sudac: Srnec. Strijelci: 0:1 Benković (5), 0:2 Golubić (35), 0:3 S. Radiković (47), 0:4 Golubić (75).

Mladost Komet: Farkaš, Halić, Sraka (25. Bukal), Balent, Pintarić, Jambrović, Golubić, Vuk, Hladnik (70. Zvornik), S. Radiković, Šimunić. Trener: Gregor Bunc.

Bez većih su problema Preložani ostvarili visoku i potpuno zasluženu pobjedu nad Novim Marofom. Dva pogotka u prvome i dva u nastavku rezime je ove fer i korektne utakmice. (zp)

MEĐIMUREC – JALŽABET 2:1

Dunjkovec/Pretetinec – Igralište Hraščica. Gledatelja: 150. Sudac: Denis Buden. Strijelci: 1:0 S. Treska (35), 2:0 D. Treska (64 – 11 m), 2:1 Hanc (80).

Međimurec: Bulić, Hrustek, Kai, Novko, Piškor, S. Treska (66. Zadravec),D. Treska, Šobak, Štrukelj (83. Ignjić), Ishida, Vabec (75. Kopjar). Trener: Antun Jukić..

S ove utakmice pamtit će se jedino pobjeda domaćih, koji su u prvom dijelu susreta uz inicijativu imali i nekoliko neiskorištenih prilika. Uspjeli su domaći kapitalizirati terensku inicijativu i do 64. minute voditi s dva pogotka prednosti. Nakon toga gosti preuzimaju inicijativu te desetak minuta prije kraja preko Hanca smanjuju na konačnih 2:1. (jf)

Parovi 23. kola (17 sati): subota Omladinac (NSR) – Novi Marof, Rudar – Dubravka Zagorac, Podravina – Međimurec, Mladost Komet – Varteks, nedjelja Pušćine – Polet (SMnM), Bednja – Dinamo (D), Nedeljanec – Sloga (Č), Jalžabet – Nedelišće.