Nogomet 29.08.2014. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 12:49.

ČAKOVČANI U ZAVRŠNICI

POMORAC – MEĐIMURJE 0:1 BIOGRAD NA MORU – Igralište Pomorca. Gledatelja: 150. Sudac: Dario Kulušić (Šibenik). Strijelac: Golik (49 – 11 m). POMORAC: Rogić, M. Colić, Marković, Gakić, P. Colić, Vodopija, Erlić (od 67. Lukić), Lazarevski, Validžić, Kobal (od 76. Fair),Moravčić (od 82. Gagoliaj). Trener: Jugo Domini. MEĐIMURJE: Šafarić, Dodlek, Begović, Mesarić, Šimunić, Vuković (od 88. Vabec), Rebernik (od 89. Novko), Vuk, Kokot, Golik, Hranilović. Trener. Mario Kovačević. Tijesnom ali po svemu zasluženom pobjedom Čakovčani su osigurali nastup u završnici – 1/16 finala hrvatskog KUPA. Koje se igra 24.rujna, protivnika će saznati nakon ždrijeba u HNS-u. U Biogradu na moru Čakovčani su naišli na vrlo motiviranog protivnika čiji su igrači željeli pobjedu i afirmaciju,l pa su igrali vrlo borben o, ponekad i više od toga (grubo o.a.), istovremeno pak domaćin nije osigurao normalne uvjete za igranje ovakvog susreta iz ingerencije HNS-aq. No pametnom i odgovornom igrom Čakovčani su „amortizirali“ igru domaćina i već u 1.poluvremenui imali prilike postići pogotke. Kao i domaćini, no na vratima Čakovčana bio je odlični Šafarić, iako teže ozlijeđen mnogo je toga obranio. Početkom drugog poluvremena Gordan Golik je iz opravdano suđenog kaznenog udarca postigao pogodak koji je, kasnije se je ispostavilo odlučio pobjednika. Mogli su Čakovčani povisiti rezultat i uvjerljivije pobijediti, bilo je nekoliko prilika za to, a u 75.minuti Golik nije realizirao drugi puta dosuđeni kazneni udarac za Čakovčane. Kojima je iz toga do kraja susreta bilo lakše održati minimalnu prednost, jer je domaćima ponestalo snage, a od 80.minute igrali su s 10 igrača (isključen Validžić). Ova pobjeda dobar je i poticaj pred nastavak teških prvenstvenih borbi, a s nestrpljenjem se očekuje ždrijeb 1/16 finala Kupa gdje bi Čakovčani mogli biti domaćini nekom od naših renomiranih prvoligaša.