Nogomet 23.10.2018. 09:17. Zadnja izmjena: 23.10.2018. 09:17.

10. kolo

ČETVRTA NOGOMETNA LIGA ČAKOVEC – VARAŽDIN: Četvrta uzastopna pobjeda Dinama

VARTEKS 2

PUŠČINE 0

Sračinec – Igralište Sračinca. Gledatelja: 300. Sudac: Nino Škrobar /Brezje/. Strijelci: 1:0 Karić (66), 2:0 Kuhar (90).

Puščine: Banfić, Papec (23. Bosilj), Ro. Punčec (77. Pintarić), Re. Punčec, Kocijan, Malnar, Levanić, Posavec (46. Kišić), Kos, Požgaj, Mesec. Trener: Boris Đorđević.

Očekivana pobjeda vodećeg sastava Lige Varteksa. Međutim, gosti su im dobro parirali, posebno igrom u prvih 45 minuta kada nije bilo pogodaka. Dobro je bilo do 66. minute kada je Veldin Karić iz slobodnog udarca postigao vodeći pogodak. Prije toga u 65.minuti zbog drugog žutog kartona pocrvenio je Kos pa su do kraja igrači Puščina igrali s 10 igrača. To su domaći iskoristili a drugi pogodak postigli su u posljednjoj minuti i opravdano slavili. Gosti nisu razočarali, igrali su dobro, šteta da nisu postigli bolji rezultat. (JF)

SLOGA       3

MEĐIMUREC   1

Čakovec – Igralište Sloge. Gledatelja: 150. Sudac: Dario Velđi (Štefanec).Strijelci: 1:0 Antonović (39-11m), 1:1 Copić (49-11 m), 2:1 Bajus (68), 3:1 Ladić (78).

Sloga: Vurušić Katančić, Obadić, Bajus, Kosalec, Baksa (89. Borko), Hergotić (61. Caban), Antonović, Knežević, Zoka, Ladić (86. Mihalic). Trener: Tihomir Blažeka.

Međimurec: Bulić, Kai, Vabec, Hrustek, Štrukelj (65. Zadravec), Copić, Golik (82. Šobak), Treska, Škeljo, Šostarić, Mizuguchi (46. Kopjar). Trener: Davor Piškor.

Domaći su pobjedom prekinuli niz loših rezultata, a istovremeno prekinuli niz gostujućih uspješnih rezultata. U prvih 45 minuta uglavnom izjednačena igra u kojoj su domaći iz opravdano dosuđenog kaznenog udarca postigli vodeći pogodak. U drugom dijelu susreta, nakon što su gosti također iz kaznenog udarca postigli izjednačujući pogodak, domaći su se razigrali, postigli dva pogotka i imali još nekoliko neiskorištenih prilika. Od 77. minute imali su i igrača više (isključen Kai) pa im je bilo još lakše zabilježiti uspjeh i uknjižiti važne bodove. (JF)

NOVI MAROF 1

RUDAR 2

Novi Marof – Igralište Novog Marofa. Gledatelja: 100. Sudac: Marijan Dumančić (Čakovec). Strijelci: 0:1 Skoliber (32), 0:2 A. Zadravec (42), 1:2 Sabolić (90).

Rudar: Rajf, Šprajc (87. Šardi), Vurušić, A. Zadravec (61. G. Radiković), Šoltić, Novak (55. Levačić), Toplek, Petak, Goričanec, Skoliber (83. M. Radiković), Vresk. Trener: Željko Domjanić.

Rudar nastavlja s dobrim igrama i rezultatima. U Novom Marofu, po izuzetno lošem terenu, zabilježena je važna i apsolutno zaslužena pobjeda. Nakon prvih 45 minuta „rudari“ su pogocima Skolibera i A. Zadravca vodili 2:0, u drugom su poluvremenu propustili realizirati nekoliko prilika povećati to vodstvo pa su u 90.minuti domaći postigli pogodak i uspjeli tek "ublažiti" poraz. U subotu u Murskom Središću slijedi derbi, gostuje vodeći, neporaženi sastav varaždinskog Varteksa. (JF)

POLET (SmnM) 0

BEDNJA 1

Sveti Martin na Muri - Igralište NK Polet (SMnM). Gledatelja 500. Sudac Babić. Strijelac: 0:1 M. Ivančić (89).

Polet(SMnM): Jambres, Sakač (88. M. Karlovčec), Mezga, Hozjan, Barat, Ferlin (80. Goričanec), Horvat, Cvetković, K.Karlovčec (46. Mlinarić), Herceg, Čurin. Trener: Zoran Šardi.

Nogometaši Poleta unatoč boljoj igri i nekoliko odličnih propuštenih prilika posebno onih Ferlina koji izlazi sam pred vratara Bosilja koji mu brani udarac te Čurina koji prebacuje gol ponovno su pognutih glava napustio svoj travnjak. Gosti su se branili i obranili da bi minutu prije kraja pogotkom M. Ivančića ostvarili pobjedu. (ZP)

MLADOST KOMET 2

OMLADINAC (NSR) 0

Prelog - Igralište Mladosti. Gledatelja 150. Sudac Juras. Strijelci: 1:0 Hladnik (47), 2:0 Adrian Radiković (72).

Mladost Komet: Farkaš, Sraka, N. Bukal (8. Jambrović), Halić (89. Zvornik), Pintarić, Golubić (87. Škiljo), Vul, Hladnik, S. Radiković, D. Bukal (46. A. Radiković), Šimunić. Trener: Gregor Bunc.

Omladinac (NSR): Križaić, Goričanec, Reich, M.Lukman, Mikulaj (80. Varga), Horvat, Fric (46. Sato), D.Lukman, Lesjak, Kuhar (46. Vugrinec), Jurinec. Trener: Dražen Novak.

Mladost Komet je u utakmici protiv Omladinca ostvarila potpuno zasluženu pobjedu. Nakon prvog dijela u kojem su mreže mirovale već na početku nastavka u 47. minuti Hladnik nakon odlično proigrane akcije S. Radikovića postiže pogodak dok u 72. minuti mladi ali izuzetno perspektivni Adrian Radiković lijepim pogotkom postavlja konačni rezultat utakmice. (ZP)

DINAMO (D) 2

JALŽABET 0

Domašinec - Igralište Kokotov Vez. Gledatelja 125. Sudac Kramar. Strijelci: 1:0 S. Krznar (57, 11m), 2:0 Horvat (62).

Dinamo (D): Fodor, Bihar, Novak (52. Jakšić), Hlišć, S. Krznar, Horvat, Igrec (86. I. Krznar), Petak, Marodi (75. Dodlek), Kovač, Drožđek. Trener: Nikola Goričanec.

Nogometaši Dinama ostvarili su protiv čvrste i borbene ekipe Jalžabeta četvrtu uzastopnu pobjedu. Nakon nekoliko propuštenih prilika pred oba gola u 57. minuti za domaćina je nakon prekršaja nad Horvatom bio dosuđen kazneni udarac kojeg S. Krznar pretvara u pogodak dok pet minuta kasnije Horvat pogotkom potvrđuje pobjedu. (ZP)

PODRAVINA 0

NEDELIŠĆE 1

Ludbreg - Igralište NK Ludbreg. Gledatelja 200. Sudac Klarić. Strijelac: 0:1 Dodlek (27).

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Martinović, Levačić, Brlenić (90. Marciuš), Jurak (64. D.Mesarić), Dodlek, L.Mesarić, Slunjski, Pomper (85. Vizinger), Capan. Trener: Željko Vukšić.

Minimalna ali potpuna zaslužena pobjeda Nedelišća protiv kvalitetne Podravine. Pogodak vrijedan pobjede postigao je Dodlek u 27. minuti. (ZP)

Ostali rezultati: Dubravka Zagorac - Nedeljanec 0:0

PAROVI 10. KOLA: subota (15 sati): Rudar – Varteks, Nedelišće – Sloga (Č), Omladinac (NSR) - Podravina, nedjelja (14 sati): Pušćine – Mladost Komet, Bednja – Novi Marof, Nedeljanec – Polet (SmnM), Jalžabet – Dubravka Zagorac, Međimurec – Dinamo (D).