Nogomet 20.11.2018. 12:35. Zadnja izmjena: 20.11.2018. 12:36.

14. kolo

ČETVRTA NOGOMETNA LIGA ČAKOVEC – VARAŽDIN: Katastrofalan domaći poraz Omladinca

PUŠČINE 1

RUDAR 1

Pušćine – Igralište Puščina. Gledatelja: 120. Sudac: Bojan Juras (Vučetinec). Strijelci: 0:1 Skoliber (44), 1:1 Kocijan (84).

Pušćine: Banfić, Papec, Bosilj, R. Punčec (64. Pintarić), Kocijan, Ro. Punčec (79. Pintarić), Malnar, Kosec, Požgaj, Kišić, Mesec. Trener: Boris Đorđević.

Rudar: Rajf, Šardi, Vinko, Šprajc, Zadravec, Šoltić, Radiković, Novak, Petak (90. Vuri), Goričanec, Skoliber. Trener: Željko Domjanić.

Lokalni derbi završen je bez pobjednika, podjelom bodova. Međutim, mogao je rezultat na kraju i drugačije "glasiti". U prvih 45 minuta više inicijative gostiju i efektan pogodak Skolibera u 44. minuti za zasluženo vodstvo. Imali su gosti prilike za pogotke u 32. Šoltić i 38. minuti Petak, a u 18. minuti upitna situacija kada je Skoliberu poništen pogodak zbog zaleđa. Domaći također s dvije neiskorištene prilike, Kocijana u 36. i Roberta Punčeca u 40. minuti. u U drugom dijelu susreta i dalje zanimljivo, pa je tako u 74. minuti spašavao Banfić, u 75. minuti Kišić je pogodio prečku, a u 84. minuti Kocijan je poentirao i izjednačio rezultat. Do kraja susreta u prilici su bili u 85. minuti Šoltić kod gostiju i 90. Papec kod domaćih. (J. Freiler)

DUBRAVKA-ZAGORAC   2

SLOGA   1

Turčin – Igralište Dubravke. Gledatelja: 100. Sudac: Damir Klarić (Turčišće). Strijelci: 1:0 Conjar (18), 2:0 Horvatić (45), 2:1 Antonović (68).

Sloga: Vurušić, Obadić, Caban, Kosalec, Hergotić (83. Bratko), Antonović, Knežević, Borko (46. Hrastić), Ladić, Zoka, Kukovec (27. Rodrigues). Trener: Tihomir Blažeka.

Čakovčani i dalje „po starom“, kao u nekim ranijim utakmicama. Neefikasni u napadu, a u obrani primaju „jeftine“ pogotke. U Turčinu se je to ponovilo, u napadu nisu realizirali nekoliko izglednih prilika, a u obrani su previše “lako“primili dva pogotka što je bilo domaćima dovoljno da se vesele njima važnoj pobjedi. (JF)

NOVI MAROF 0

MEĐIMUREC 4

Novi Marof – Sportski park. Gledatelja:L 50. Sudac: Željko Turk (Zebanec). Strijelci: 0:1 Copić (23), 0:2 Copić (33), 0:3 Hrustek (54), 1:3 Sabolić (62), 1:4 Šobak (90).

Međimurec: Marciuš, Kai, Škeljo, Vabec, Novko, Hrustek, Copić (75. Šobak), Zadravec (55. Šostarić), Treska, Kopjar (65.Piškor), Štrukelj. Trener: Davor Piškor.

Gostovanje u Novom Marofu nogometaši Međimurca uspješno su apsolvirali. Uvjerljivom, očekivanom i zasluženom pobjedom. Već u 54.minuti imali su nedostižno i uvjerljivo 3:0 vodstvo, koje su u 90. minuti potvrdili. U međuvremenu su ipak "dozvolili"domaćima postići počasni pogodak i sada ih u nedjelju u posljednjoj utakmici jesenjeg dijela prvenstva čeka na domaćem terenu utakmica s jesenskim prvacima varaždinskim Varteksom. (JF)

POLET (SmNM) 4

NEDELIŠĆE 1

Sveti Martin na Muri - Igralište NK Polet. Gledatelja: 450. Sudac: Vugrinec. Strijelci: 1:0 Medved (11), 1:1 L. Mesarić (24), 2:1 Medved (73,11 m), 3:1 Ferlin (75), 4:1 Medved (82)
Polet: Jambres, Sakač, Mezga (87. Rožman), Hozjan, Barat, Horvat (33. Turk), Medved, Cvetković, K. Karlovčec (46. Ferlin), Herceg, Čurin (70. Goričanec). Trener: Dario Kovačević.
Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Levačić, Brlenić, Jurak, Dodlek, L. Mesarić, Slunjski, Pomper, D. Mesarić, Capan (74. Vizinger). Trener: Željko Vukšić.

Međimurski derbi završio je pobjedom Poleta. Domaćin je poveo u 11. minuti pogotkom Medveda da bi gosti poravnali u 24. minuti preko L. Mesarića. Nakon toga se je propustilo nekoliko prilika pred oba gola do 73. minute kada Polet iz najstrože kazne pogotkom Medveda ponovno dolazi u vodstvo. U 75. minuti Ferlin povisuje rezultat na 3:1 dok prvo ime utakmice Medved svojim trećim pogotkom postavlja konačni rezultat utakmice. Z. Premuš

MLADOST KOMET 3

NEDELJANEC 4

Prelog - Igralište Mladosti. Gledatelja 150. Sudac: Dino Kramar (Vž). Strijelci: 0:1 Đurđek (27), 0:2 Puclin (36), 0:3 Glavaš (43), 1:3 Golubić (46), 2:3 S. Radiković (49), 3:3 Golubić (57), 3:4 Đunđek (76).

Mladost Komet: Rojko (51. Farkaš), Vagjunec, Sraka, Pintarić, Zvornik (46. D. Bukal), Golubić, Balent, Hladnik, S. Radiković, A. Radiković, Šimunić. Trener: Gregor Bunc.

Trener domaćih Gregor Bunc nije mogao na ovoj utakmici računati na nekoliko kvalitetnih igrača, vratara što je rezultiralo porazom koji po zbivanjima na terenu nije trebao biti. Naime, na početku utakmice domaćin je propustio realizirati nekoliko odličnih prilika da bi ih gosti kaznili sa tri brza postignuta pogotka. U nastavku domaćin je do 57. minute poravnao rezultat na 3:3 imao je preko D. Bukala priliku da potpuno preokrene rezultat koju ne koristi da bi gosti u 76. minuti pogotkom Đunđeka postigli pogodak vrijedan pobjede. (ZP)

OMLADINAC (NSR) 0

BEDNJA 10

Novo selo Rok - Igralište NK Omladinac (NSR). Gledatelja 200. Sudac Babić. Strijelci: 0:1 Blažeković (13), 0:2 Ivančić (19), 0:3 Kulji (32), 0:4 Blažeković (37), 0:5 Ivančić (52), 0:6 Holi (55), 0:7 Ivančić (63), 0:8 Kulji (68), 0:9 Holi (82), 0:10 Mat. Lučić (85).

Omladinac (NSR): Mesarić, Goričanec, Fric (77. Janušić), Lesjak, Reich, Vugrinec, Horvat, Varga, Drk, Kuhar, Jurinec. Trener: Dražen Novak.

Bez velikog broja igrača koji nisu nastupili u ovoj utakmici nogometaši Omladinca doživjeli su visok poraz protiv Bednje. Već u prvom dijelu utakmice dalo se naslutiti ovakvom krajnjem rezultatu jer su gosti na odmor otišli sa prednošću od četiri pogotka. U nastavku su postigli još šest za pobjedu od 0:10. (ZP)

PODRAVINA 3

DINAMO (D) 2

Ludbreg - Igralište NK Podravina. Gledatelja 120. Sudac Dumančić. Strijelci: 0:1 Petak (5,11m), 1:1 Vagjunec (29), 2:1 Vagjunec (35), 3:1 Valjak (52,11m), 3:2 Jarić (81).

Dinamo (D): Fodor (88. Krznar), Hlišć (58. Dominić), Antonović, Horvat, Igrec (46. Bihar), Petak, Marodi, Jakšić (80. Drvoderić), Kovač, Droždek, Jarić. Trener: Nikola Goričanec.

Poraz nogometaša Dinama u Ludbregu koji to nije trebao biti jer su svojom igrom zaslužili barem bod. Bez svog najboljeg strijelca, S. Krznara, gosti su poveli u 5. minuti iz kaznenog udarca pogotkom Petaka. Domaćin preokreće do 52. minute rezultat na 3:1 da bi gosti u 81. minuti preko Jarića smanjili rezultat na 3:2. Slijede tri odlične prilike za poravnanje koje se ne realiziraju da bi se ozlijedio vratar Fodor kojeg zamjenjuje na vratima igrač Kovač koji je posao odlično obavio zaustavivši jednu stopostotnu priliku domaćih. (ZP)

Ostali rezultati: Varteks – Jalžabet 5:2.

Tablica

PAROVI 15. KOLA: subota (13:30 sati): Nedelišće – Novi Marof, Rudar - Podravina, nedjelja (13:30 sati): Bednja – Pušćine, Nedeljanec - Omladinac (NSR), Jalžabet – Mladost Komet, Međimurec – Varteks, Dubravka Zagorac – Dinamo (D), Sloga (Č) – Polet (SmnM) (igra se u 10 sati).

Izvor: JF i ZP