Nogomet 27.11.2018. 10:21. Zadnja izmjena: 27.11.2018. 10:27.

15. kolo

ČETVRTA NOGOMETNA LIGA ČAKOVEC – VARAŽDIN: Međimurec nanio prvi poraz Varteksu

RUDAR 3

PODRAVINA 1

Mursko Središće – Igralište Šoderka. Gledatelja: 200. Sudac: Denis Buden (Ljubeščica). Strijelci: 1:0 Goričanec (25), 2:0 Fajt (28-autogol), 3:0 Goričanec (58), 3:1 Valjak (88).

Rudar: Rajf, Šardi (72. M. Zadravec), Šprajc (71. Vuri), A. Zadravec, G. Radiković, Novak (83. D. Zadravec), Toplek, Petak, Goričanec (66. M. Radiković), Vinko (65. Levačić), Skoliber. Trener: Željko Domjanić.

Nakon što su poslije 15. minute uspostavili terensku ravnotežu domaći su u roku tri minute postigli dva pogotka, strijelci su bili Radiković i Fajt koji je pogodio vlastitu mrežu. Kad je Radiković u 58. minuti postigao treći pogodak nazirao se je i konačni pobjednik. Domaći su nakon toga dobrom taktikom kontrolirali igru, gosti su pak svoj počasni pogodak postigli dvije minute prije kraj susreta. Više nisu mogli pa je uslijedilo opravdano veselje u redovima domaćih pred odlazak na  zasluženi odmor. (J. Freiler)

SLOGA 3

POLET 4

Čakovec – Igralište Sloge. Gledatelja: 200. Sudac: Bojan Novosel (Trnovec). Strijelci: 0:1 Medved (10), 0:2 Medved (28), 1:2 Obadić (32), 2:2 Antonović (50), 2:3 Barat (71), 2:4 Goričanec (85), 3:4 Rodrigues (87).

Sloga: Vurušić, Obadić, Bajus, Kosalec, Antonović (75. Hergotić), Knežević, Borko (60. Baksa), Ladić, Zoka, Rodrigues, Caban. Trener: Tihomir Blažeka.

Polet: Jambres, Sakač, Mezga, Hozjan, Barat, Ferlin (78. Mlinarić), Medved, K. Karlovčec (89. M. Karlovčec), Herceg, Turk, Čurin (54. Goričanec). Trener: Mario Kovačević.

Unatoč kiši i teškom terenu bio je to zanimljiv susret lokalnih rivala u kojem su na kraju ipak gosti opravdali ulogu favorita i zasluženo slavili. Poveli su s dva pogotka Medveda, domaći su do 50. minute poravnali ishod i utakmicu do kraja učinili neizvjesnom. Ponovo su gosti postigli dva pogotka i u 85. minuti imali uvjerljivo vodstvo, koje su domaći tri minute pred kraj smanjili. Nažalost po njih nisu imali više vremena za bolji rezultat. Da su domaći u nekim ranijim susretima igrali kao s Poletom imali bi sigurno više bodova. (JF)

MEĐIMUREC 2

VARTEKS 1

Dunjkovec/Pretetinec – Igralište Hraščica. Gledatelja: 300. Sudac: Nikola Jelić  (Varaždin). Strijelci: 1:0 Kai (1), 2:0 Hrustek (27), 2:1 Šostarić (60 – autogol).

Međimurec: Bulić, Kai, Vabec, Novko, Hrustek, Piškor, Copić (88. Zadravec), Treska, Šobak, Šostarić, Štrukelj (77. Kopjar). Trener: Davor Piškor.

Unatoč kiši koja je padala svih 90 minuta velik broj gledatelja prisustvovao je zanimljivom susretu u kojem su domaći nanijeli prvi poraz jesenskom prvaku, Varteksu. Već u 1. minuti nakon udarca iz kuta Kai je glavom postigao vodeći pogodak, nakon toga u 14. minuti u dobroj prilici bio je Copić, a u 27. minuti Hrustek je efektnim udarcem s dvadesetak metara postigao drugi pogodak. U 36. Bulić je vrlo dobrom intervencijom spriječio Šoštarića da realizira izglednu priliku za goste, a u 43. minuti još dvije dobre intervencije domaćeg vratara. Na suprotnoj strani i gostujući vratar Domjan dobro je intervenirao kada je u prilici bio Treska. Početkom drugog dijela, u 51. minuti Štrukelj sam pred Domjanom, pucao je kraj gola, a četiri minute nakon toga stopostotnu priliku nije iskoristio Copić. U 60. minuti gosti su smanjili rezultat autogolom Šostarića, a mogli su i izjednačiti rezultat da je u 62. minuti Modrić bio precizniji. U završnici susreta domaći su se uglavnom branili, a onda iz brzih kontri vrebali svoje prilike. Prvu, u 72. minuti nije iskoristio Copić sam pred Domjanom pogodio je prečku, a u 86.minuti i Hrustek je bio sam pred Domjanom koji je dobrom obranom spriječio povećanje vodstva. Nije međutim to spriječilo domaće da se na kraju vesele važnoj pobjedi. (JF)

BEDNJA 2

PUŠČINE 0

Beletinec – Igralište Bednje. Gledatelja: 200. Sudac: Goran Žganec (Čakovec). Strijelci: 1:0 Kulji (22), 2:0 Kulji (85).

Pušćine: Banfić, Papec, Bosilj, Punčec, Kocijan, Posavec, Malnar, Kos, Požgaj, Pintarić (65. Levanić), Kišić (52. Mesec). Trener: Boris Đorđević.

Uglavnom izjednačena igra po teškom terenu i kiši gdje su se domaći bolje snašli i pogocima Kulija sredinom prvog i krajem drugog poluvremena zabilježili pobjedu. Gosti su igrali u polju dobro, u finišu susreta imali su i inicijativu, no bez završnice pa su sportski na kraju priznali poraz. (JF)

JALŽABET 1

MLADOST KOMET 1

Jalžabet - Igralište Jalžabet. Gledatelja 50. Sudac Velđi.

Strijelci: 0:1 S. Radiković (47), 1:1 Hanc (71).

Mladost Komet: Farkaš, Vagjunec, Šimunić, Sraka, Pintarić, Golubić, Hladnik, S. Radiković, Bukal, A. Radiković, Halić. Trener: Gregor Bunc.

Bez pobjednika završila je utakmica Jalžabeta i Mladost Kometa u kojoj su Preložanci u prvome dijelu propustili preko S. Radikovića i D. Bukala odlične prilike za pogodak. U nastavku utakmice u 47. minuti nakon ubačaja D. Bukala, Silvio Radiković donosi svojoj ekipi minimalnu prednost. Gosti propuštaju još jednu odličnu priliku preko Golubića da bi domaćin u 71. minuti pogotkom Hanca poravnao rezultat na 1:1 s kojim i završava utakmica.

DUBRAVKA-ZAGORAC 0

DINAMO (D) 2

Turčin - Igralište Dubravka. Gledatelja 150. Sudac Škrobar.

Strijelci: 0:1 Krznar (57), 0:2 Jakšić (72).

Dinamo/D: Fodor, Bihar, Hlišć (67. Jakšić), Antonović (46. Dominić), Horvat (86. Igrec), Petak (84. Novak), Marodi, Jarić (90. Krznar), Kovač, Drožđek, Krznar. Trener: Nikola Goričanec.

Nogometaši Dinama odigrali su odličnu utakmicu u Turčinu koja im je donijela zasluženu pobjedu nad Dubravkom. Krznar u 57. te Jakšić u 72. minuti bili su strijelci za Dinamo koji je imao još dosta prilika za uvjerljiviju pobjedu.

NEDELJANEC 3

OMLADINAC (NSR) 3

Nedeljanec - Igralište NK Nedeljanec. Gledatelja 150. Sudac Tomičić.

Strijelci: 1:0 Gredelj (1), 1:1 Jurinec (4), 1:2 Reich (25,11m). 1:3 Jurinec (29), 2:3 Kovačić (29), 3:3 Štefulj (72).

Omladinac/NSR: Križaić, Goričanec, Fric (od 46. Horvat), Lesjak, M.Lukman, Reich, Kuhar, Mikulaj (od 81. Vugrinec), Jurinec D.Lukman, Drk. Trener: Dražen Novak.

Crveni karton; Drk (39).

Nogometaši Omladinca vratili su se iz Nedeljanca sa osvojenim bodom kojim su začelje prepustili Novom Marofu. Sama utakmica bila je neizvjesna, puna preokreta i rezultatske neizvjesnosti u kojoj su gosti od 39. minute igrali sa igračem manje, ali unatoč tome vodili 1:3  da bi na kraju utakmica završila bez pobjednika 3:3. Posebno su naglasili da su bili nezadovoljni suđenjem suca Tomičića koji je po njima sudio izuzetno loše i pitaju se kako je mogao i suditi utakmicu kada je suspendiran od strane MNS čiji je član?

NEDELIŠĆE 9

NOVI MAROF 0

Nedelišće - Igralište SRC Trate. Gledatelja 200. Sudac Pavlić.

Strijelci: 1:0 Capan (12), 2;0 Jurak (15), 3:0 Jurak (25), 4:0 Jurak (40), 5:0 Brlenić (50), 6:0 Vrček (60), 7:0 Vizinger (74), 8:0 Jurak (82), 9:0 Capan (83).

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Levačić (46. Novak), Brlenić, Filipović (46. Marciuš), Jurak, Dodlek (46. Vrček), Mesarić (53. Međumurac), Slunjski, Pomper (46. Vizinger), Capan. Trener: Željko Vukšić.

Nogometaši Nedelišća uspješnu polusezonu završili su sa visokom pobjedom protiv Novog Marofa koja je prema propuštenim prilikama mogla biti još uvjerljivija. Posebno je na utakmici bio izuzetno raspoložen Jurak koji je postigao četiri pogotka.