Nogomet 15.10.2018. 08:27. Zadnja izmjena: 15.10.2018. 13:40.

9. kolo

Četvrta nogometna liga Čakovec - Varaždin: Općinski derbi pripao Međimurcu

RUDAR 1

POLET (SMnM) 1

Mursko Središće – Igralište Šoderka. Gledatelja: 800. Sudac: Patrik Kolarić (Strahoninec). Strijelci: 1:0 Skoliber (16), 1:1 Mezga (70).

Rudar: Rajf, Šprajc, Vurušić (90. M. Radiković), A. Zadravec, Novak, Šoltić, M. Zadravec (86. Levačić), Toplek, Petak (46. G. Radiković), Vinko (90. Vuri), Skoliber (79. Goričanec). Trener: Željko Domjanić.

Polet (SMnM): Jambres, Rožman (46. Medved), Filipović (46. Sakač), Mezga, Hozjan, Goričanec (46. Čurin), Barat, Ferlin (57. Mlinarić), Horvat, Cvetković, Herceg. Trener: Zoran Šardi.

Lokalni, susjedski derbi pred velikim brojem gledatelja završen je bez pobjednika što je prema viđenom najrealnije. Domaći su u prvom poluvremenu imali inicijativu i preko Skolibera postigli vodeći pogodak, u drugom poluvremenu inicijativa gostiju koji su preko iskusnog Mezge poravnali ishod. Iako više nije bilo pogodaka, tijekom susreta bilo je prilika s obje strane postići još po koji pogodak pa upravo zbog toga konstatacija o realnom konačnom ishodu ima dobru podlogu.(JF)

MEĐIMUREC 3

NEDELIŠĆE 0

Dunjkovec/Pretetinec – Igralište Hraščica. Gledatelja:500. Sudac: Dario Bubek (Pribislavec). Strijelci: 1:0 Copić (10), 2:0 Copić (20), 3:0 Štrukelj (39).

Međimurec: Bulić, Kai, Vabec, Hrustek, Štrukelj (65. Zadravec), Copić (77. Šobak), Golik (82. Gazibara), Treska, Škeljo, Kopjar (71. Mizoguchi), Šostarić (80. Novko). Trener: Davor Piškor.

Nedelišće: Kocijan, Vibovec (46. Levačić), Martinović, Pintarić, Brlenić, Filipović (23. L. Mesarić), Jurak, Dodlek, Slunjski, Pomper (63. Vizinger), D. Mesarić. Trener: Željko Vukšić.

Susjedski, općinski derbi zasluženo su „dobili“ domaći. Nakon što su gosti u 6.minuti nakon greške Treske iz povoljne pozicije (D. Mesarić) pogodili prečku, do kraja poluvremena tri pogotka domaćih. Dva je preciznim udarcima s ruba gostujućeg kaznenog prostora u 10. I 20. minuti postigao Jure Copić, za treći je asistirao Štrukelju koji je također bio s 16 metara precizan. U drugom, su poluvremenu domaći dobrom taktikom „čuvali“ i očuvali rezultat, gosti pak svoju terensku inicijativu u tom dijelu susreta nisu uspjeli iskoristiti. Bilježimo tek 76. minutu kada je domaći vratar Bulić dobrim intervencijama dva puta spašavao. Utakmici inače fer i korektna, bez kartona, a veselje domaćih i brojnih njihovih poklonika opravdano. (JF)

PUŠČINE 2

NOVI MAROF 2

Pušćine – Igralište Puščina. Gledatelja: 150. Sudac: Nino Vugrinec (Sveti Đurđ). Strijelci: 1:0 Mesec (14), 2:0 Kocijan (26), 2:1 Zeko (57), 2:2 Mešnjak (85).

PUŠČINE: Banfić, Papec, Bosilj, Kocijan (79. Ro.Punčec), Re.Punčec (73. M. Pintarić),Levanić, Malnar (87. Posavec), Kos (87. M. Pintarić), Požgaj, Kišić, Mesec. Trener: Boris Đorđević.

Domaći se nakon uvjerljivog vodstva i nekoliko nerealiziranih prilika poslije prvog dijela susreta nisu nadali takvom konačnom ishodu. Gosti su neefikasnost domaćih i u drugom dijelu susreta dobro iskoristili, postigli dva pogotka i opravdano se veselili važno osvojenom bodu. Domaći pak mogu i moraju žaliti za propuštenim. (JF)

JALŽABET 4

SLOGA 1

Jalžabet – Igralište Jalžabeta. Gledatelja: 100. Sudac: Goran Tomičić (Varaždin). Strijelci: 0:1 Antonović (17), 1:1 Vrbek (41), 2:1 Antonović (45-autogol), 3:1 Janušić 68), 4:1 Janušić (90).

Sloga: Vurušić, Katančić (46. Bajus), Kukovec, Obadić, Kosalec (73. Mihalic), Baksa (84. Bogdan), Antonović, Knežević, Zoka, Ladić, Caban. Trener: Tihomir Blažeka.

U utakmici važnoj za obje ekipe, važne bodove osvojili su domaći. Čakovčani su rano postigli vodeći pogodak, imali su prilike za povoljniji ishod, nisu ih iskoristili što su domaći na kraju „kaznili“. Strpljivom igrom iskoristili sve greške Čakovčana, oni postigli četiri pogotka i na kraju se veselili njima važnoj pobjedi i bodovima. (JF)

OMLADINAC (NSR) 2

VARTEKS 2

Novo selo Rok - Igralište NK Omladinac (NSR). Gledatelja 400. Sudac Novosel. Strijelci: 1:0 Jurinec (15), 1:1 Karić (21), 2:1 Lukman (60), 2:2 Vuković (72).

Omladinac (NSR): Križaić, Goričanec, Reich, Mikulaj (od 88. Kuhar), Sato (od 67. Varga), Horvat, Lukman, Lesjak, Novak, Vugrinec, Jurinec. Trener: Dražen Novak.

Pred oko 400 gledatelja odigrana je utakmica Omladinca i vodećeg Varteksa koja je bila borbena i do kraja neizvjesna i koja je završila bez pobjednika što je i prema zbivanjima na terenu najrealniji rezultat. Domaćin je poveo u 15. minuti nakon brze izigrane akcije da bi gosti poravnali nakon ubaćaja u 231. minuti pogotkom Karića. Ponovno Omladinac po drugi puta dolazi u vodstvo u 60. minuti preko Lukmana ali Vuković u 72. minuti poravnava rezultat na konačnih 2:2. (Z.P.)

MLADOST KOMET 0

PODRAVINA 3

Prelog - Igralište NK Prelog. Gledatelja 150. Sudac Buden. Strijelci: 0:1 Kučko (35), 0:2 Lotar (37), 0:3 Lotar (67).

Mladost Komet: Farkaš, Šimunić, Sraka, N. Bukal, Pintarić (od 62. A. Radiković), Golubić, Vuk, Hladnik, S. Radiković, D. Bukal (od 68. Jambrović), Halić. Trener: Gregor Bunc.

Domaćin je puno očekivao od ove utakmice ali na kraju je pognutih glava te sa ogorčenjem zbog nekoliko velikih sudačkih previda napustio travnjak. Nakon nekoliko neiskorištenih prilika domaćih te nakon ubaćaja Kučko postiže pogodak dok domaćini su negodovali da lopta nije prošla gol liniju. Još se negodovanja domaćih nisu stišala da bi u gostujućem šesnajstercu gostujući igrač igrao rukom domaći protestiraju kod suca a gosti u brzoj kontri postižu novi pogodak. U nastavku utakmice još jedan pogodak Podravine za konačnih 0:3.(ZP)

NEDELJANEC 0

DINAMO 2

Nedeljanec - Igralište NK. Gledatelja 150. Sudac: Turk. Strijelci: 0:1 Horvat (35), 0:2 Krznar (45).

Dinamo: Fodor, Bihar, Novak (od 80. I. Krznar), Hlišć, Horvat, Igrec, Petak, Marodi, Jakšić, Droždek, Krznar. Trener: Nikola Goričanec.

Odlične vijesti stižu nam iz Nedeljanca gdje je desetkovani Dinamo bez nekoliko vrlo važnih igrača ali zahvaljujući odličnom taktikom trenera Goričanca ostvario pobjedu nad Nedeljance. Utakmica riješena već u prvome dijelu kada je Horvat u 35. te Krznar u 45. minuti postigli pogotke. U nastavku još nekoliko prilika pred oba gola ali mreže se nisu tresle te je utakmica završila potpuno zasluženim slavljem nogometaša iz Domašinca.(ZP)

Ostali rezultati: Bednja – Dubravka Zagorac 2:1

PAROVI 10. KOLA (15:00): subota: Varteks – Pušćine, Polet (SMnM) – Bednja, Podravina – Nedelišće, Mladost Komet – Omladinac (NSR), nedjelja: Novi Marof – Rudar, Dubravka Zagorac – Nedeljanec, Dinamo (D) – Jalžabet, Sloga (Č) – Međimurec (10 sati).