Nogomet 09.10.2018. 11:11. Zadnja izmjena: 09.10.2018. 11:20.

8. kolo

Četvrta nogometna liga Čakovec - Varaždin: Pobjeda Pušćina u Svetom Martinu na Muri

MEĐIMUREC 3

PODRAVINA 2

Dunjkovec/Pretetinec – Igralište Hraščica. Gledatelja: 150. Sudac. Dubravko Pavlić (Varaždin). Strijelci: 0:1 Marković (14), 1:1 Golik (35), 2:1 Štrukelj (54), 2:2 Valjak (66), 3:2 Golik (87).

Međimurec: Bulić, Kai, Hrustek, Golik (89. Zadravec), Treska, Škeljo, Kopjar (51. Mizuguchi), Štrukelj (83. Šobak), Šostarić (88. Novko), Copić (90. Gazibara), Vabec. Trener: Davor Piškor.

Nogometaši Međimurca s novim-starim trenerom Davorom Piškorom na čelu nastavljaju s uspješnim igrama. U vrlo zanimljivoj i kvalitetnoj utakmici zabilježili su važnu pobjedu. Gosti su rano postigli vodeći pogodak,imali još nekoliko prilika, nisu iskoristili ni kazneni udarac jer je mladi Bulić bio nesavladiv, odlično je u tom dijelu, ali i do kraja susreta branio. Izjednačujući, euro pogodak postrigao je iskusni Golik, početkom drugog poluvremena Štrukelj je postigao i vodeći pogodak. Vodstvo je anulirao Valjak, a Golik je svojim drugim pogotkom u finišu susreta riješio pitanje zasluženog pobjednika i uz spomenutog vratara Bulića najzaslužniji za na kraju važnu pobjedu i opravdano veselje na i van terena. (JF)

SLOGA 1

NEDELJANEC 2

Čakovec – Igralište Sloge. Gledatelja: 80. Sudac: Bojan Novosel (Trnovec). Strijelci: 0:1 Kovačić (6), 0:2 Kovačić (13), 1:2 Antonović (90).

Sloga: Vurušić, Katančić (46. Rodrigues), Obadić, Bajus (59. Hergotić), Kosalec, Baksa (77. Mihalic), Antonović, Knežević, Ladić (46. Zoka), Caban, Kukovec. Trener: Tihomir Blažeka.

Crveni karton: Tomislav Gredelj (27.minuta – 2.žuti karton).

Čakovčani nisu iskoristili priliku zabilježiti važnu pobjedu. Igrači Nedeljanca su već nakon 13. minute vodili 2:0 i vodstvo su uspjeli zadržati do kraja susreta. Domaći su uspjeli tek u 90.-oj minuti smanjiti ishod, a nisu iskoristili ni to da su od 27.minute susreta igrali s igračem više. Valja izdvojiti dvije sporne situacije, u 18.-oj minuti kada je gostima poništen pogodak zbog prekršaja na domaćem vrataru, te 74.-oj minuti kada domaćima nije priznat pogodak.(JF)

DUBRAVKA/ZAGORAC 1

RUDAR 3

Turčin – Igralište Dubravke. Gledatelja: 150. Sudac: Bojan Juras (Vučetinec). Strijelci: 0:1 Skoliber (31), 0:2 Skoliber (55), 1:2 Belaj (69), 1:3 Šprajc (81).

Rudar: Rajf, Šprajc, Vurušić (78. Goričanec), A. Zadravec (68. G. Radiković), Šoltić (85. M. Radiković), Novak (86. Levačić), M. Zadravec (86. Vuri), Toplek, Petak, Vinko, Skoliber. Trener: Željko Domjanić.

„Rudari“ su konačno odigrali kako se to od njih očekuje i prekinuli niz slabih igara. Na gostovanju kod kvalitetnog protivnika u Turčinu odigrali su taktički vrlo dobro, odgovorno i ambiciozno, šteta je samo da nisu postigli uvjerljiviju pobjedu. Nakon uvjerljivog 2:0 vodstva (oba pogotka postigao Skoliber) dobro su kontrolirali igru i rezultat te se s gledateljima zajedno opravdano veselili zasluženoj pobjedi i važnim bodovima. (jf)

NEDELIŠĆE 4

JALŽABET 0

Nedelišće - igralište SRC Trate. Gledatelja 200. Sudac Babić. Strijelci: 1:0 Jurak (7), 2:0 Jurak (59), 3:0 Slunjski (65, 11m), 4:0 D. Mesarić.

Nedelišće: Kocijan, Vibovec, Martinović, Pintarić, Brlenić (70. Levačić), Filipović, Jurak (76. Vizinger), Dodlek (76. Vrček), Slunjski (78. Međumurac), Pomper (62. Capan), D.Mesarić. Trener: Željko Vukšić.

Nakon neriješenog i dva poraza nogometaši Nedelišća ostvarili su bez većih problema uvjerljivu pobjedu protiv Jalžabeta. Jurak je donio vodstvo Nedelišću u 7. minuti dok su u nastavku utakmice precizni bili ponovno Jurak, Slunjski i D. Mesarić. (ZP)

DINAMO (D) 3

BEDNJA 2

Domašinec - igralište Kokotov Vez. Gledatelja 200, Sudac; Vugrinec, Strijelci: 0:1 Kulji (37), 1:1 Krznar (39,11m), 2:1 Krznar (53), 3:1 Kovač (65), 3:2 Holi (69).

Dinamo (D): Fodor, Bihar, Hlišć (79. Novak), Jarić, Krznar, Horvat, Igrac (90. Dodlek), Petak, Marodi (87. Jakšić), Kovač, Drožđek. Trener: Nikola Goričanec.

Nogometaši Dinama odigrali su odličnu utakmicu koja im je donijela i potpuno zasluženu pobjedu protiv favorizirane Bednje. Poveli su gosti u 37. minuti, ali Krznar u 39. iz kaznenog udarca i minutu kasnije iz igre preokreće rezultat na 2:1. Slijedi isključenje Jarića ali i prekrasan pogodak Davida Kovača koji svoju ekipu odvodi u vodstvo od 3:1. Gosti dolaze do pogotka u 69. minuti, ali fantastični borbeni domaćin do kraja je uspio sačuvati vodstvo i zabilježiti važnu pobjedu. (ZP)

POLET 2

PUŠĆINE 3

Sveti Martin na Muri - igralište Polet. Gledatelja 250. Sudac Klarić. Strijelci: 0:1 Sakač (10, ag), 1:1 Ferlin (13), 1:2 Mesec (41), 1:3 Kišić (42), 2:3 Medved (90).

Polet (SMnM): Jambres, Sakač, Rožman (46. Cvetković), Mezga, Goričanec (62. Karlovčec), Barat, Ferlin, Mlinarić (82. Filipović), Herceg, Čurin, Turk (46. Medved). Trener: Zoran Šardi.

Pušćine: Banfić, Papec, Bosilj, Kocijan, R. Punčec (90. Pintarić), Levanić, Malnar, Kos, Požgaj (83. Dovečer), Kišić, Mesec. Trener: Boris Đorđević.

Nogometaši Pušćina priredili su veliko iznenađenje pobijedivši potpuno zasluženo Polet rezultatom 2:3. Već u 10. minuti Sakač zabija autogol za 0:1. Ipak, u 13. minuti Ferlin poravnava rezultat na 1:1. Gosti kroz dvije brze izigrane akcije pogocima Meseca i Kišića ostvaruju vodstvo od 1:3. U nastavku utakmice domaćin u posljednjoj minuti preko Medveda tek smanjuje rezultat na konačnih 2:3. (ZP)

VARTEKS 5

MLADOST K. 0

Sračinec - igralište NK Sračinec. Gledatelja 300. Sudac Dumančić. Strijelci: 1:0 Nježić (25), 2:0 Šoštarić (32), 3:0 Kuhar (45), 4:0 Broz (53), 5:0 Šoštarić (85,11m).

Mladost-Komet: Farkaš, Šimunić, Sraka, N. Bukal (77. Božek), Pintarić, Jambrović (60. A. Radiković), Golubić, Vuk, Hladnik, S. Radiković, Halić (54. Vagjunec). Trener: Gregor Bunc.

Težak poraz nogometaša Mladosti kod vodećeg Varteksa. Domaćin je od prve minute dominirao terenom i već na odmor otišao sa tri gola prednosti. U nastavku je postigao još dva za konačnih 5:0. (ZP)

N. MAROF 2

OMLADINAC 1

Novi Marof - igralište NK Novi Marof. Gledatelja 150. Sudac Srnec. Strijelci: 0:1 Yamato (7), 1:1 Halilović (54), 2:1 Zeko (74).

Omladinac: Križaić, Goričanec, Lukman, Mikulaj, Yamato, Horvat (62. Varga), Lukman, Lesjak, Novak (76. Fric), Vugrinec, Jurinec. Trener: Dražen Novak.

Poraz nogometaša Omladinca kod posljednjeg novog Marofa koji to nije trebao biti jer su gosti poveli od 7. minute pogotkom Yamate. Uz pogodak promašili su i nekoliko prilika za povećanje rezultata da bi u nastavku stali i dozvolili domaćinu da preokrene rezultat i ostvari prvu prvenstvenu pobjedu. (ZP)

PAROVI 9. KOLA (15 sati)

• subota: Omladinac (NSR) – Varteks, Rudar – Polet (SmnM), Mladost Komet - Podravina
  • nedjelja: Pušćine – Novi Marof, Bednja – Dubravka-Zagorac, Nedeljanec – Dinamo (D), Jalžabet – Sloga (Č), Međimurec - Nedelišće