Nogomet 30.10.2018. 08:42. Zadnja izmjena: 30.10.2018. 08:46.

11. kolo

ČETVRTA NOGOMETNA LIGA ČAKOVEC – VARAŽDIN: Sedmica Poleta Nedeljancu

RUDAR 1

VARTEKS 2

Mursko Središće – Igralište Šoderka. Gledatelja: 300. Sudac. Nino Vugrinec (Sveti Đurđ). Strijelci: 0:1 Šoštarić (24), 0:2 Šoštarić (80), 1:2 Skoliber (85).

Rudar: Rajf, Šprajc, Vurušić (78. Levačić), Zadravec (56. G. Radiković), Šoltić, Novak, Toplek, Petak (85. Vuri), Goričanec (85. M. Radiković), Vinko, Skoliber. Trener: Željko Domjanić.

Mladi gostujući sastav nastavlja pobjednički niz i blizu je osvajanja naslova jesenskog prvaka. U zanimljivoj utakmici Varaždinci su zasluženo pobijedili, imali su više inicijative i prilika, te su igrali bolje od domaćina. Već u 15. minuti Šoštarić nije iskoristio priliku postići vodeći pogodak, no, ispravio se u 24. minuti pogodivši za 0:1. U 34. minuti greška pomoćnog suca Sveteca, koji je utrčavanje Petaka iz drugog plana označio kao zaleđe. Minutu iza toga Vurušić je previše komplicirao u dobroj poziciji pred gostujućim vratarom Domjanom koji je u 39. minuti dobrom reakcijom udarac Vinka s 16 metara skrenuo u stativu i korner.

Minutu pred kraj poluvremena Rajf je spriječio pogodak Luke Modrića, koji je u 50. minuti pogodio stativu, a u 77. minuti nije iskoristio još jednu stopostotnu priliku. U 80. minuti Šoštarić je postigao drugi pogodak, odlično izvevši slobodan udarac s 16 metara. Pet minuta pred kraj Skoliber je smanjio vodstvo gostiju, ali za nešto više nije bilo vremena. (J. Freiler)

MEĐIMUREC 1

DINAMO 0

Dunjkovec/Pretetinec – Igralište Hraščica. Gledatelja: 150. Sudac. Dario Bubek (Pribislavec). Strijelac: 1:0 Škeljo (87).

Međimurec: Bulić, Strahonja (58. Zadravec), Novko, Hrustek (89. Šobak), Treska, Škeljo, Kopjar (50. Golik), Štrukelj, Šostarić, Copić, Vabec. Trener: Davor Piškor.

Dinamo: Fodor, Bihar, Hlišć, Antonović (60. Novak), Horvat, Igrec, Petak, Marodi, Kovač, Drožđek, Krznar (58. Jakšić). Trener: Nikola Goričanec.

Zanimljiv susret u kojem su tri minute pred kraj pogotkom Škelje slavili domaći. U prvih 45 minuta igralo se je bolje, šteta da ta igra nije rezultirala pogocima. Prilika za iste bilo je s obje strane. Prvu u 10. minuti nije iskoristio Copić, vratar Fodor nije se dao iznenaditi, iza toga Igrec je iz povoljne prilike pucao kraj gola. U 16. minuti dobru akciju s Copićem nije dobro završio Hrustek. Nakon toga, u 21. minuti Treska je sa 6-7 metara bio neprecizan baš kao i u 24. minuti na suprotnoj strani Petak. U drugom poluvremenu i dalje otvorena igra s obje strane, ali za razliku od prvog poluvremena manje prilika. Bilježimo tek onu Treske u 50. te Igreca u 75. minuti. Kad se je očekivao kraj susreta i svakom protivniku po bod, odlično je slobodan udarac s 18 metara izveo Škeljo i riješio pitanje pobjednika. ). (JF)

PUŠČINE 2

MLADOST-KOMET 1

Puščine – Igralište Puščina. Gledatelja: 150. Sudac. Goran Žganec. Strijelci: 1:0 Bosilj (20), 1:1 Sraka (45), 2:1 Pintarić (77).

Pušćine: Banfić, Bosilj, R. Punčec, Kocijan, Ro. Punčec, Dovečer, Levanić, Posavec, Požgaj, Pintarić, Kišić. Trener: Boris Đorđević.

Mladost Komet: Farkaš, Šimunić, Sraka, Pintarić, Jambrović, Vuk, Hladnik (74. Bukal), S. Radiković, A. Radiković, Halić, Balent. Trener: Gregor Bunc.

U zanimljivom susretu dva lokalna rivala na kraju su se pobjedi i važnim bodovima veselili domaći koji su nastupili u znatno oslabljenom sastavu. To su međutim nadoknadili borbenošću, što im se na kraju i isplatilo. U prvih 45 minuta uglavnom izjednačeno, time da su domaći preko Bosilja u 20. minuti došli u vodstvo, a gosti, koji su od 41. minute igrali s 10 igrača (isključen Šimunić) izjednačujući su pogodak postigli u 45. minuti preko Srake. Brojčanu prednost domaći su iskoristili u 77. minuti kada je pobjednički pogodak postigao Pintarić. (JF)

OMLADINAC 1

PODRAVINA 3

Novo selo Rok - Igralište NK Omladinac. Gledatelja 150. Sudac: Buden. Strijelci: 1:0 Sato (3), 1:1 Valjak (21), 1:2 Marković (41), 1:3 Valjak (58).

Omladinac: Križaić, Goričanec, Reich, Lukman, Mikulaj (od 46. Horvat), Sato, Lukman, Lesjak, Novak (od 63. Varga), Vugrinec, Jurinec. Trener: Dražen Novak.

Iako su se potajno nadali da bi mogli ostvariti povoljan rezultat nogometaši Omladinca poraženi su protiv bolje na ovoj utakmici Podravine. Domaćin je odlično započeo utakmicu te je poveo pogotkom Sata od 3. minute. Gosti poravnavaju u 21. minuti pogotkom Valjka da bi Omladinac preko Sata i Jurinca propustio odlične prilike za pogodak te biva kažnjen u 41. te 58. minuti kada Marković i Valjak postižu pogotke vrijedne pobjede. (ZP)

NEDELIŠĆE 2

SLOGA (Č) 0

Nedelišće - Stadion SRC Trate. Gledatelja 250. Sudac Tomičić. Strijelci: 1:0 Brlenić (1), 2:0 Capan (69).

Nedelišće: Kocijan, Vibovec (od 58. Pintarić), Martinović, Levanić, Brlenić, Jurak (od 73. Vizinger), Dodlek, L.Mesarić (od 52. Capan), Slunjski, Pomper (od 86. Marciuš), D.Mesarić (od 83. Vrček). Trener: Željko Vukšić.

Sloga (Č): Vurušić, Katančić, Obadić, Bajus (od 90. Krznar), Kosalec (od 80. Mihalic), Baksa (od 85. Borko), Hergotić (od 46. Caban), Antonović, Knežević, Zoka, Ladić (od 73. Kukovec). Trener: Tihomir Blažeka.

U Međimurskom derbiju nogometaši Omladinca ostvarili su potpuno zasluženu pobjedu nad Slogom iz Čakovca. Već u prvome napadu domaćih  Brlenić glavom postiže pogodak za 1:0. Na konačnih 2:0 pogodak je postigao Caban glavom nakon ubaćaja D. Mesarića.

NEDELJANEC 2

POLET 7

Nedeljanec - Igralište NK Nedeljanec. Gledatelja 200. Sudac: Srnec. Strijelci: 0:1 Medved (4), 0:2 Cvetković (7), 0:3 Čurin (21), 0:4 Barat (61), 1:4 Kovačević (70), 1:5 Mezga (73), 2:5 Kovačević (84), 2:6 Goričanec (86), 2:7 Mezga (89).

Polet: Jambres, Sakač (od 86. Filipović), Mezga, Hozjan , Barat, Horvat, Medved, Cvetković, K. Karlovčec (od 46. Ferlin), Herceg (od 86. M. Karlovčec), Čurin (od 63. Goričanec). Trener: Zoran Šardi.

Nogometaši Poleta «projurili» su Nedeljancem ostvarivši visoku pobjedu te se ponovno vratili na pobjednički kolosijek. Uz sedam postignutih pogodaka Polet je propustio još dosta izglednih prilika te je pobjeda mogla biti još uvjerljivija. (ZP)

Ostali rezultati: Bednja – Novi Marof 6:0, Jalžabet – Dubravka-Zagorac 0:0

PAROVI 12. KOLA: subota (14 sati): Mladost Komet – Rudar, Varteks – Bednja, Polet (SmnM) – Jalžabet, Podravina – Sloga (Č), Omladinca (NSR) - Pušćine, nedjelja (14 sati): Novi Marof – Nedeljanec, Dubravka-Zagorac – Međimurec, Dinamo (D) – Nedelišće.