Nogomet 04.04.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

ČETVRTFINALE KUPA NOGOMETNOG SAVEZA MEĐIMURJA

Minimalna ali potpuno zaslužena pobjeda Nedelišća

NEDELIŠĆE 1

MEĐIMURJE 0

Nedelišće  Stadion Trate. Gledatelja  400. Sudac: Matija Horvat (Vž). Pomoćnici: Fodor i Šuplika.

Strijelac:  Jagec (75,11m)

Nedelišće: Trstenjak, M. Pintarić (od 46. Vručina), N. Pintarić, Kosir, Marčec, Topolnjak, Varga, Vizinger (od 16. Jagec, (od 90. T. Pintarić)), Slunjski, Mesarić, Međumurec (od 90. Numanović).

Međimurje: Šafarić, Kristić, Branilović, Dodlek, Vuković (od 37. Šarić),  Vuk, Kokot, Golik (89. Novko), Marciuš ( 89. L. Mesarić, Hranilović, Karlovčec (90. Stojkov). Trener: Mario Kovačević. Crveni karton: Hranilović (87).

Susret ponajboljih Međimurskih ekipa koje su se susrele u ¼ Kupu Međimurja protekao u čvrstoj, borbenoj i do posljednje sekunde neizvjesnoj utakmici u kojoj su minimalnu ali potpuno zasluženu pobjedu ostvarili domaći nogometaši. Gosti su u prvih pola sata dominirali terenom dok su opasno zaprijetili Vuk i Marciuš ali bez rezultata. Domaćin je prvi puta zaprijetio u 34. minuti kada Međumurac puca preko gola. U 42. minuta pravu buru na tribinama izaziva duel Međumurca i Kristića. Međumurac pada, domaćini traže kazneni udarac, no glavni sudac Matija Horvat ništa ne svira. Domaćini traže još jednom kazneni udarac u 66. minuti kada je srušen Kosir ali opet sudac ništa ne svira.  Pobjedonosni pogodak domaćin je postigao u 75. minuti nakon što je u gostujućem šesnaestercu bio srušen domaći napadač Marčec te sudac pokazuje na jedanaesterac kojeg u pogodak na kraju vrijedan pobjede pretvara Jagec.

Do kraja susreta Međimurje je pokušalo izjednačiti, no bez pravih prilika dok je od  87. minuti nakon starta s leđa na Jagecu , Josip Domagoj  Hranilović dobio crveni karton.  Do kraja utakmice rezultat se nije promijenio te je utakmica završila velikim slavljem domaćih igrača i navijača.

MEĐIMUREC 5

TRNAVA 1

Dunjkovec/Pretetinec Gledatelja 300. Sudac: Srnec. Pomoćnici: Križarić i Fegeš.

Strijelci: 0:1 Bašnec (11), 1:1 S. Treska (24), 2:1 D. Treska (26), 3:1 D. Treska (36), 4:1 Špoljar (40,aut), 5:1 Kregar (68).

Međimurec: Prekupec, Bestijanić (od 71. Zanjko), Hrušoci, T. Fučkjo (od 79. Novak), Vabec, Balić, Hrustek, S. Fučko, Kregar (od 70. Ivanuša), F. Treska, D. Treska. Trener: Anton Jukić.

Trnava: Marčec, H. Markušić (od 56. Štrok), Gudlin, Varošanec (od 46. Vlašić), Špoljar, Pintar, Farkaš, T. Markušić, Bašnec (od 77. Kranjčec), Magdalenić, Baksa. Trener: Petar Medvar.

Jako dobra utakmica puna uzbuđenja i rezultatskog preokreta završila visokom pobjedom domaćina. Gosti su poveli od 11. minute pogotkom Bašneca da bi domaćin preko S. I D. Treske do 38. minute preokrenuo rezultat na 3:1. U 38. minuti za goste nije dosuđen kazneni udarac nakon igranja rukom u svom šesnajstercu domaćeg igrača što je kod njih donijelo buru negodovanja i ubrzo autogol Špoljara te se na odmor odlazi sa velikom prednošću Međimurca od 4:1. U nastavku u 68. minuti Kregar postiže pogodak za konačnih 5:1 te ulazak u polufinale u kojem ga očekuje Nedelišće.

Zlatko Premuš

OMLADINAC – SLOBODA /S/ 1:2 /0:2/

NOVO SELO ROK – Stadion Omladinca. Gledatelja: 200. Sudac. Bojan Juras. Pomoćnici: I. Horvat i I. Žganec /svi Čakovec/. Strijelci:0:1 Petek /12/, 0:2 Posavec /40/, 1.2 Jurinec /78/.

OMLADINAC: Križaić, Goričanec, Reich, Sermek, Toplek, Barić, Vurgrinec, Lesjak, Jurinec, Drk, Klobučarić /46. Ciglar/. Trener. Branimir Kelkedi.

SLOBODA /S/: Tkalčec, Posavec /87. Tkalec/, Grabar, Novak, Panić, Katanec, Srnec, Pintarić /23. Vadjunec/, Hergotić /46. Goricaj/, Baksa, Petek /71. Mesarić/. Trener. Stjepan Petek.

Ujednačeniji gostujući sastav zabilježio je očekivanu pobjedu, domaći oslabljeni sastav dobro im je parirao, a u zadnjih desetak minuta „učinio“ susret neizvjesnim. Nakon susreta domaći su najavili žalbu zbog nastupa gostujućeg igrača Zvonimira Panića, koji je u kup natjecanju igrao upravo protiv Omladinca za drugi klub /Centrometal/. U MNS-u tvrde da je žalba neosnovana i da je sve bilo po postojećim  pravilima.

SLOGA – MLADOST  /P/1:0 /1:0/

ČAKOVEC – Igralište Sloge. Gledatelja: 150. Sudac. Božidar Kolarić. Pomoćnici: Čurila i Novak (svi Čakovec). Strijelac: 1:0 Fučko /13/.

SLOGA: Mihalković, Dokleja, Obadić,Glad /61. Vugrinec/, Kosalec, Mihalović /88. Zoka/, Fučko /84. Ban/, Žvorc, Jambrošić, Sečan, Gyofi. Trener: Zoran Kraljić.

MLADOST /P/: Sačer, Fileš, Kovačić, Križaić /77. Špoljar/, Cirkvenčić, Možek, Pasler, Mlinarec, Vadlja, Halić /66. Talan/, Novak. Trener. Darko Lončarić.

Domaći su pobijedili, a gosti su ti koji trebaju žaliti za pobjedom. Imali su više prilika postići povoljan rezultat, u drugom poluvremenu dvije 100% u svega desetak sekundi a imali su i više , nažalost za njih neučinkovite inicijative.  Nisu sve to iskoristili pa su domaći rano, još u za njih sretnoj 13.minuti iz jedne od rijetkih akcija postigli pogodak koji je na kraju odlučio o pobjedniku i polufinalisti međimurskog Kupa.