Nogomet 13.11.2018. 09:21. Zadnja izmjena: 13.11.2018. 09:22.

13. kolo

DRUGA NOGOMETNA LIGA Konačno pobjeda Međimurja

MEĐIMURJE     2

OSIJEK II        1

Čakovec – SRC Mladosti. Gledatelja: 300. Sudac. Goran Pečarić (Zagreb). Strijelci: 0:1 Špoljarić (48), 1:1 Patafta (60), 2:1 Režić (90).

Međimurje: Galoši, Munivrana (77. Marcijuš), Brcković, Ptiček, Pajić, Režić, Marić (90. Šarić), Hranilović (61. Tkalčić), Zanjko, Patafta, Pušić. Trener: Matija Kristić.

Konačno su se i domaći nakon pet uzastopnih poraza "osladili" ovaj puta važnom pobjedom. Pred isto tako važnim gostovanjem u posljednjem jesenskom prvenstvom kolu, u Zadru s tamošnjim istoimenim sastavom.

Prvih 45 minuta više inicijative imali su gosti. U tom dijelu susreta imali su dvije neiskorištene prigode, prvu već u 6. minuti kada je Špoljarić dobro pucao, a Galoši loptu skrenuo u stativu i korner, a drugu u 32. minuti kada se Caimacov u vrlo izglednoj poziciji nije dobro snašao. Domaći u tom dijelu susreta uglavnom neopasni, s mnogo grešaka, previše su komplicirali, a jedine dvije opasne situacije Munivrana i Patafta nisu dobro završili.

U 46. minuti gosti su imali iz brzo izvedene kontre vrlo izglednu priliku postići vodeći pogodak, međutim Galoši je siguran. Nije međutim mogao ništa minutu poslije toga kada je Špoljarić bio siguran strijelac nakon nove brze kontre. Domaći su se konačno nakon toga "probudili" pa je poslije udarca iz kuta u 59. minuti Hranilović glavom pucao malo preko gola, a minutu nakon toga konačno je jednu dobru akciju domaćih završio na najbolji mogući način Patafta postigavši izjednačujući pogodak. U 76. minuti stopostotnu priliku nije iskoristio Munivrana, a odmah nakon toga i Patafta iz dobre pozicije puca kraj gola. U 79. minuti spašavao je Ptiček, s gol linije izbacio je loptu u polje, a onda se ponovo istakao Galoši kada je u prilici bio Žaper.

Kada se očekivao kraj susreta i podjela bodova, u 90. minuti slobodan udarac za domaće s 18-estak metara dobro je izveo kapetan momčadi Režić, precizno je gađao i pogodio mrežu gostiju za veliko veselje. Tu međutim nije bio kraj jer su gosti odmah nakon toga imali priliku poravnati ishod, Lončar nije bio srećom po domaće precizan.

Ostali rezultati: Solin – Zadar 2:2, Hrvatski dragovoljac – Dinamo II 0:1, Šibenik – Varaždin 2:0, Sesvete – Kustošija 3:0, Lučko – Dugopolje 1:1

PAROVI 13. KOLA: Dugopolje – Solin, Hajduk II – Lučko, Kustošija – BSK, Varaždin – Sesvete, Dinamo II – Šibenik, Osijek – Hrvatski dragovoljac, subota ( 13:30 sati) Zadar – Međimurje.