Nogomet 25.10.2018. 08:58. Zadnja izmjena: 25.10.2018. 09:01.

9. kolo

DRUGA NOGOMETNA LIGA Treći poraz u nizu Međimurja

KUSTOŠIJA 2

MEĐIMURJE 1

Zagreb – Igralište Kustošije. Gledatelja: 150. Sudac. Tino Kulušić (Velika Gorica). Strijelci: 1:0 Čakarun (27), 1:1 Patafta (75), 2:1 Blagonja (79).

Međimurje: Nemec, Pajić, Režić, Ptiček, Brcković, Pušić, Hranilović, Marić (53. Tkalčić, 66. Šarić), Trojak (53. Karamarković), Patafta, Marcijuš. Trener: Matija Kristić.

Treći uzastopni poraz Čakovčana koji to prema viđenome, posebno u drugom dijelu susreta nije trebao biti. U prvom dijelu susreta uglavnom izjednačena igra time da je Čakarun nakon dobre akcije u 27.minuti postigao vodeći pogodak za domaće. U drugom dijelu inicijativa Čakovčana, nekoliko neiskorištenih prilika, među inim i ona s 11 metara, a imali su i od 72. minute igrača više.

Brcković je u domaćem kaznenom prostoru nepropisno zaustavljen, a Šuslović je tom prilikom dobio drugi žuti, time i isključujući crveni karton. Međutim Režić nije iskoristio udarac s 11 metra, Vladić je ponovo bio siguran. Ipak u 75.minuti nakon dodavanja Brckovića Patafta je efektno glavom zakucao loptu u mrežu i poravnao rezultat. Veselje Čakovčana bilo je kratko, već u 79.minuti nakon dobre akcije Blagonja je iako s igračem manje postigao odlučujući pogodak za važnu pobjedu domaćih. Mogli su Čakovčani ipak osvojiti bod da je Režić u 90. minuti bio precizniji nakon udarca, pucao je kraj gola. U drugoj minuti sudačke nadoknade  Hranilović je pucao, no Vladić je spriječio izjednačujući pogodak i najzaslužniji je da su domaći pobijedili.

Sada su Čakovčani u izuzetno teškoj situaciji na prvenstvenoj tablici, a slijedi još jedan težak susret. U Čakovcu, petak, 26.10. u 17:30 sati na SRC-u Mladosti gostuje Varaždin. Ovaj puta pobjeda je imperativna bez obzira na kvalitetnog protivnika.

Ostali rezultati: BSK – Solin, Lučko – Sesvete 1:0, Dugopolje – Šibenik, Hajduk II – Hrvatski dragovoljac, Varaždin – Zadar 2:2, Dinamo II - Osijek.

PAROVI 10. KOLA: Solin – Osijek, Zadar – Dinamo II, Hrvatski dragovoljac – Kustošija, Šibenik – Hajduk II, Sesvete – Dugopolje, BSK - Lučko, petak (17:30 sati) Međimurje – Varaždin.