Nogomet 02.12.2017. 10:14. Zadnja izmjena: 02.12.2017. 10:14.

Nogomet

Ekipa II nogometne škole Međimurje-Čakovec pobjednik turnira Varaždin cup-Volim nogomet

Nogometna akademija NK Varaždina u dvorani Graberje uspješno je organizirala međunarodni turnir mladih rođenih 2005. godine – „Varaždin cup-Volim nogomet“. Nastupalo je 16 ekipa, među njima i dvije ekipe Nogometne škole Međimurja/Čakovec pod vodstvom trenera Karla Kosalca. Ekipa NŠ Međimurje II (Matej Marcijuš, Teo Sanjković, Domagoj Lukman, Nikola Krištofić, Jan Vibovec, Matej Bacinger, Luka Meglić, Petar Mavrek i Jan Belak) osvojila je prvo mjesto, a ekipa NŠ Međimurje/Čakovec I (Vito Hozjan, Fran Jaklin, Fran Janušić, Robert Vugrinec, Karlo Košak, David Bujanić, Roko Kregar, Luka Makšadi, Mihael Vurušić i Jona Jambrošić) zaustavljena je u četvrtfinalu. Najbolji strijelac turnira s 6 postignutih pogodaka bio je Nikola Krištofić, a najboljim vratarem turnira proglašen je Matej Marcijuš, oba iz pobjedničke ekipe.

U polufinalu su mladi Čakovčani pobijedili NŠ Muru Murska Sobota 2:1, a u finalu i vršnjake NK Varaždina 2 2:0.