Nogomet 30.05.2019. 08:30. Zadnja izmjena: 30.05.2019. 11:59.

SRC Mladost

Finale Kupa MNS-a, seniori: Međimurju pobjednički pehar

MEĐIMURJE – NEDELIŠĆE 6:1

ČAKOVEC – Stadion Mladosti. Gledatelja: 100. Sudac: Patrik Kolarić. Pomoćnici: Edvin Zobec i Ivica Felker (svi Strahoninec). Četvrti sudac: Dario Velđi (Štefanec). Delegat: Ivan Kovač (D. Kraljevec). Strijelci: 1:0 Malenović (16), 1:1 Mesarić (41), 2:1 Patafta (43), 3:1 Patafta (58), 4:1 Pafafta (59), 5:1 Ikić (62), 6:1 Režić (80).

MEĐIMURJE: Galoši, Munivrana (46. Ikić), Ptiček (46. Jakšić), Pajić, Fadić (46. Marcijuš), Marić, Hranilović (46. Brcković), Patafta (66. Režić), Trojak, Malenović, Pušić. Trener: Matija Kristić.

NEDELIŠĆE: Jovan, Vrček, Mesarić, Kolak (46. Kocijan), Jurak, Silva, Vizinger, Slunjski, Martinović, Capan, Vibovec. Trener. Željko Vukšić.

Nakon pobjede 6:1 u prvom susretu u Nedelišćču, identičan rezultat i na uzvratu u Čakovcu. Svih 90 minuta igralo se je po kiši i vjetru, bila je to „jednosmjerna“ utakmica u kojoj su Čakovčani imali inicijativu svih 90 minuta, postigli su pritom šest pogodaka, a mogli su još toliko da su realizirali sve izgledne prilike.

U prvih 45 minuta vodilo je Međimurje 2:1, prilike za uvjerljivije vodstvo nisu iskoristili Malenović, Hranilović i Munivrana. Mesarić je nakon udarca iz kuta u 41.minuti poravnao rezultat, a do kraja susreta u 81. minuti jedinu priliku za goste nije iskoristio Lima. U drugom dijelu susreta Čakovčani su postigli četiri pogotka, a prilike za pogotke nisu iskoristili Marcijuš, Ikić, Režić, Marić... Obje momčadi osigurale su nastup u pretkolu završnice Kupa HNS-a, a medalje i pehare, te prelazni pehar pobjedničkoj ekipi predao je predsjednik MNS-a Mato Kljajić.

Nakon toga trebalo se je igrati finale juniorskog Kupa između NŠ Međimurje/Čakovca i NŠ Graničar/Vidovčan, no utakmica je zbog loših vremenskih prilika odgođena. Novi termin odigravanja je srijeda, 5. lipanj u 19,30 sati na SRC Mladost Čakovec.