Nogomet 11.12.2019. 09:10. Zadnja izmjena: 11.12.2019. 09:12.

Rijeka

II. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA: Međimurje bolje od Orijenta 1919

ORIJENT 1919 – MEĐIMURJE 0:2 (0:2)

RIJEKA – Stadion Krimeja. Gledatelja: 800. Sudac: Ivan Čužić /Velika Gorica/. Strijelci: 0:1 Hranilović (10), 0:2 Ivančić (26).

ORIJENT 1919: Berković, Mohorovičić, Vidas /72. Ivančević/,Monjac, Gerc, Tadejević, Fatić, Liber /85.Flego/, Mulac, Antić, Črnko /65. Šantek/. Trener: Fausto Budicin.

MEĐIMURJE: Koprić, Brcković, Patafta /85. Hajdinjak/, Hranilović, Zanjko, Novoselec, Ivančić, Dodlek, N.Hlišć, Ikić /90.S. Hlišć/, Vidović. Trener: Damir Lepen-Jurak.

Na najbolji mogući način, važnom pobjedom u gostima kod trenutno drugoplasiranog sastava Lige, kluba koji ove godina slavi 100 godina uspješnog djelovanja, Čakovčani su završili prvi dio prvenstva. Iako u nekompletnom sastav, svih 90 minuta odigrali su vrlo dobro, prema dogovoru, taktički gotovo bez greške i pitanje pobjednika riješili već u prvih 26 minuta igre.

Prvo Hranilović u 10. Minuti, iza toga Ivančić u 26.minuti bili su strijelci važnih pogodaka, domaći koji se nisu nadali ovakvom razvoju događanja unatoč svih nastojanja nisu to vodstvo uspjeli stići do kraja susreta i morali su Čakovčanima čestitati na zasluženoj pojedi. Jer imali su tijekom susreta tek jednu „pravu“ priliku, previše su prigovarali sucu, pokušavali na silu postići više. Nije im uspjelo, jer osim dva pogotka i vrlo dobre igre Čako0včanai su imali još bar tri prilike /Brcković, ivančić .../postići povoljniji ishod. No i ovako su se kući vratili pjevajući. Sada nakon ovog rezultata i ovakve igre i bodovnog salda u drugom dijelu prvenstva imaju priliku još popraviti poredak i čak se upustiti u borbu za visoki plasman.

Slijedi kratka prvenstvena stanka, prvenstvo se nastavlja 17. kolom već 21. veljače kada su Čakovčani domaćini Hrvatskom dragovoljcu. S pripremama za odlučujući dio prvenstva Čakovčani počinju već 8. siječnja.

• Tablicu pogledajte u tiskanom izdanju lista Međimurje.