Nogomet 28.02.2020. 08:20. Zadnja izmjena: 28.02.2020. 08:20.

Nogomet

II. HRVATSKA NOGOMETNA LIGA: Zagrepčani bez puno muke uzeli ponuđeno

MEĐIMURJE 1

HRV.DRAGOVOLJAC  2

• ČAKOVEC – Stadion Mladosti. Gledatelja 300. Sudac. Tomislav Bionda (Zaprešić). Strijelci: 1:0 Šimičić (23), 1:1 Mrkonjić (56), 1:2 Ilić (80).

MEĐIMURJE: Koprić, Hudeček, Džijan, Knezović, Vidović (81. Kčira), Hranilović, Zanjko, Ikić, Ivančić (77. Dodlek), Vuk, Šimičić. Trener Damir Lepen-Jurak. HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Šubarić, Majstorović, Almeida, Vuco, Išasegi, Crnčević,  Ilić (84. Zoungrana), Mrkonjić (58. Šiško), Krajnović (58. Rubić). Trener Boris Perković.

Čakovčani su porazom startali u odlučujući dio prvenstva. Zagrepčani su uzeli ponuđeno, nisu ni trebali posebno dobro igrati, već samo iskoristiti pogreške domaćih. Već u šestoj minuti imali su priliku postići vodeći pogodak, no Koprić je dobrom intervencijom spriječio Ilića u prilici za gol. Do kraja poluvremena vidjeli smo više inicijative domaćih, nekoliko opasnih akcija te efektan vodeći pogodak Šimičića u 23. minuti. I dvije upitne situacije u 18. i 30. minuti koje sudac Bionda nije ocijenio prekršajima za kazneni udarac. Spomenimo posebno u 66. minuti prilike Vuka i Ikića te u 72. minuti Šimičića. Ipak, Čakovčani su igrali slabo, posebno u obrani, što su gosti iskoristili. U 56. minuti prvo je Mrkonjić postigao izjednačujući, a deset minuta prije kraja susreta Ilić i pobjedonosni pogodak.

U subotu slijedi gostovanje u Sesvetama u kojima treba bolje igrati žele li se dosegnuti ciljevi.