Nogomet 22.09.2017. 13:07. Zadnja izmjena: 22.09.2017. 13:11.

Inter visoko savladao Nedelišće

NEDELIŠĆE 0

INTER 6

Nedelišće Stadion Trate. Gledatelja 500. Sudac: Pečarić .

Strijelci: 0:1 Postonjski (14), 0:2 Andrić (43), 0:3 Blažević (45), 0:4 Fumić (58), 0:5 Bencun (67), 0:6 Bencun (73).

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Antunović, Brlenić, Filipović, Nemet, Panić, Vizinger (od 52. Mandić), Vibovec (od 58. Levačić), Mesarić. Trener: Krešimir Šenj.

INTER: Mrmić, Mamić (od 60. Tomičić), Dalić, Komorski, Postonjiski, Blažević, Haramustek, Andrić (od 46. Gadže), Čirjak (od 55. Fumić), Šarić, Bencun. Trener: Samir Toplak.

Crveni karton: Pintarić (64).

Pred preko više od 500 gledatelja unatoč lošem vremenu odigrana je utakmica šesnaestine finale Hrvatskog nogometnog kupa u kojem je Nedelišće ugostilo Inter. Senzacija se nije dogodila i kao što se i očekivalo prvoligaš «div iz Zaprešića» ostvario je očekivano visoku pobjedu nad Nedelišćem. Na početku utakmice domaćin je opasno zaprijetio preko Nemeta koji je loše pucao te prilika odlazi u nepovrat. U 14. minuti gostujući igrač Bencun bio je fauliran da bi sa dvadesetak metara Postonjski postigao prekrasan pogodak. U samoj završnici prvoga dijela Andrić i Blažević koriste pogreške domaće obrane te na odmor odlaze sa vodstvom od tri pogotka prednosti. U nastavku Fumić u 58. minuti povećava rezultat na 0:4, domaćin ostaje sa deset igrača jer im je isključen Pintarić što je kod domaćih navijača donijelo buru negodovanja jer su smatrali da je prestrogo isključen. Prvo ime utakmice, Bencun, s dva pogotka potvrđuje visoku i zasluženu pobjedu gostiju.