Nogomet 14.04.2010. 00:00. Zadnja izmjena: 08.06.2016. 14:36.

IV. HNL: Palovčani slavili u Varaždinu

N. MAROF 1
SLOBODA 2
Novi Marof - igralište Novog Marofa. Gledatelja: 100. Sudac: Bubek (Miklavec). Strijelci: 1:0 Mihalec (4), 1:1 Goricaj (29), 1:2 Herjavec (51).
Sloboda: Kolar, Borko (55. Tkalec), Buhanec, Kamenar (65. Hergotić), Levec, Katanec, Heđa (46. Hižman), Angel, Goricaj, Srnec, Petek. Trener: Stjepan Petek
Novi uspjeh igrača Slobode. Nakon rano primljenog pogotka igrači trenera Peteka su se razigrali i već do kraja poluvremena prije izjednačenja mogli su uvjerljivo voditi. Jednu su realizirali početkom drugog poluvremena, bio je to vodeći pogodak koji je odlučio o apsolutno zasluženom pobjedniku susreta. (J. Freiler)

TRNAVA 2
DINAMO/D 1
Goričan - igralište Gaj. Gledatelja. 250. Sudac: Vugrinec (Komarnica). Strijelci: 0:1 Tizaj (43), 1:1 Malović (44), 2:1 S. Jakšić (65).
Trnava: Jasenović, Vlah (74. Blažek), Farkaš (87. Markušić), I. Jakšić, Katanec, Gudlin, Ribić, Blagus, S. Jakšić (85. Vlahek), Pongrac, Malović. Trener: Zlatko Bađari
Dinamo/D: Novak, Trstenjak, Lovrek, Jasenović, Tizaj, Jakšić, N. Krznar, A. Krznar, Strahija, Vugrinec, Baranašić (77. Vargek). Trener: Mladen Bubek
Trnava nastavlja uspješni niz, a s njom i stalni strijelac Malović. Ovaj put pala je momčad iz Domašinca koja je samo u prvom dijelu donekle parirala domaćima. Poveli su iz jednog prekida, no njihova radost je trajala minutu kada je na scenu stupio stalni strijelac Malović. Domaći su drugi dio susreta imali pod svojom kontrolom, postigli su pobjednički zgoditak kada se u listu strijelaca konačno upisao i Simon Jakšić. (M. Grubić)

ČUKOVEC ‘77 0
SLOGA 3
Čukovec - igralište NBK Čukovec. Gledatelja 100. Sudac: Jalušić. Strijelci: 0:1 Darko Vabec (60), 0:2 Darko Vabec (78), 0:3 Bajzek (88).
Čukovec 77: D. Lehki, A. Lehki, Zvonarek, Poljak, D. Mihoci, M. Mihoci, D. Vuk, A. Vuk, Božek (Pavlic), Bartolić, Jezerčić (Madić). Trener: Dušan Sraka
Sloga: Perčić, Jeđud, Zoka (Vurušić), Obadić, Dam. Vabec, D. Glad, R. Glad (Mihalković), Dar. Vabec, Bajzek, Balić, Vugrinec (Jurinec). Trener: Ivan Hamonajec
Međimurski derbi donio je ne baš kvalitetnu utakmicu u kojoj su na kraju pobjedu ostvarili gosti. Domaćin, bitno oslabljen, pokušavao je nešto uraditi ali bez uspjeha. Gostu su do pobjede stigli u drugom dijelu. (Z. Premuš)

MLADOST 0
DINAMO/P 7
Varaždin - igralište Mladosti. Gledatelja 100. Sudac: Novak. Strijelci: Mihalović (3), Cirkvenčić, Ružić, Štampar, Marčec.
Dinamo/P: Rebernik, Jančec, Ružić, Dar. Žulić, Križaić, Štampar, Klekar (Juras), Dan. Žulić (Debelec), Mihalović, Cirkvenčić. Trener: Ivan Dominić
Odlična predstava Palovčana u Varaždinu. Prvi je načeo mrežu domaćina Mihalović koji je na ovoj utakmici bio izuzetno raspoložen za igru i koji je postigao i drugi te peti pogodak. Propuštenim prilikama rezultat je mogao biti i dvocifren. (Z. Premuš)

ČAKOVEC 2
PLITVICA 0
Čakovec - SRC Mladost. Gledatelja: 150. Sudac: Novosel (Trnovec). Strijelac: Balent (57, 62).
Čakovec: Petković, V. Pintarić, N. Pintarić, Malović, Antonović, Vlah (46. M. Novak), Vurušić (66. Sakač), Balent, Bukal (76. Hađić), Simon, J. Novak. Trener: Želimir Orehovec
Nakon tri neriješena susreta prva pobjeda Čakovčana u proljetnom dijelu. Zaslužena i bez prigovora ostvarena boljom i efikasnijom igrom u drugom poluvremenu. Najbolji pojedinac susreta Karlo Balent s dva pogotka riješio je pitanje pobjednika. (J. Freiler)

GRANIČAR 1
PODRAVINA 2
Kotoriba - sportski park. Gledatelja 200. Sudac: Halaček (Virje). Strijelci: 0:1 Golenja (19, 11m), 1:1 V. Kos (43), 1:2 M. Vuđunec (82).
Graničar: Tropšek, Radmanić, Fundak, Gorupić (10. Latin), Matulin, Habuš, Paveli, Hertelendi (83. Horvat), Čižmešija, F. Kos, V. Kos. Trener: Branko Lipić
S obzirom na renome suparnika očekivali smo daleko kvalitetniju igru. Nažalost obje momčadi su podbacile u susretu gdje je najbolji pojedinac bio domaći vratar Davor Tropšek. To ne znači da domaći nisu imali prigode, pogotovo u prvom dijelu, ali ipak su ih više stvorili gosti. Do pobjedonosnog pogotka su došli nakon što su M. Vađunec i Sušec iskoristili pogrešku u domaćoj obrani. Smatramo da se domaći opravdano ljute na suca utakmice kada nije za njih u 65. minuti sudio najstrožu kaznu nakon što je Goran Kosec u kaznenom prostoru srušio Borisa Čižmešiju. (M. Grubić)