Nogomet 31.08.2017. 08:00. Zadnja izmjena: 31.08.2017. 08:00.

European juniors leaugue

LIGA MLADIH Dvije pobjede Čakovčana, U-15 i U-17

Počela je nova sezona u Ligi mladih – European juniors leaugue u kojoj nastupa 9 ekipa iz 4 države: Kapfenberger SV  i SV Mattersberg – Austrija, NK Domžale, NK Maribor i NK Šampion Celje – Slovenija, Zalaegersegi TE FC i Szombathelyi/Haladas FC – Mađarska i NK Varaždin i NK Međimurje – Hrvatska.

U 1. kolu mladi NK Međimurja bili su domaćini vršnjacima austrijskog prvoligaša SV Mattersberga, a zabilježili su dvije pobjede. Prvo su mladi U-15 pobijedili uvjerljivim rezultatom 3:0 (1:0). Tijekom cijelog susreta imali su inicijativu, uz tri pogotka bilo je prilika za još uvjerljiviji rezultat. Strijelci su bili: 1:0 Gelo (10-11 m), 2:0 Blagus (50), 3:0 Stojko (60).

Mnogo više uzbuđenja i neizvjesnosti bilo je u susretu mladih U-17. Mladi igrači austrijskog prvoligaša osim inicijative u prvom dijelu susreta i početnog vodstva 2:0 već u 17. minuti, imali su još nekoliko prilika postići pogotke. Nisu ih postigli, pa su Čakovčani do kraja poluvremena s dva efektna pogotka poravnali rezultat. U drugom dijelu susreta domaći su igrali bolje postigli dva pogotka i zasluženo slavili. Strijelci su bili: 0:1 Mikola (9), 0:2 Toth (17), 1:2 Ladić (26), 2:2 Zrna (40), 3:2Pintar (61), 4:2 Ladić (90).

Treba na kraju istaći i veliko zadovoljstvo gostiju dobrom organizacijom i gostoprimstvom NK Međimurja, te isto tako dobrim suđenjem dvojca: I. Križarić – Zobec. U 2. kolu Čakovčani igraju s mađarskim Szombathelyem/Haladasom FC.