Nogomet 12.09.2016. 08:30. Zadnja izmjena: 12.09.2016. 08:33.

1. HNL (Ž)

Međimurski derbi u prvom kolu nove sezone završio miroljubivo

Goričan - igralište Gaj. Gledatelja 80. Sudac: Veljačić. Strijelci: 1:0 Cicijelj (7), 1:1 Bregar (36, autogol), 2:1 Cicijelj (44), 2:2 Šćukanec - Hopinski (48).

TRNAVA: Sipina Halper, Klarić, Herman, Bregar, Cicijelj, Videc (od 86. Sambolec), Korpar, Mati, Obadić, Nagy, Požgaj. Trener: Nikola Markan.

KATARINA ZRINSKI: Šoltić, Brezni, Đula, Vurušić (od 85. Mikolaj), Sirotković (od 52. Vugrinec), Kovačić, Zadravec, Horvat, Krog, Šćukanec-Hopinski, Prežigalo. Trener: Mladen Kuček.

Međimurski derbi ŽNK-a Trnava i ŽNK-a Katarina Zrinski donio je borbenu i neizvjesnu utakmicu koja je završila bez pobjednika 2:2. Na samome otvaranju utakmice gošće su preko Šćukanec - Hopinski pogodili vratnicu da bi u 7. minuti u brzoj izigranoj akciji domaćin preko Cicijelj postigao pogodak za 1:0. U 36. minuti nakon udarca iz kuta Bregar je nespretno glavom zahvatila loptu i sama sebi postigla pogodak za 1:1.

Minutu prije odlaska na odmor, nakon ubačaja, Cicijelj je precizna po drugi put te ponovno svojoj ekipi donosi vodstvo. U nastavku utakmice u 48. minuti nakon ubačaja Šćukanec -Hopinski je postigla pogodak za 2:2.

Slijedi veliki broj odličnih prilika domaćih nogometašica, ali na golu gostujuća vratarka Šoltić bila je nesavladiva i tjerala domaće nogometašice u očaj obranivši im sve što se obraniti moglo da bi gošće preko Šćukanec - Hopinski imale priliku za pobjedu koju brani domaća vratarka Sipina Halper.