Nogomet 27.04.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 25.02.2016. 13:03.

POLET 1

Novi Marof. Igralište Športski park. Gledatelja100. Sudac: Kolarić

Strijelci: Sobočan (8).

Polet/SMNM: Fodor, Karlovčec, Radiković, Paler, Kristil (od 51. Smodiš), Sobočan, Barat, Zadravec (od 90. Cvetković), Vinko, Turk, Kosi (od 68. Goričanec). Trener: Tine Špilak.

Minilalni poraz ekipe Novog Marofa protiv Poleta iz Svetog Martina na Muri. Domaćin je tokom cijele utakmice imao inicijativu propustio realizirati neke odlične prilike dok su gosti poveli već u 8. minuti iz kaznenog udarca i to vodstvo sačuvali do kraja utakmice.

IVANČICA          0

NEDELIŠĆE       5

Ivančica Gradski stadion. Gledatelja 50. Sudac: Hirš. Strijelci: 0:1 Kosir (5), 0:2 Kosir (7), 0:3 Egri (13), 0:4 Međumurac (21), 0:5 Vizinger (70).

Nedelišće: Trstenjak (od 46. Novak), M. Pintarić (od 46. Žganec), T. Pintarić, Levačić, Kosir (od 46. Vizinger), Egri, Jagec (od 53. Numanović), Marčec, Topolnjak (od 53. Vibovec), Mesarić, Međumurac. Trener: Goran Međumurac.

Bez većih problema nogometaši Nedelišća ostvarili su pobjedu protiv posljednje plasirane Ivančice. Već u prvih 45. minuta gosti su pogocima Kosira u dva navrata Egrija i Međumurca ostvarili vodstvo od 4:0 da bi u nastavku Vizinger u 70. minuti pogotkom postavio konačan rezultat utakmice.

MLADOST KOMET 2

SLOBODA 0

Prelog. Stadion Mladosti. Gledatelja 150. Sudac: Pavlić Strijelci: 1:0 N. Bukal (42), 2:0 D. Bukal (71).

Mladost Komet: Farkaš, Habuš, Đurec, N. Bukal (od 46. Gorupić), A. Vuk, Murković, Tišljarić (od 63. Balen), Jambrović (od 46. Hladnik), D. Bukal (od 82. Halić), D. Vuk (od 78. Golubić), Caban. Trener: Tomica Šestan.

Sloboda/S: Tkalčec, Tkalec (od 46. Posavec), Grabar (od 70. Mesarić), Novak, Cvetković, Katanec (od 36. Petek), Srnec, Goricaj (od 78. Hergotić), Baksa, Pintarić (od 70. Buhanec), Panić. Trener: Stjepan Petek.

U Međimurskom derbiju nogometaši Mladosti Kometa protiv Slobode iz Slakovca upisali su četvrtu uzastopnu pobjedu.  Domaćin je spretno i sretno došao u vodstvo u 43. minuti u akciji u kojoj je Murković proigrao N. Bukala koji puca lopta pogađa D. Vuka i u čudnom luku odlazi u gol. Na 2:0 povisuje D. Bukal prekrasnim pogotkom u 71. minuti  sa dvadesetak metara.

NAPRIJED 3

PUŠĆINE 3

Cirkovljan. Igralište Zdenci. Gledatelja 200. Sudac: Novosel. Strijelci: 0:1 Martan (9), 1:1 Režek (11), 2:1 Režek (34), 3:1 Režek (36), 3:2 Špicer (85), 3:3 Florijanić (86).

Naprijed: Čonkaš, Mišić, Jurčan, Horvat (od 76. Belić), Šimunković, J. Hižman, Bermanec, Martinec, F. Hižman (od 69. Vugrinec), Fleten (od 52. Šuplika), Režek (od 84 Varga). Trener: Dušan Podgorelec.

Pušćine: Posavec, Terzić (od 71. Šintarić), Martan (od 54. Dovečer), Katalenić, Bosilj, Mikulec, Levanić, Magdalenić (od 46. Florijanić), Koren, Špicer, Celinger. Trener:  Dejan Car.

CRVENI KARTON;  Levanić  (30).

U vrlo važnoj utakmici u borbi za opstanak domaćin nije uspio ostvariti pobjedu iako je do 85. minute vodio 3:1, na kraju se je morao tek zadovoljiti sa bodom. Gosti su bolje otvorili te su već u 9. minuti poveli prekrasnim pogotkom Martana. Domaćin preko Režeka u 11, 34 i 36. preokreću rezultat na 3:1 a od 30. minute imaju i igrača više na travnjaku jer je gostima isključen Levanić. Slijedi nekoliko neiskorištenih odličnih prilika Naprijeda da bi u samoj završnici gosti preko Špicera u 85. te Florijanića u 86. iskoristili katastrofalne pogreške domaće obrane i na kraju poravnali rezultat na konačnih 2:2.

Zlatko Premuš

RUDAR – SLOGA 5:1 /1:0/

MURSKO SREDIŠĆE – Igralište Šoderka. Gledatelja: 200. Sudac: Božidar Kolarić /Novo Selo Rok/. Strijelci: 1:0 D. Šoltić /28/, 2:0 Podgorelec /47/, 3:0 D. Šoltić /65/, 4:0 M. Šoltić /69/, 5:0 M. Šoltić /83/, 5:1 Antonović /84/.

RUDAR: Rajf, Levačić /70. Radiković/, Šardi /77. Vuri/, A. Novak, Šprajc, Vurušić /60. Berdin/, D. Šoltić /76. Balaž/, F. Novak, Čalopa /46. Podgorelec/, N. Šoltić, M. Šoltić. Trener: Goran Vincetić.

SLOGA: Mihalković, Obadić, Glad, Kosalec /72. Ban/, Sečan, Fučko, Herman /46. Lesjak/, Jambrošić, Vugrinec, Zoka, Gyofi /19. Antonović/. Trener: Zoran Kraljić.

Lokalni derbi u znaku domaćina koji su nakon dva poraza zaigrali konačno prema očekivanju i  koji su iskoristili gotove sve svoje prilike. Posebno su raspoloženi bili Dario i Marko Šoltić,svaki s po 2 postignuta gola, ostali pak su im dobro asistirali. Gosti koji pak su očekivali bolji ishod, nisu igrali dobro, nisu bili dovoljno koncentrirani i precizni za bolji ishod. Susret je inače bio vrlo korektan i fer, a suđenje primjerno.

CENTROMETAL – ZADRUGAR 0:1 /0:1/

MACINEC – Igralište Centrometala. Sudac: Igor Hrastić /Hrženica/. Strijelac: 0:1Šegović /7/.

CENTROMETAL: Petković, Novak /60. Dombaj/, Šarić /46. Vincetić/, Gunc, Bratković, Borko, Dumančić /71.Logožar/, Vibovec, Bačan, Zavrtnik, Vrbanić. Trener: Dragutin Naranđa.

Gosti su uzeli ponuđeno i na kraju zasluženo slavili. Već na početku susreta iskoristili su grešku domaće obrane i Borka i postigli pogodak koji je odlučio o pobjedniku. Iza toga do kraja susreta dobro su kontrolirali igru i parirali domaćima koji pak unatoč svega i ne baš „blistave“ igre nisu iskoristili 2-3 povoljne prilike za bolji i povoljniji rezultat i dojam.