Nogomet 05.10.2015. 00:00. Zadnja izmjena: 24.02.2016. 13:32.

MEĐUŽUPANIJSKA LIGA ČAKOVEC-VARAŽDIN 7. KOLO

PUŠĆINE 1
SLOBODA/S 2

Pušćine Igralište NK Pušćine. Gledatelja 200. Sudac: Nino Škrobar (Čk). Pomoćnici: Felker i Sukanec. Strijelci: 0:1 Petak (3), 0:2 Fučko (31), 1:2 Levanić (38).
Pušćine: Kolar, Terzić, Katalenić, Bosilj, Dovečer, Levanić, Vrbanec, Težak (od 73. Fekonja), Špicer, Ignjić (od 83. Magdalenić), Celinger. Trener: Dejan Car
Sloboda/S: Tkalčec, Borko, Posavec, Novak, Cvetković, Katanec, Srnec, Vagjunec (od 62. Goricaj), Begović, Fučko (od 75. Kolarić), Petek (od 85. Tkalec) Trener: Stjepan Petek.

I kvalitetnoj i uzbudljivoj utakmici nogometaši Slobode iz Slakovca ostvarili su pobjedu u Pušćinama. Gosti su puno bolje ušli u utakmicu te su već u 3. minuti nakon gužve preko Peteka došli u vodstvo. Domaćin pokušava doći do poravnanja preko Dovećera u dva navrata prijeti da bi gosti u brzoj akciji u 31. minuti preko Fučka povećali vodstvo na 0:2. Levanić u 38. minuti smanjuje rezultat na 1:2 s kojim rezultatom i utakmica završava.

NAPRIJED 2
ZADRUGAR 1

Cirkovljan Igralište Zdenci. Gledatelja 150. Sudac: Bojan Novosel (Trnovec). Strijelci: 1:0 Vlah (38), 2:0 Martinec (54), 2:1 Hlebec (70).
Naprijed: Fodor, Šimunković (od 81. Šupljika), Jurčan (od 64. Trstenjak), Sraka, Smrk, Horvat, Bermane, Martinec (od 85. Glavina), Vlah, Kočiš (od 46. Kemec), Režek. Trener: Dušan Podgorelec.

Nogometaši Naprijeda iz Cirkovljana ostvarili su teška ali potpuno zasluženu pobjedu protiv čvrste i kvalitetne ekipe Zadrugara. Domaćin je poveo u 38. minuti nakon što je Martinec proigrao Vlaha koji izbija sam pred vratara i postiže pogodak za 1:0. Slijedi odlična prilika Režeka da bi u 54. minuti Bermanec pucao sa šesnaest metara gostujući vratar kratko odbio loptu na koju natrčava Martinec i posprema je u gol za 2:0. Gosti u 70. minuti smanjuju rezultat preko Hlebeca dok Šegović u samoj završnici utakmice pogađa vratnicu.

NEDELIŠĆE 1
RUDAR 0

Nedelišće Stadion Trate. Gledatelja 350. Sudac: Pajtak. Strijelac: Filipović (24).
Nedelišće : Košir , T.Pintarić (N. Pintarić) , Levačić , Čižmešija, (59.Vizinger), Filipović, Bađari, Horvat (68.Vrućina), Slunjski, Mesarić, Međumurac (85.Marčec) Trener: Nenad Marčec.
Rudar: Rajf , Šardi ,Vuri , Vurušić ( 73.Podgorelec) ,Horvat ,D.Šoltić , Novak , Balaž (H. Knežević ), Čalopa ( 69. Berdin), N.Šoltić, M.Šoltić. Trener: Vladimir Pavleković.
Crveni karton: Filipović (90).

Nogometaši Nedelišća pod vodstvom novog-starog trenera Nenada Marčeca ostvarili su u derbiju kola protiv do ove utakmice vodećeg Rudara minimalnu pobjedu. Sama utakmica bila je borbena i do posljednje minute neizvjesna ali također i izuzetno nervozna na momente i gruba. U 24. minuti Filipović sa oko dvadesetak metara postiže lijep pogodak na kraju vrijedan pobjede. Domaćin ima odličnu priliku preko Slunjskog koji nije iskoristio pogrešku vratara gostiju. Gosti su u nastavku sve više prijetili stezali obruč oko domaćeg šesnajsterca prijetili sa svih strana da bi u 79. minuti u jednome napadu pet puta imali odlične prilike pogodili vratnicu da bi na kraju udarac Čalope završio tik pored vratnice. Kako se je približavao kraj tako su tenzije sve više rasle da bi u 90. minuti utakmice Filipović zaradio drugu opomenu od izuzetno slabog suca utakmice Pajtaka i tada je došlo do velike gužve, naguravanja igrača neželjenih scena ali se sve uspijeva primiriti i utakmica završava slavljem domaćih igrača koji su nakon tri uzastopna poraza zaustavili taj negativan niz nanijevši prvi prvenstveni poraz Rudaru koji je bio nakon utakmice ogorčen zbivanjima na terenu te suđenjem.

POLET/SMNM 0
GRANIČAR 2

Sveti Martin na Muri Igralište NK Polet. Gledatelja 150. Sudac: Patrik Kolarić. Strijelci: 0:1 Kos (61), 0:2 Andrlon (77).
Polet: Perčić, Zadravec, Radiković, Jurović, Vinko. Goričanec, Barat, Ferlin, Vršić (od 63. Srša), Turk, Bistrović (od 69. Novinščak). Trener: Tine Špilak.
Graničar: Jambres, Mikulan, Horvat, Trojko (od 79. Andrlon), Tilošanec, Nađ, Amanović (od 46. N.Andrlon), Hertelendi (od 90. Rebrek), Kos, Matotek (od 46. Ignac), Rebrek. Trener: Robert Čižmešija.

Treći uzastopni poraz Poleta. Od početka utakmice domaćin je bio bolja ekipa koji je preko Radikovića, Ferlina, Barata, Goričanca propustio realizirati izgledne prilike dok pak i Barat pogađa vratnicu. Gosti taktički odličnom postavljenom igrom trenera Roberta Čižmešije uspješno su se branili i čekali svoj trenutak koji se zbio u 61. minuti kada je u brzom kontranapadu Hertelendi odlično dijagonalnom loptom upošljava Vilima Kosa koji vrlo preciznim udarcem pogađa prvi kut domaćeg vratara za vodstvo od 0-1. U 77. minuti V. Kos je probio lijevu stranu odlično proigrao Andrlona koji pogotkom potvrđuje zasluženu pobjedu.
Zlatko Premuš

CENTROMETAL – MLADOST/KOMET 1:4 (0:0)

MACINEC – Igralište Centrometala. Gledatelja: 150. Sudac: Saša Fegeš (Nedelišće). Strijelci: 0:1 Golubić (60), 0:2 Bukal (61), 1:2 Dumančić (70), 1:3 Tišljarić (77), 1:4 Golubić (79).
CENTROMETAL: Petković, Zanjko, Bratković, Martan /73.Kovačić/, Dombaj, Majsen /75.B. Vincetić/, Vibovec /69. Strahija/, Bačan, Novak, Logožar /63. M. Vincetić/, Milak /69.Dumančić/. Trener: Dragutin Naranđa.
MLADOST/KOMET:Farkaš /69.Grabant/, Habuš /82.Božek/, Balent, Hladnik, Sabol, Tišljarić, Bukal, Vuković /46.Golubić/, Jambrović, D. Vuk, A. Vuk. Trener: Tomica Šestan.
Lokalni derbi zasluženo su dobili gosti iz Preloga. Već u 1.poluvremenu koje je završilo bez pogodaka imali su nekoliko neiskorištenih prilika. U 2. poluvremenu, posebno nakon ulaska u igru Denisa Golubića gosti su „popravili“realizaciju i u 61.minuti vodili 2:0. Iskusni Dumančić je u 70.minuti to vodstvo smanjio pa se je očekivala veća inicijativa domaćih. Na tome je ostalo, Tišljarić i Golubić su s dva „brza“ pogotka u samo 2 minute riješili pitanje pobjednika i osvojili 3 važna boda.

ZELENGAJ – MEĐIMUREC 0:1 (0:0)

KUČAN DONJI – Igralište Zelengaja. Gledatelja: 100. Sudac: Dario Srnec /Čakovec/. Strijelac: 0:1 S. Treska /72/.
MEĐIMUREC: Prekupec, Ivanuša (46. Herceg, 89.Fučko), Kamenić, Kai, Hrustek, Balić, Bestijanić, Piškor, Kregar, S. Treska, Novak. Trener: Antun Jukić.
Važna pobjeda Međimurca koja duplo vrijedi jer je ostvarena na gostovanju. U prvom poluvremenu uglavnom izjednačena igra s neiskorištenom šansom Kregara, domaći u tom dijelu s dvije polu šanse. U drugom poluvremenu veća inicijativa gostiju,ta je inicijativa dala rezultat u 72.minuti kada je na ubačaj Piškora Saša Treska bio siguran i glavom postigao pogodak koji je odlučio o zasluženom pobjedniku susreta. Domaći su zbog nedovoljne koncentracije i pažnje obrane Međimurca u tom dijelu imali također dvije, srećom po goste neiskorištene prilike da postignu eventualno bar neriješeni ishod. Nisu uspjeli i bodovi „putuju“ u Dunjkovec/Pretetinec.