Nogomet 20.08.2018. 11:36. Zadnja izmjena: 20.08.2018. 11:41.

1. kolo

Međužupanijska liga Čakovec/Varaždin: Polet šesticom krenuo u novo prvenstvo

POLET 6

DINAMO 0

Sv. Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 300. Sudac Dumančić. Strijelci: 1:0 Medved (42), 2:0 Mezga (49), 3:0 Mezga (57), 4:0 Ferlin (60), 5:0 Ferlin (61), 6:0 Čurin (85).

Polet (SMnM): Jambres, Sakač (od 55. Cvetković), Kovač (od 46. Čurin), Mezga (od 66. Rožman), Hozjan, Barat, Horvat, Medved (od 68. Karlovčec), Mlinarić (od 57. Ferlin), Herceg, Turk. Trener Zoran Šardi

Dinamo (D): Fodor, Bihar, Novak (od 46. Drvoderić, Hlišć, Antonović (od 55. Dodlek), Horvat, Igrec, Petak (od 70. Sabadi), Jakšić, Kovač, Drožđek

Branitelj naslova superiorno je krenuo u novo prvenstvo pobijedivši goste iz Domašinca 6:0. Gostujuću mrežu načeo je Medved tri minute prije odlaska na odmor da bi u nastavku pojačanje Mezga postigao dva pogotka kao i Ferlin a potvrdu visoke pobjede dao je Čurin u 85. minuti. (zp)

N. MAROF 0

SLOGA 2

Novi Marof - sportski park. Gledatelja: 120. Sudac. Nino Škrobar (Brezje). Strijelci: 0:1 Friščić (30), 0:2 Baksa (50).

Sloga: Vurušić, Katančić, Obadić (83. Vinković), Kosalec, Bajus, Antonović (88. Bratko), Knežević, Borko, Friščić (77. Hergotić), Ladić, Baksa. Trener Tihomir Blažeka

Nekompletni sastav Čakovčana dobro je iskoristio slične probleme domaćina i na kraju zasluženo slavio. Dobro su kontrolirali igru svih 90 minuta, nakon što je Baksa propustio postići vodeći pogodak, to je „ispravio“ u 30. minuti Friščić i on se upisao u strijelce. Početkom drugog poluvremena Baksa je postigao drugi pogodak pa su Čakovčani uz igru do kraja susreta dobro kontrolirali i rezultat. Domaći nisu svoju priliku smanjiti rezultat iskoristili u finišu susreta, Vurušić je bio siguran. (jf)

VARTEKS 1

NEDELIŠĆE 1

Varaždin - igralište NK Sračinec, Gledatelja: 200, sudac: Juras. Strijelci: 0:1 Pomper (52), 1:1 Karić (90)

Nedelišće: Kocijan, Vibovec (od 46. Levačić), Martinović, Pintarić, Marciuš (od 46. Capan), Filipović, Dodlek (od 65. Vizinger), L. Mesarić, Slunjski, Pomper (od 87. Međumurac), D. Mesarić. Trener: Goran Međumurac

Nedelišće je gostovalo u Sračincu gdje je odigralo susret sa Varteksom koji je završio bez pobjednika 1:1. Nakon prvoga dijela u kojem su mreže mirovale u 52. minuti nakon izigrane akcije Pomper dovodi goste u vodstvo. U 60. minuti Nedelišće je imalo novu priliku za pogodak preko Capana koju ne realizira da bi kazna stigla u sudačkoj nadoknadi kada je Karić postigao pogodak za 1:1. (zp)

MLADOST K. 1

MEĐIMUREC 2

Prelog - Igralište NK Prelog. Gledatelja 150. Sudac Tomičić. Strijelci: 1:0 Balent (3), 1:1 Sato (60), 2:1 Novko (75, ag).

Mladost Komet: Farkaš, Šimunić, Sraka, Pintarić, Jambrović, Golubić, Vuk, Hladnik, Halić (od 76. Vagjunec), Bukač (od 62. Radiković), Balent. Trener: Gregor Bunc

Međimurec: Bulić, Šobak (od 60. Piškor), Škeljo, Vabec, Novko, Hrustek, Golik, Treska, Sato, Šoštarić, Štrukelj (od 46. Strahonja). Trener: Dejan Car

Međimurski derbi donio je borbenu i neizvjesnu utakmicu koja je na kraju završila pobjedom domaćina. Već u 3. minuti Balent dosta sretno i spretno dovodi domaćina u vodstvo da bi pred oba gola bile promašene nekoliko odličnih prilika. U nastavku gosti bolji te Sato u 60. minuti glavom poravnava na 1:1. U 75. minuti nakon ubačaja gostujući igrač Novko nespretno je zahvatio loptu te je ona završila u mreži za konačnih 2:1 u korist domaćina. (zp)

OMLADINAC 1

JALŽABET 2

N.S. Rok - igralište NK Omladinac. Gledatelja 200. Sudac: Pavlić. Strijelci: 0:1 Bručić (41), 0:2 Janušić (66), 1:2 Lesjak (86).

Omladinac: Križaić, Goričanec, Reich, Lukman, Mikulaj (od 72. Varga), Kuhar, Lesjak, Drk, Vugrinec, Lukman, Novak. Trener: Dražen Novak

Poraz domaćina koji je u prvih pola sata propustio nekoliko prilika. Kazna je stigla u 41. minuti kada je Bručić doveo goste u vodstvo. U nastavku Janušić u 66. minuti povećao je rezultat na 0:2 da bi u 75. minuti za domaćina bio dosuđen kazne udarac ali udarac Lukmana gostujući vratar Špicer brani. Ipak, u 86. minuti domaćin je uspio smanjiti rezultat preko Lesjaka dok je Drk u posljednjoj minuti postigao pogodak kojeg sudac na zaprepaštenje svih poništava. Slijede protesti domaćih nogometaša ali bezuspješno te utakmica završava slavljem gostiju. (zp)

PUŠĆINE 2

NEDELJANEC 3

Pušćine - igralište Pušćina. Gledatelja: 200. Sudac: Dino Kramar (Varaždin). Strijelci: 1:0 Kovačić (15-autogol), 1:1 Kovačić (41), 2:1 Kocijan (44), 2:2 Đurđek (55), 2:3 Škvarić (76)

Pušćine: Banfić, Papec, Bosilj (57. Celinger), Punčec (23. Pintarić, 78. Blaži), Kocijan, Punčec (67. Kos), Levanić, Malnar, Požgaj, Kišić, Mesec. Trener Boris Đorđević

Boljom igrom u drugom dijelu susreta gosti su došli do zaslužene pobjede. Nakon prvih 45 minuta nije međutim tako izgledalo. Brzo su domaći došli u vodstvo autogolom Kovačića, koji je u 41.minuti poravnao. U 19. minuti spašavao je Pozder, a u 27. netko od gostiju loptu je izbacio u polje s gol linije. Minutu pred kraj poluvremena Kocijan je dobru kombinaciju domaćih završio lijepim pogotkom za zasluženo vodstvo. U drugom poluvremenu gosti su imali inicijativu, domaći uglavnom neopasni. U 55. minuti Đurđek je bio realizator za izjednačujući pogodak nakon dobre kontre, a odmah po ulasku u igru Škvarić je bio spretan u domaćem kaznenom prostoru nakon prekida za 3 boda gostiju. (jf)

RUDAR 0

BEDNJA 1

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 200. Sudac. Bojan Novosel (Trnovec). Strijelac: 0:1 Kulji (39, 11 m).

Rudar: Novak, Levačić (46. Toplek), Šardi, Šprajc, A. Zadravec, Šoltić, G. Radiković (85. Vuri), M. Zadravec, Petak (70. M. Radiković), Goričanec (46. Novak), Vinko. Trener Željko Domjanić

Zanimljiv susret u kojem su se na kraju veselili gosti. Tijekom svih 90 minuta bilo je prilika za pogodak s obje strane, pobjednika je međutim riješio udarac s 11 metara – Kulji je bio precizan za na kraju veselje gostiju. (jf)

Parovi 2. kola (subota/nedjelja; 17:30): Podravina - Bednja, Nedeljanec - Rudar, Jalžabet - Pušćine, Međimurec - Omladinac, Nedelišće - Mladost Komet, Sloga - Varteks, Dinamo - Novi Marof, Dubravka/Zagorac - Polet.