Nogomet 20.10.2016. 07:49. Zadnja izmjena: 20.10.2016. 07:58.

PODRAVINA   0

RUDAR           0

Ludbreg - gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Dario Srnec (Pušćine)

Rudar: Rajf, De. Levačić, V. Knežević (54. Novak), Mikulić (86. H. Knežević), Vurušić, Da. Levačić, Vurušić, Zadravec, N. Šoltić, Horvat, M. Šoltić. Trener Nikola Goričanec

Iako se igralo po teškom terenu i kiši, iako nije bilo golova, utakmica je bila zanimljiva. Jer s obje strane bilo je niz izrazitih prilika, napadači se nisu proslavili, bili su nedovoljno koncentrirani realizirati ih. Gosti pak su ti koji moraju biti više zadovoljni osvojenim bodom, a treba imati u vidu da nisu nastupili u kompletnom sastavu. (JF)

POLET            3

MEĐIMUREC  1

Sveti Martin na Muri - igralište NK Polet. Gledatelja 250. Sudac Pavlić. Strijelci: 1:0 Bobičanec (23), 1:1 Hrustek (49), 2:1 Bobičanec (61), 3:1 Barat (77).

Polet: Jambres, Sakač, Žganec (73. Vršič), Barat, D. Goričanec (77. Radiković), Cvetković, Vinko (60. Zadravec), Herceg, Čurin (67. A. Goričanec), Bobičanec (84. Karlovčec). Trener Stevica Žganec

Međimurec: Črnko, Conjar, Balić, Vabec, Katalenić, Hrustek, Piškor, Kregar (71. Mikić), S. Trseka, D. Treska, Šrajbek (64. Hlapčić). Trener Želimir Orehovec

Zanimljiv i borben međimurski derbi odigran po kiši i teškom terenu završio je zasluženom pobjedom domaćina. Domaćin je došao u vodstvo u 23. minuti kada Bobičanec probija po desnoj strani i prizemnim udarcem postiže pogodak za 1:0. U drugi dio utakmice gosti ulaze bolje i realiziraju svoju priliku preko Hrusteka u 49. minuti. Nakon izjednačenja gosti dominiraju i više prijete sve do 61. minute kada Herceg odlično centrira i na drugoj vratnici pronalazi Bobičanca koji glavom postiže gol za 2:1. U tim trenucima gosti padaju i domaćin opet preuzima inicijativu i prijeti preko Bobičanca da bi u 77. minuti gostujući vratar Črnko obranio prizemni udarac nakon odlično odigrane akcije, ali odbijenu loptu u gol posprema Nikola Barat za konačnih 3:1. (ZP)

NEDELIŠĆE  2

SLOBODA     0

Nedelišće - stadion SRC Trate. Gledatelja: 300. Sudac Pajtak. Strijelci: 1:0 Katanec-ag (22), 2:0 Ericson (45).

Nedelišće: Kocijan, Pintarić, Kosir (21. Špicar), Branilović, Filipović, Marčec, Horvat (49. Vibovec), Mesarić, Međumurac (80. Zadravec), Bađari, Ericson

Sloboda: Tkalčec, Posavec, Tkalec (24. Mesarić), Novak, Cvetković, Katanec, Srnec, A. Begović, Kolarić (46. Korošec), M. Begović, Petek (50. Pintarić)

Susjedni derbi odigran po kišnom vremenu okupio je oko 300 gledatelja koji su vidjeli borbenu utakmicu u kojoj je domaćin s dva pogotka u prvom poluvremenu riješio utakmicu i ostvario zasluženu pobjedu. Vodeći pogodak postignut je u 22. minuti kada se u kazneni prostor Slobode sjurio Bađari i poslao loptu prema Goranu Međumurcu, ali brži od njega bio je gostujući igrač Katanec koji je poslao loptu sam sebi u gol. U posljednjoj minuti prvog dijela Međumurac je izveo udarac iz kuta, a Ericson je postigao lijep pogodak glavom povećao i potvrdio pobjedu. (ZP)

PLITVICA       5

SLOGA           3

Gojanec - igralište Plitvice. Gledatelja: 150. Sudac: Petar Ružić (Čakovec). Strijelci: 0:1 Kolar (5), 1:1 Tomašić (12), 2:1 Tomašić (32, 11 m), 2:2 Kosalec (47), 3:2 Tomašić (53), 3:3 Fučko (58), 4:3 Trojko (70), 5:3 Tomašić (81).

Sloga: Mihalković, Jakup (46. Zoka), Obadić, Kolar (70. Bajzek), Kosalec, Vinković, Antonović, Fučko, Katančić, Murković, Caban. Trener Tihomir Blažeka

Drugi uzastopni poraz Čakovčana, poraz koji to nije trebao biti i za koji su prvenstveno sami krivi. Zbog izrazito slabe igre u obrani te nekoliko promašaja u napadu. Vodili su 1:0, poluvrijeme su pak vodstvom 2:1 završili domaći. Početkom drugog poluvremena poravnali su igrači trenera Blažeke na 2:2, kasnije je bilo i 3:3, a u tom su razdoblju Čakovčani jednom pogodili i stativu. Domaćini su neke od svojih prilika, točnije dvije do kraja susreta iskoristili i kad se sve zbroji zasluženo pobijedili, a njihov igrač Tomašić je od 5 postigao čak 4 pogotka. (JF)

N. MAROF     2

MLADOST K. 0

Novi Marof - sportski park. Gledatelja 110. Sudac Bubek. Strijelci: 1:0 Pavlović (55), 2:0 Barišić (85).

Mladost Komet: Farkaš, Baksa, Sraka, Halić, Bukal, Balent (58. Božek), Pišpek (46. Golubić), Sabol, Tišljarić, Jambrović (68. Rašan), Vuk. Trener Dušan Sraka

Poraz nogometaša Mladosti Kometa u Novom Marofu koji nisu trebali doživjeti da su iskoristili svoje prilike u prvom dijelu utakmice preko Tišljarića, Golubića, Sabola. U nastavku iz dva prekida primili su dva pogotka i izgubili utakmicu. (ZP)

PUŠĆINE       0

VARTEKS      2

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 350. Sudac: Vugrinec. Strijelac: Medved (37, 51).

Pušćine: Kolar, Fekonja, Mesec, Kocijan, Mikulec, Levanić, Roginić, Punčec (65. Horvat), Županić, Špicer, Ignjić. Trener Dejan Car

Derbi kola u kojoj je u borbenoj utakmici zaslužena pobjeda pripala gostima koji su zahvaljujući njoj izbili na čelnu poziciju prvenstvene ljestvice. Početak utakmice pripao je domaćinu koji je preko Roginića i Levanića propustio dvije izgledne prilike da bi gosti uzvratili preko Medveda koji postiže pogotke vrijedne pobjede. (ZP)

Ostali rezultati 9. kola: Jalžabet - Zelengaj 0:3, Zadrugar - Nedeljanec 1:3.

1. Varteks              9          6          1          2          20:7      19

2. Podravina         9          5          3          1          16:6       18

3. Polet                 9          5          2          2          17:8       17

4. Sloga/Č            9          5          2          2          16:15      17

5. N. Marof           9          5          1          3          12:11      16

6. Nedelišće         9          5          0          4          16:14      15

7. Zelengaj           9          4          2          3          17:13      14

8. Plitvica             9          4          1          4          19:23       13

9. Rudar               9          3          3          3          16:12       12

10. Međimurec     9          4          0          5          16:19       12

11. Mladost K.      9          3          2          4          16:18       11

12. Nedeljanec     9          3          1          5          12:14      10

13. Sloboda          9          2          4          3          10:12      10

14. Jalžabet         9          2          2          5           8:18         8

15. Pušćine          9          2          1          6          12:16        7

16. Zadrugar        9          1          1          7           9:26          4

PAROVI 10. KOLA (15 sati): subota: Rudar - Polet, Mladost Komet - Jalžabet, Zelengaj - Zadrugar, Sloboda - Varteks, Nedelišće - Plitvica; nedjelja: 10h: Sloga - Podravina, Međimurec - Novi Marof, Nedeljanec - Pušćine.