Nogomet 15.03.2016. 13:31. Zadnja izmjena: 15.03.2016. 13:37.

17. kolo

Međužupanijska liga Čakovec/Varaždin: Derbi kola Nedelišću

NEDELIŠĆE  2

JALŽABET    1

Nedelišće - igralište SRC Trate. Gledatelja: 300. Sudac: Jelić. Strijelci: 1:0 Kosir (4), 2:0 Kosir (58), 2:1 Sakač (80).

Nedelišće: Košir, M. Pintarić (46. Branilović), N. Pintarić, Levačić, Kosir (65. Marčec), Filipović, Topolnjak (90. Vibovec), Horvat, Slunjski (62. Vizinger), Mesarić, Međumurac (78. T. Pintarić). Trener Nenad Marčec

Pred oko 300-tinjak gledatelja odigran je derbi kola koji je donio borbenu i neizvjesnu utakmicu koja je završila zasluženom pobjedom domaćina. Prije samog početka minutom šutnje odana je počast preminulom dopredsjedniku kluba Zvonku Kermanu. Već u 4. minuti akcija Međumurac-Topolnjak koji proigrava Kosira a ovaj postiže pogodak za 1:0. Domaćin prijeti preko Međumurca i Kosira da bi gosti imali odličnu priliku preko Sakača koji je izašao sam pred domaćeg vratara Košira koji mu odličnom intervencijom obranio udarac. U nastavku utakmice u 58. minuti raspoloženi Međumurac je odlično proigrao Kosira koji pogotkom povećava rezultat na 2:0. U 80. minuti gosti u akciji u kojoj je Dušak proigrao Sakača smanjuje na 2:1. (Z.P.)

CENTROMETAL       1

MEĐIMUREC           0

Macinec - igralište Trate. Gledatelja: 250. Sudac: Hirš (Varaždin). Strijelac: Vibovec (45).

Centrometal: Petković, Bratković, Novak (72. Kovačić), Dumančić (90. Zakoić), Dombaj, Majsen, Vibovec, Težak, Vincetić, Strahija, Janušić. Trener Dragutin Posavec

Međimurec: Prekupec, Shota, Kai, Balić, Vabec, Herceg (52. Kranjec), Hrustek, Piškor, Kregar, S. Treska, D. Treska. Trener Antun Jukić

Susjedski derbi dobili su domaći. Veću inicijativu tijekom cijelog susreta imali su gosti, imali su i 3-4 vrlo izgledne, ali neiskorištene prilike. Domaći su se dobro branili, a u 45. minuti na dodavanje Dumančića Vibovec je postigao pogodak koji je kasnije se ispostavio riješio pitanje pobjednika. Valja spomenuti i podatak da su gosti mogli u 86. minuii postići izjednačujući pogodak, Vabec nije realizirao udarac s 11 metara, pogodio je stativu pa veliko veselje domaćih i njihovih navijača. (J.F.)

RUDAR          2

VARTEKS      1

M. Središće - igralište Šoderka. Gledatelja: 250. Sudac: Dino Kramar (Varaždin). Strijelci: 1:0 M. Šoltić (50), 2:0 Vurušić (60), 2:1 Kolarić (86).

Rudar: Rajf, Levačić, Šardi, Vurušić, D. Šoltić, Novak, Zadravec (86. Vuri), N. Šoltić, Radiković (76. Podgorelec), Berdin, M. Šoltić. Trener Smiljan Liklin

Zaslužena pobjeda domaćih ostvarena boljom igrom u drugom poluvremenu. Domaći su nervozno ušli u igru što su gosti, a to je u odnosu na prvi dio prvenstva mnogo jači i kvalitetniji sastav, umalo iskoristili, imali su inicijativu, srećom ne i dovoljno konkretnu pa se na odmor otišlo bez pogodaka. Nakon što gosti  nisu prvi iskoristili 100%priliku za vodstvo, domaći su zaigrali kako se to od njih očekuje i oni su bili ti koji su u roku od 10 minuta postigli preko Marka Šoltića i Borisa Vurušića dva pogotka, a iza toga do samog su finiša kontrolirali igru i rezultat. Gosti su u finišu uspjeli smanjiti rezultat, za više od toga nisu imali vremena. (J.F.)

ZELENGAJ   3

MLADOST K. 0

Kučan Donji - igralište Zelengaj. Gledatelja 120. Sudac Srnec. Strijelci: 1:0 Mlakar (22), 2:0 Martinez (34), 3:0 E. Horvat (51).

Mladost Komet: Farkaš, N. Bukal, Balent (77. Rašan), Golubić (89. Halić), A. Vuk, Sabol (82. Barić), Tišljarić, Jambrović, D. Bukal (84. Novak), D. Vuk, Horvat (56. Božek). Trener Tomica Šestan

Težak poraz Preložana u Kučanu Gornjem u utakmici protiv Zelengaja u kojoj su mogli još teže stradati. Očito da još nisu došli u optimalnu formu a priliku za popravni imaju već u subotu kada ugošćuju Zadrugar. (Z.P.)

PUŠĆINE       1

POLET           0

Pušćine - igralište NK Pušćine. Gledatelja 150. Sudac: Đurđek. Strijelac: Bosil (1).

Pušćine: Kolar, Katalenić, Bosilj, Kocijan (60. Terzić), Mikulec (89. Pintarić), Dovečer (70. Magdalenić), Levanić, Vrbanec, Molnar, Špicer (60. Peroli, 86. Ignjić), Celinger. Trener Dejan Car

Polet: Jambres, Sakač (66. Zadravec), Radiković, Žganec, Šoštarić, Goričanec, Barat, Ferlin, Turk, Cvetkjović, Novinščak (6. Vršić). Trener Stevica Žganec

Minimalna ali potpuno zaslužena pobjeda Pušćina protiv kvalitetnog Poleta. Već u prvom napadu domaćina i ubačaju iz kuta kojeg izvodi Mikulec, Bosilj u visokom skoku glavom zakucava loptu iza nemoćnog Jambresa za 1:0. Oko 35. minute gosti imaju odličnu priliku kada nakon ubačaja Žganec s 5 metara puca ali vratar Kolar refleksno odličnom intervencijom zaustavlja udarac. Minutu prije odlaska na odmor gosti gube loptu da bi Mikulec izašao sam pred vratara gostiju koji ga ruši a sudac dosuđuje kazneni udarac kojeg izvodi Levanić ali pogađa okvir gola. U nastavku utakmice već u 46. minuti Levanić kasni na jednu ubačenu loptu da bi gosti preko Šoštarića imali odličnu priliku koju ne realiziraju. Do kraja gosti pokušavaju doći do poravnanja ali bez uspjeha. (Z.P.)

NAPRIJED     2

GRANIČAR   1

Cirkovljan - igralište Zdenci. Gledatelja 100. Sudac Turk. Strijelci: 1:0 Martinec (24, 11m), 2:0 P. Horvat (55), 2:1 Čižmešija (63).

Naprijed: Grabant, Jurčan, Sraka, Šimunković, Martinec, P. Horvat (90. Sačić), Trstenjak (85. Kemec), Vlah (69. Glavina), Hižak (89. Hižman), Horvat, Vuković. Trener Zoran Kraljić

Graničar: Dolenc, Mikulan (80. Andrlon), Horvat (83. Tilošanec), Lončar, Latin, Čižmešija, Kos, Hertelendi (64. Trojko), Rebek, Matotek (72. Kvakan), Beliga. Trener Robert Čižmešija

U čvrstoj i borbenoj utakmici međimurski derbi potpuno zasluženo pripao je domaćinu. U 24. minuti u gostujućem šesnaestercu srušen je Martinec te sudac opravdano pokazuje na bijelu točku kojeg isti igrač pretvara u pogodak. Slijedi prilika Kosa kod gostiju te P. Horvata kod domaćina. U nastavku utakmice Martinec je odlično proigrao P. Horvata koji glavom povećava na 2:0. U 61. minuti gosti ostaju s igračem manje jer im je isključen Beliga ali uspijevaju nakon pogreške domaće obrane smanjiti pogotkom Čižmešije za konačnih 2:1. (Z.P.)

ZADRUGAR  2

SLOBODA     0

Hrastovsko - igralište Hrastovsko. Gledatelja: 50. Sudac: Matija Filipić (Čakovec). Strijelci: 1:0 Struški (64), 2:0 Prlog (74).

Sloboda: Kocijan, Borko, Tkalec (70. G. Petek), Novak, Cvetković, Katanec, Srnec (67. Vagjunec), Begović, Kolarić (46. Kukovec, 67. Goricaj), D. Petek. Trener Stjepan Petek

Igrači Slobode sigurno su se nadali boljem ishodu na gostovanju u Hrastvovskom. Do 54. minute imali su više od igre i nekoliko prilika za pogodak, nisu ih iskoristili pa su domaći za svega 10 minuta postigli dva pogotka što im je bilo dostatno za važnu pobjedu. (J.F.)

Preostali rezultat 17. kola: Novi Marof - Plitvica 5:0.

PAROVI 18. KOLA (15 sati): subota: Mladost Komet - Zadrugar, Sloboda - Rudar, Polet - Novi Marof; nedjelja: Varteks - Centrometal, Međimurec - Nedelišće, Jalžabet - Naprijed, Graničar - Pušćine, Plitvica - Zelengaj.

Izvor: JF i ZP